Zašto se igraju tuđom sudbinom?

Prisetih se danas jednog događaja, kad sam imao jedno 19-20 godina i to mi dade ideju da napišem ovo što ćete pročitati.Elem jednom mom drugaru je došla sestra od tetke u goste, zajedno sa babom.Nesećam se više imena njegove sestre ali imala je nekih 15-16 godina.Izlazila je zajedno sa nama u grad....i bila je veoma prijatna osoba.Onda svratih jednog dana do drugara i tu smo malo pričali o bitno-nebitnim stvarima.U jednom trenutku dođe njena baba i sede pored nas.Poče da me zapitkuje odakle sam, ko sam....i tako to, onda ustade i ode.Rekoh sebi sigurno je došla da vidi s kim se druži njena unuka.Kad eto ti nje opet sa nekim slikama.Sede pored i poče priču....
‚‚Vidiš ovo je moj sin, ovo moja snaja.....ovde je naša kuća.....imamo traktor i sve priključne mašine, vinograd i zemlju...Ona je jedinica i mnogo je volimo, a moj sin je mnogo dobar čovek tako da će se slažete odlično....i snaja je dobra..."
Ja pogledah u njenu unuku ona oborila pogled i pocrvene a ja se našo u čudu!Šta je sad ovo?Došo da se malo družimo a vratiću se kući sa ženom!
Poenta svega ovoga, i ono što želim da izložim je zašto ili bolje rečeno šta to nagoni ljude da se igraju sa tuđom sudbinom i da drugom kroje život?Ta njena unuka i ne samo ona, ima svoje snove i nadanja, pa neka ona sama odluči kad dođe vreme.Svako ima svoj život i neka ga živi onako kako želi.Bez uplitanja drugih, jer mi sami treba da krojimo našu sudbinu a ne drugi da je kroje po sopstvenim željama.
 
Nešo , očigledno si to shvatio preozbiljno, jednostavno "nisi imao informacije"!
Otkud bi baba iz čista mira to uradila? Devojka je negde ti "eksponirala" pa je došlo do babe i odatle babine dobre želje i radoznalost. Sem toga mislim da još terba da upoznješ "psihologiju" starijih ljudi, čisto da im nebi zamerao tek onako! :ok:
 
nesa973;bt139819:
Zar misle da se sreća kupuje.....a takvih i ima koji bi se prodali.Kao da robovlasničko doba još uvek traje.

...neznam u kom svetu živiš ( oće reći kakve su te iluzije ili more zaposele ) , ali zapitaj se malo gledajući oko sebe .....recimo mlad čovek ( nezavisno kog pola ) , bez posla / kinte / nade - sreće ; roditeljima na grbači ... niko ne daje pet pare za njega - cice ga ne fermaju .... šta da radi ... ako ima nešto love njegov otac kupiće mu radno mesto ... sa poslom ima kintu kakvu takvu / ima nadu kakvu takvu ( od tri četiri dana , koliko traje plata ) / ima isto toliko i sreće ( tri četiri dana ) ....... misliš da nije tako ... to gledam svaki dan oko sebe ... dakle , sreća se kupuje u ovom kumunističkom-kapitalizmu...

..priča nam govori o nečem drugojačijem uređivanju sreće .... sreća može da se ugovori / dogovori / provodađžiše ....to je daleko prihvatljivija sreća od klasično kupljene sreće ...

...klasično kupljena sreća je prostituisanje ... imamo klasično prostituisanje ; koje je časnije od takozvanog sponzorisanja / mentorisanja / poslovnog praćenja i sl .....
imamo političko prostituisanje ....pa sociološko prostituisanje / poltronisanje / cinkarenje .... i da ne ređam ...

Dakle , mi živimo u dobu vladavine komunističkih kapitalista kad se kupuje mogućnost ( mogućnost - ponavljam ) da se kako tako životinjari ili živucka... treba imati u vidu , da mnogi nemaju ni tu mogućnost ma čime nastojali da je kupe .... stoga ne treba se čuditi i pozivati se na XXI vek ... svaki vek osmislio je samo suptilniju robovlasničku vladavinu i trgovinu sljudima ....

... meni je manje više priča posve normalna , čak šta više i razuman način i nastojanje da se svom detetu omogući , posve izvestan život koji će u startu sprečiti vladajuću oligarhiju da nametne svoj način vladavine - prostituisanja....
 
123loncar;bt139908:
...neznam u kom svetu živiš ( oće reći kakve su te iluzije ili more zaposele ) , ali zapitaj se malo gledajući oko sebe .....recimo mlad čovek ( nezavisno kog pola ) , bez posla / kinte / nade - sreće ; roditeljima na grbači ... niko ne daje pet pare za njega - cice ga ne fermaju .... šta da radi ... ako ima nešto love njegov otac kupiće mu radno mesto ... sa poslom ima kintu kakvu takvu / ima nadu kakvu takvu ( od tri četiri dana , koliko traje plata ) / ima isto toliko i sreće ( tri četiri dana ) ....... misliš da nije tako ... to gledam svaki dan oko sebe ... dakle , sreća se kupuje u ovom kumunističkom-kapitalizmu...

