...u dozvoljenim lažima...završavamo... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...u dozvoljenim lažima...završavamo...

Oceni ovaj blog
........moć rodjenja nadmašuje teatar koji nužnost sprema ali u nama je datost kojim putem ćemo ići i, niko drugi ne može osim nas , nama život žabokrečinom politi.Gubimo uvijek ili , skoro uvijek u rukama zasadjeni cvijet koji nemarno ispustimo i provedemo resto života u traženju njegovom...raspon izmedju života i smrti nije to život , to je samo mogućnost življenja a mnogi od nas samo pored biljaka vegetiramo i mirise njihove krademo kao opijate i, u dozvoljenim lažima,- završavamo...

...to je nemoć
uspjelog stradanja
i pjesme uspjele
u ušima pjesnika
ali onog pjesnika
koji punim perom
piše
i prazni podrume
svoje tamnine
i oprezan je samo
da paucima
mreže ne zamrsi
paucima
i zalutalim
jaucima...

- jedna otpisana forumska konteplacija koja je ...?
...mislio sam da sam sebe zatekao u oformljenoj i postuliranoj liniji-vuka u
Čovjeku.Nedam da je vuk Čovjeka ovučio nego je vuk morao se imunisati
od Čovjeka...dosta neuspješno...
......ako misliš na nihilizam kao negiranje utopijske profetske imaginacije tj. iluzije koja mu i nije potrebna jer bi tek tada bio izgubljen , to je o.k.
A ako se oprostio od te , kako kažeš ispravno 'sretne' budućnosti .Čovjek onda zaista ima budućnost ali,- vuk u njemu nije oslobodjen sve dok ga tjera naprijed novim i boljim žrtvama ili mogućim samožrtvama.
Primitivan stav kao odnos prema budućem sa pozicija djeteta iz Čovjeka je isto opasan kao i pogledom vuka iz čovjeka ...to isto mislim u kontextu inicijacije u mitove i legende od kojih se mnogo može naučiti da se ne bi ulazilo u gubitke vremena jer Čovjek je zapisao negdje to ali treba znati 'čitati ' mitove i legende ili ih se na vrijeme otkloniti kao balasta bez obzira na vrijednost ako njemu samom to nijesu .

Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na Facebook Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na Google Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na My Yahoo! Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na Live Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na MySpace Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na Twitter Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na Digg Pošalji "...u dozvoljenim lažima...završavamo..." na del.icio.us

Ažurirano 01.05.2011. u 23:38, autor: faraonn

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
  2. faraonn (avatar)
    123Lončar,
    -Prijatelju, očekujem od tebe i žaoke jer nema ruža bez žaoke .Krv i ruža su povezani isto kao krv i ljubav...Mišima mač i krv...oluja i ozon...

Moj,- Prijatelju !
  3. mari47 (avatar)
    ... Povezah ovo sa Divljima u srcu,
    teško i jedno i drugo, al lepo, lepo a teško, ko ruža
    diviš joj se a ona trnom uzvraća..Usporedba odveć jednostavna
    u odnosu na ovo što pišeš danas vazdan....Živimo dalje....i evo ti
  4. faraonn (avatar)
    ...pod tvojom maršalskom palicom Mari, časno je i ponižen biti a kamo li pohvaljen...sretamo se i prepoznajemo kao istokotirani vukovi u čoporu...
    dan je rasut po mojim krvotocima i hoće svaki kapilar
    vani
    poznati su im
    ovakvi dani
    a Dika ćuti
    i svoje Erinije
    Faraonn_u
    ne unajmljuje
    Ona ne voli
    da voli
    ona ima slast
    da hrastove obaljuje

...pa neka joj,
    neka
    i Faraonn je iz
    Vrste čovjeka...

Mari,- Prijateljice moja ...
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    "Gubimo uvijek ili , skoro uvijek u rukama zasadjeni cvijet koji nemarno ispustimo i provedemo resto života u traženju njegovom...raspon izmedju života i smrti nije to život , to je samo mogućnost življenja a mnogi od nas samo pored biljaka vegetiramo i mirise njihove krademo kao opijate i, u dozvoljenim lažima,- završavamo..."

Na kraju svih sopstvenih krajeva,ovo ostaje kao epilog za mnoge...

"A ako se oprostio od te 'sretne' budućnosti .Čovjek onda zaista ima budućnost ali,
    - vuk u njemu nije oslobodjen sve dok ga tjera naprijed novim i boljim žrtvama ili mogućim samožrtvama.."

Ovo je već stvar sudbine,vlastitog nam usuda...

Divno je čitati tvoje misli,dragi moj....
  6. faraonn (avatar)
    ...divno je imati
    i gubljenju vrata zatvoriti
    lako očekivanje
    prijatnih dolazaka
    kao i moliti za što duže
    ostajanje
    jer to je otpor
    u nama ukorijenjen
    naše nestajanje

...nedaj
    nikad nedaj