IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA

Oceni ovaj blog
Nedeljama u nazad , pratili smo naizgled čudne događaje koji su nam svakodnevno odvlačili pažnju od suštine i biti svega važnog za budućnost nas samih i naših potomaka . Događaji koji su imali svoj scenarijo , režiju i premijerno prikazivanje , kao da su nastojali da nas vrate unazad i načine od nas Platonove pećinske ljude .

"Taj fenomen kakistokratije - vladavine najgorih mogućih – i epidemične razmere koje poprima nešto je zbog čega bi se normalni ostaci Srbije morali ozbiljno zabrinuti, imajući u vidu" da rialiti intelektualna srpština zauzima enormni prostor u svakodnevnici utapajući bit u prostakluk / bljuvotine i ništavilo--- čak i na ovakav način ( združeno činodejstvovanje pozicije i opozicije u očuvanju kakistokratije ) nam je ispunila " intelektualno " političko religiozni život protekle dve nedelje ( do samog Vaskrsa ) krajnje besramno i bez suprotstavljanja personalnih postavki takozvanih " duhovnih društvenih institucija " ... Dakle , kakistokratija poprima novo ruho i nove nosioce štafetne palice - vaskrsle u dvonedeljnom činodejstvovanju - zar ne?

" Snažan je utisak da se iza ”kreativnog tima originalnih koncepta” tih gadosti zapravo krije jedna ružna namera. Okupljeni su oko plana da se deponijom ljudskog otpada s Balkana dokrajče intelektulno, emotivno i moralno narod kojem pripadaju. "

"Ideja je prosta: namami osiromašenog čoveka nekakve prepoznatljivosti nagradom, dovedi ga u iskušenje i traži da se sasvim razgoliti, odrekne privatnosti i pristojnosti, natopi ga alkoholom, afirmiši nastranosti, destruktivnost, egzibicionizam, nekrofilne, pedofilne i druge nagone, ubaci incidentne likove sa zadatkom dželata, uključi kamere i snimaj ga sa svih strana – eto poželjne zabave! Rezultat je vidljiv u stvarnom životu: previše baraba se izdaje za slične “domaćine” i ”rodoljube” i degradirajući ceo narod ne primećuju koliko je zlo uznapredovalo. "

"Osokoljeni viđenim, uskoro će klinci prevesti rialiti programe u svakodnevni život i uživeti se u uloge pobednika. Jer pobednik ima pravo da bude baraba s pokrićem! To je edukativna poruka "

...zahvaljujući svemu ovom , malobrojni upoznali su i na ovom planu našu : politički elitu / buržoaziju i gazde / lidere / sudije / umetnike / književnike / crkvene velikodostojnike / akademike / univerzitetsku profesorsku elitu / novinare i vlasnike njihove časti ......... sve smo videli i znamo da iz ove kože nema vaskrsnuća !

POSTAVLJA SE PITANJE : KAKVI SMO TO MI LJUDI , KAD UNIŠTAVAMO BUDUĆNOST NAŠIM NEROĐENIM POTOMCIMA ?

Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na Facebook Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na Google Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na My Yahoo! Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na Live Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na MySpace Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na Twitter Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na Digg Pošalji "IZ OVE KOŽE NEMA VASKRSNUĆA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Zauzet+ (avatar)
    Tebi hvala na ovome,a i ostalim tekstovima.Svestan si valjda da ne moraš da imaš ni jedan komentar,ali piši...Piši sve dok budeš imao i jednog posetioca na blogu,a i tada piši.Davno sam pisao o tome kako je,ne samo u Srbiji,ubijen domaćin,domaćin u pravom smislu reči,domaćin kuće,familije,sela,grada,okruga,i na kraju domaćin Srbije.Ti domaćini su birani po:trezvenosti,razboritosti,poštenju,...i uopšte po načelima najboljih ljudskih vrlina.On je,kao takav,odlučivao o dobrobiti svojih štićenika.E,pošto smo ostali bez takvoga domaćina,sada se pita,i ima pravo glasa,neko ko ne zna ni deset Božijih zapovesti a kamo li kako se i kada seje pšenica-tako nam je kako je.
    Ovo sam ti sve pisao iz razloga što sam sebi postavljao pitanja:kako je čovek izgubio interesovanje za duhovni razvoj i napredak.
    Još jednom -hvala,i srdačan pozdrav.
  2. DUNJA W (avatar)
    Loncar,i sama sam zgrozena...Ne gledam nikakve rijaliti programe,muka mi je kako ljudi prodaju svoju dusu...Kako smo izgubili sve kriterijume,kako se ne postuju ljudske vrednosti...I kako je postalo bitnije biti u toku sta je ko uradio na Farmi, u kuci Velikog brata i slicno,a ne realnost koja nam se desava svaki dan...Sve mi se cini da je ovo jedan od onih kosmarnih snova,probudimo se sto pre....
  3. Tijara (avatar)
    Na zalost sve vise ljudi hrli ka toj "eliti", a usput gubi sopstvenu dusu i integritet. Jer šta će koristiti čoveku ako uspe sav svet da dobije, ako svoju dusu izgubi- Jevandjelje po Mateju...
  4. zxy (avatar)
    Potpuno pogrešno po mom mišljenju.Samo u ovoj koži i ima uskrsnuća.I to i jeste cilj i zadatak svakog čoveka.
    Ja nisam katolik ali preporučujem svakom da pročita uskršnju poslanicu Hočevara u kojoj on govori o preobražaju čoveka koji donosi novo osećanje života sasvim u skladu sa znanjima iz dubinske psihologije i predstavlja moderan način kojim se crkva,(po prvi put koliko ja znam) obraća ljudima.
    Taj preobražaj jeste uskrsnuće ,ovde i sad a ne na nekom drugom svetu."Čas dolazi i već je tu"
  5. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Potpuno pogrešno po mom mišljenju.Samo u ovoj koži i ima uskrsnuća.I to i jeste cilj i zadatak svakog čoveka.
    Ja nisam katolik ali preporučujem svakom da pročita uskršnju poslanicu Hočevara u kojoj on govori o preobražaju čoveka koji donosi novo osećanje života sasvim u skladu sa znanjima iz dubinske psihologije i predstavlja moderan način kojim se crkva,(po prvi put koliko ja znam) obraća ljudima.
    Taj preobražaj jeste uskrsnuće ,ovde i sad a ne na nekom drugom svetu."Čas dolazi i već je tu"
    ...koža koja ti je predstavljena ovim parabolama i metaforama, nije koža čoveka ( časnog i pravičnog- neukog ili pak mudrog ) ; ovo je šagrinska koža ili koža Dorijana Greja ( u primitivnoj pećinskoj varijanti , na naš način izgrađena srpštinom ) -- uzgred koja je dominantna u našem društvu ... dakle , ovde je reč o đavoljskim stvorenjima i njivovim zlodelateljstvima ....ako ti kažeš da može od njega ( đavoljskog stvora preporođenog srpštinom ) , biti anđeo ; onda međ njima može ubica i krvnik da vaskrsne u časna čoveka ( buha / legija / mladić i sijast ubica od 1903 do današnjih dana ) ..... štagod pričao Hočevar , Irinej i sl. , oni predstavljaju institucije koje ničim nisu se suprostavile ovome , čak šta više to i na jedan suptilan manipulatorski način potenciraju ... izvinjavam se tebi - Hočevaru , ali nisam ga video da se suprostavio podršci ratnim zločincima iz njegove jurizdikcije, koju su dobili od njegove konfesije i mnogih "časnih" katoličkih vernika koji se vazdižu sa njegovim poslanicama ... a upoređujući te dve stvari ( ovo nečinjenje i ono vaskrsno činjenje ) , da se zaključiti da je reč o manipulatorskom licemerju ( vuk u jagnjeđoj koži --- sa brojanicom od plavih devojačkih očiju ) -- a ono nije anđeoska vrlina , već đavoljska karakterna osobenost i nepromenjiva stalnost ....

.. možda ZXY , postavljeni tekst mojom krivicom nije rekao ovo ; onda se izvinjavam čitaocima ....ali ipak pročitaj još jednom napisano -- bitno je za budućnost ...
  6. sirijus49 (avatar)
    Lončar oduševljen sam tekstom, prosto si mi "oteo" misli i reči, ovo je užas što se događa. Nadam se da će i ovo po principu hemijskih reakcija dostići svoju kritičnu taču, samo se plašim da će posle toga biti mnogo dima i vatre (nevinih i nedužnih koji će nadrljati). A nažalost čini mi se da će se tako završiti ovaj "rialiti šou"!
  7. 123loncar (avatar)
    ..iskreno da vam kažem , ja neočekujem tu kritičnu tačku ključanja , koja će da očisti društvo od ovog sveprisutnog stanja ( za koje nemam neke lepe i optimističke opise i iskaze ).... pre očekujem proleće srpštine koje je počelo krajem osamdesetih ( ili ono skraja četrdesetih -- te ona pre njega ) ---- dakle , moguć je nov krug pljačkanja uz pregrupisavanje kapitala ( brzo stvaranje nove elite - ništaka ) i vlasti ... a nas će biti sve manje i manje ... to je karma kojoj nema diskontinuiteta ... Pozdrav !
  8. zxy (avatar)
    Lončar vidim da te nisam dobro razumeo pa je i moj predhodni komentar deplasiran.Ovo je stvarno takva situacija kakvu si opisao i meni takodje izgleda beznadežna...
  9. 123loncar (avatar)
    ..drago mi je da vidiš o čemu se radi ...ali iskreno da ti kažem ne radujem se što je to tako .... bolje bi nam bilo da ja nevidim dobro i da je ovo loš prozni rad ... ovako je to naše okruženje i mi u njemu ...

..ipak pozdrav prijatelju ...nadživeće Bog sve muke ...
  10. tanjanish (avatar)
    Iskreno tv ne pratim već dugo i to iz prostog razloga- uživam u stvarima koje mogu da posmatram oko sebe.Žao mi je što ništa više nije sveto i što iskreno ni sama nisam sigurna kako da zaštitim svoje klince od svega.Imam osećaj da je ceo svet poludeo.
  11. 123loncar (avatar)
    ...zaista , kako ?