..priča nam govori o nečem drugojačijem uređivanju sreće .... sreća može da se ugovori / dogovori / provodađžiše ....to je daleko prihvatljivija sreća od klasično kupljene sreće ...

...klasično kupljena sreća je prostituisanje ... imamo klasično prostituisanje ; koje je časnije od takozvanog sponzorisanja / mentorisanja / poslovnog praćenja i sl .....
imamo političko prostituisanje ....pa sociološko prostituisanje / poltronisanje / cinkarenje .... i da ne ređam ...

Dakle , mi živimo u dobu vladavine komunističkih kapitalista kad se kupuje mogućnost ( mogućnost - ponavljam ) da se kako tako životinjari ili živucka... treba imati u vidu , da mnogi nemaju ni tu mogućnost ma čime nastojali da je kupe .... stoga ne treba se čuditi i pozivati se na XXI vek ... svaki vek osmislio je samo suptilniju robovlasničku vladavinu i trgovinu sljudima ....

... meni je manje više priča posve normalna , čak šta više i razuman način i nastojanje da se svom detetu omogući , posve izvestan život koji će u startu sprečiti vladajuću oligarhiju da nametne svoj način vladavine - prostituisanja....

materijalno bogatstvo je iznad svega....nažalost..
 
"materijalno bogatstvo je iznad svega....nažalost.. "

...pa nije reč samo o tome ...obezbeđenje ljudskih uslova da se prenese DNK u budućnost , jedna je od važnih svrha bitisanja ... ako su sociološko ekonomski uslovi ispod ljudskog dostojanstva , onda jedan ugovoren brak je manje više razuman potez naročito ako obezbeđuje ekonomsko bitisanje budućih supružnika i potomstva ... a "priključne mašine" i imanje obezbeđuju i manje više nezavisnu dobru egzistenciju u državi gde većina živi ispod ljudskih minimuma .... ---- pa još ako se deca gledaju / očijukaju -- zašto ne spojiti i ne osigurati biološku poruku u budućnost ....

...pokušaj da razumeš sve aspekte koje babin um vidi i tradicionalno rešava ; te se obezbeđuje za budućnost ....

pozdrav !
 
123loncar;bt140007:
"materijalno bogatstvo je iznad svega....nažalost.. "

...pa nije reč samo o tome ...obezbeđenje ljudskih uslova da se prenese DNK u budućnost , jedna je od važnih svrha bitisanja ... ako su sociološko ekonomski uslovi ispod ljudskog dostojanstva , onda jedan ugovoren brak je manje više razuman potez naročito ako obezbeđuje ekonomsko bitisanje budućih supružnika i potomstva ... a "priključne mašine" i imanje obezbeđuju i manje više nezavisnu dobru egzistenciju u državi gde većina živi ispod ljudskih minimuma .... ---- pa još ako se deca gledaju / očijukaju -- zašto ne spojiti i ne osigurati biološku poruku u budućnost ....

...pokušaj da razumeš sve aspekte koje babin um vidi i tradicionalno rešava ; te se obezbeđuje za budućnost ....

pozdrav !

:ok:ok:
 
....zaboravio sam da ti kažem da ješe i dan danas ugovaraju brakove ; čak idu dotle da se ugovaraju brakovi u bliskom krvnom srdstvu .... niko to ne smatra ružnim činom ... to njihovo ugovoreno obezbeđenje potomstva , prihvatilo je i vladajuće plemstvo evrope ... svetske vladajuće porodice baš+tine ovaj tip i način stupanja u brak ... ugovoreni brak ( kod ovih pomenutih , bukvalno se napiše i bračni ugovor sa mnogim pojedinostima i klauzulama o ovome i onome -- ovaj kraljevski par prvo je potpisao takav ugovor ) obezbeđuje očuvanje i programiranje DNK poruke , a i njen siguran sociološko ekonomski opstanak u budućem društvu ..... ova strtegija održava potomstvo na vlasti ---
Dakle , ugovoreni brakovi su strateško važne stvari za samoočuvanje porodičnog stabla i razvoj njegovih moći u budućnosti ....... oću da kažem , da baba nije glupa, prosta i zastarela .......Pozdrav !

P.S. nama / meni je preostao taj luksuz da se oženim iz ljubavi .... ove strategije znao sam pre braka , ali eto hteo sam tako ( po srcu i duši ) ... imao sam drugare koji su ušli u pomenutu šemu -- imali su emotivnih problema , ali ekonomskih ne ( kao i njihova deca danas ) .... ja prve probleme nemam , ali ove druge , ekonomsko sociološke na pretek --- "nisam imao priključne mašine" , pa sam dirinčio i dirinčim od jutra do sutra ... ovi moji ortaci natapaju dušu u vino badavđžijski žaleći , dok ja argatujem u srećnom braku --------------- tako je to , u našoj državi " kad nemaš priključne mašine ili podpresedničko partijsko mesto "?
 
Poslednja izmena:

Back
Top