Zašto se igraju tuđom sudbinom? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

nesa973

Zašto se igraju tuđom sudbinom?

Oceni ovaj blog
Prisetih se danas jednog događaja, kad sam imao jedno 19-20 godina i to mi dade ideju da napišem ovo što ćete pročitati.Elem jednom mom drugaru je došla sestra od tetke u goste, zajedno sa babom.Nesećam se više imena njegove sestre ali imala je nekih 15-16 godina.Izlazila je zajedno sa nama u grad....i bila je veoma prijatna osoba.Onda svratih jednog dana do drugara i tu smo malo pričali o bitno-nebitnim stvarima.U jednom trenutku dođe njena baba i sede pored nas.Poče da me zapitkuje odakle sam, ko sam....i tako to, onda ustade i ode.Rekoh sebi sigurno je došla da vidi s kim se druži njena unuka.Kad eto ti nje opet sa nekim slikama.Sede pored i poče priču....
‚‚Vidiš ovo je moj sin, ovo moja snaja.....ovde je naša kuća.....imamo traktor i sve priključne mašine, vinograd i zemlju...Ona je jedinica i mnogo je volimo, a moj sin je mnogo dobar čovek tako da će se slažete odlično....i snaja je dobra..."
Ja pogledah u njenu unuku ona oborila pogled i pocrvene a ja se našo u čudu!Šta je sad ovo?Došo da se malo družimo a vratiću se kući sa ženom!
Poenta svega ovoga, i ono što želim da izložim je zašto ili bolje rečeno šta to nagoni ljude da se igraju sa tuđom sudbinom i da drugom kroje život?Ta njena unuka i ne samo ona, ima svoje snove i nadanja, pa neka ona sama odluči kad dođe vreme.Svako ima svoj život i neka ga živi onako kako želi.Bez uplitanja drugih, jer mi sami treba da krojimo našu sudbinu a ne drugi da je kroje po sopstvenim željama.

Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na Facebook Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na Google Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na My Yahoo! Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na Live Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na MySpace Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na Twitter Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na Digg Pošalji "Zašto se igraju tuđom sudbinom?" na del.icio.us

Ažurirano 01.05.2011. u 19:26, autor: nesa973

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...da , a zaboravio si na traktor i priključne mašine ....
  2. nesa973 (avatar)
    Zar misle da se sreća kupuje.....a takvih i ima koji bi se prodali.Kao da robovlasničko doba još uvek traje.
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Pa znaš kako......ono jeste baba preterala hahahah ali je bar brinula.
    Sada imamo drugu situaciju....roditelji i ne brinu o deci.
    Sredinu je uvek najteže naći....mada je najbolja
  4. Valeria (avatar)
    Eeee tako ti je to... kad ljudi dignu ruke od krojenja svoje sudbine..lakše im je da skroje tuđu. ili makar da se upiru to da urade.
  5. Valeria (avatar)
    Da, lepo i Ljilja kaza..prava je umetnost naći sredinu.
  6. nesa973 (avatar)
    21 vek a još uvek se to dešava...barem u mom kraju..
  7. sirijus49 (avatar)
    Nešo , očigledno si to shvatio preozbiljno, jednostavno "nisi imao informacije"!
    Otkud bi baba iz čista mira to uradila? Devojka je negde ti "eksponirala" pa je došlo do babe i odatle babine dobre želje i radoznalost. Sem toga mislim da još terba da upoznješ "psihologiju" starijih ljudi, čisto da im nebi zamerao tek onako!
  8. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio nesa973
    Zar misle da se sreća kupuje.....a takvih i ima koji bi se prodali.Kao da robovlasničko doba još uvek traje.
    ...neznam u kom svetu živiš ( oće reći kakve su te iluzije ili more zaposele ) , ali zapitaj se malo gledajući oko sebe .....recimo mlad čovek ( nezavisno kog pola ) , bez posla / kinte / nade - sreće ; roditeljima na grbači ... niko ne daje pet pare za njega - cice ga ne fermaju .... šta da radi ... ako ima nešto love njegov otac kupiće mu radno mesto ... sa poslom ima kintu kakvu takvu / ima nadu kakvu takvu ( od tri četiri dana , koliko traje plata ) / ima isto toliko i sreće ( tri četiri dana ) ....... misliš da nije tako ... to gledam svaki dan oko sebe ... dakle , sreća se kupuje u ovom kumunističkom-kapitalizmu...

..priča nam govori o nečem drugojačijem uređivanju sreće .... sreća može da se ugovori / dogovori / provodađžiše ....to je daleko prihvatljivija sreća od klasično kupljene sreće ...

...klasično kupljena sreća je prostituisanje ... imamo klasično prostituisanje ; koje je časnije od takozvanog sponzorisanja / mentorisanja / poslovnog praćenja i sl .....
    imamo političko prostituisanje ....pa sociološko prostituisanje / poltronisanje / cinkarenje .... i da ne ređam ...

Dakle , mi živimo u dobu vladavine komunističkih kapitalista kad se kupuje mogućnost ( mogućnost - ponavljam ) da se kako tako životinjari ili živucka... treba imati u vidu , da mnogi nemaju ni tu mogućnost ma čime nastojali da je kupe .... stoga ne treba se čuditi i pozivati se na XXI vek ... svaki vek osmislio je samo suptilniju robovlasničku vladavinu i trgovinu sljudima ....

... meni je manje više priča posve normalna , čak šta više i razuman način i nastojanje da se svom detetu omogući , posve izvestan život koji će u startu sprečiti vladajuću oligarhiju da nametne svoj način vladavine - prostituisanja....
  9. nesa973 (avatar)
    Citat Original postavio sirijus49
    Nešo , očigledno si to shvatio preozbiljno, jednostavno "nisi imao informacije"!
    Otkud bi baba iz čista mira to uradila? Devojka je negde ti "eksponirala" pa je došlo do babe i odatle babine dobre želje i radoznalost. Sem toga mislim da još terba da upoznješ "psihologiju" starijih ljudi, čisto da im nebi zamerao tek onako!
    Moguće
  10. nesa973 (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...neznam u kom svetu živiš ( oće reći kakve su te iluzije ili more zaposele ) , ali zapitaj se malo gledajući oko sebe .....recimo mlad čovek ( nezavisno kog pola ) , bez posla / kinte / nade - sreće ; roditeljima na grbači ... niko ne daje pet pare za njega - cice ga ne fermaju .... šta da radi ... ako ima nešto love njegov otac kupiće mu radno mesto ... sa poslom ima kintu kakvu takvu / ima nadu kakvu takvu ( od tri četiri dana , koliko traje plata ) / ima isto toliko i sreće ( tri četiri dana ) ....... misliš da nije tako ... to gledam svaki dan oko sebe ... dakle , sreća se kupuje u ovom kumunističkom-kapitalizmu...

..priča nam govori o nečem drugojačijem uređivanju sreće .... sreća može da se ugovori / dogovori / provodađžiše ....to je daleko prihvatljivija sreća od klasično kupljene sreće ...

...klasično kupljena sreća je prostituisanje ... imamo klasično prostituisanje ; koje je časnije od takozvanog sponzorisanja / mentorisanja / poslovnog praćenja i sl .....
    imamo političko prostituisanje ....pa sociološko prostituisanje / poltronisanje / cinkarenje .... i da ne ređam ...

Dakle , mi živimo u dobu vladavine komunističkih kapitalista kad se kupuje mogućnost ( mogućnost - ponavljam ) da se kako tako životinjari ili živucka... treba imati u vidu , da mnogi nemaju ni tu mogućnost ma čime nastojali da je kupe .... stoga ne treba se čuditi i pozivati se na XXI vek ... svaki vek osmislio je samo suptilniju robovlasničku vladavinu i trgovinu sljudima ....

... meni je manje više priča posve normalna , čak šta više i razuman način i nastojanje da se svom detetu omogući , posve izvestan život koji će u startu sprečiti vladajuću oligarhiju da nametne svoj način vladavine - prostituisanja....
    materijalno bogatstvo je iznad svega....nažalost..
  11. 123loncar (avatar)
    "materijalno bogatstvo je iznad svega....nažalost.. "

...pa nije reč samo o tome ...obezbeđenje ljudskih uslova da se prenese DNK u budućnost , jedna je od važnih svrha bitisanja ... ako su sociološko ekonomski uslovi ispod ljudskog dostojanstva , onda jedan ugovoren brak je manje više razuman potez naročito ako obezbeđuje ekonomsko bitisanje budućih supružnika i potomstva ... a "priključne mašine" i imanje obezbeđuju i manje više nezavisnu dobru egzistenciju u državi gde većina živi ispod ljudskih minimuma .... ---- pa još ako se deca gledaju / očijukaju -- zašto ne spojiti i ne osigurati biološku poruku u budućnost ....

...pokušaj da razumeš sve aspekte koje babin um vidi i tradicionalno rešava ; te se obezbeđuje za budućnost ....

pozdrav !
  12. nesa973 (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    "materijalno bogatstvo je iznad svega....nažalost.. "

...pa nije reč samo o tome ...obezbeđenje ljudskih uslova da se prenese DNK u budućnost , jedna je od važnih svrha bitisanja ... ako su sociološko ekonomski uslovi ispod ljudskog dostojanstva , onda jedan ugovoren brak je manje više razuman potez naročito ako obezbeđuje ekonomsko bitisanje budućih supružnika i potomstva ... a "priključne mašine" i imanje obezbeđuju i manje više nezavisnu dobru egzistenciju u državi gde većina živi ispod ljudskih minimuma .... ---- pa još ako se deca gledaju / očijukaju -- zašto ne spojiti i ne osigurati biološku poruku u budućnost ....

...pokušaj da razumeš sve aspekte koje babin um vidi i tradicionalno rešava ; te se obezbeđuje za budućnost ....

pozdrav !
    ok:
  13. 123loncar (avatar)
    ....zaboravio sam da ti kažem da ješe i dan danas ugovaraju brakove ; čak idu dotle da se ugovaraju brakovi u bliskom krvnom srdstvu .... niko to ne smatra ružnim činom ... to njihovo ugovoreno obezbeđenje potomstva , prihvatilo je i vladajuće plemstvo evrope ... svetske vladajuće porodice baš+tine ovaj tip i način stupanja u brak ... ugovoreni brak ( kod ovih pomenutih , bukvalno se napiše i bračni ugovor sa mnogim pojedinostima i klauzulama o ovome i onome -- ovaj kraljevski par prvo je potpisao takav ugovor ) obezbeđuje očuvanje i programiranje DNK poruke , a i njen siguran sociološko ekonomski opstanak u budućem društvu ..... ova strtegija održava potomstvo na vlasti ---
    Dakle , ugovoreni brakovi su strateško važne stvari za samoočuvanje porodičnog stabla i razvoj njegovih moći u budućnosti ....... oću da kažem , da baba nije glupa, prosta i zastarela .......Pozdrav !

P.S. nama / meni je preostao taj luksuz da se oženim iz ljubavi .... ove strategije znao sam pre braka , ali eto hteo sam tako ( po srcu i duši ) ... imao sam drugare koji su ušli u pomenutu šemu -- imali su emotivnih problema , ali ekonomskih ne ( kao i njihova deca danas ) .... ja prve probleme nemam , ali ove druge , ekonomsko sociološke na pretek --- "nisam imao priključne mašine" , pa sam dirinčio i dirinčim od jutra do sutra ... ovi moji ortaci natapaju dušu u vino badavđžijski žaleći , dok ja argatujem u srećnom braku --------------- tako je to , u našoj državi " kad nemaš priključne mašine ili podpresedničko partijsko mesto "?
    Ažurirano 03.05.2011. u 13:10, autor: 123loncar
  14. nesa973 (avatar)