...orlove,- vrleti.../ II / - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...orlove,- vrleti.../ II /

Oceni ovaj blog

...
...tamnovanje je
radost isposnika
ali ne
i svakog smrtnika
tamnovanje je mir
ili ga tako uzeti
treba savladati
te unutrašnje
vrleti
treba okrenutu oči
prema unutra
jer biće nam
ako ne uradimo tako
još gore sjutra
...
sigurno
da nije
lijepo orlu
na stijeni
ali to nas sa strane
snagom i voljom
plijeni

...ukradimo tih sila
moć
a sve ostalo
po sebi će
doć...

P.S.
-moguća razmišljanja...

...??
kome to orao
uzima
a kome daje
prirode to tajna
je
kome vuk u gori
smeta
i kad se samo noću
njome šeta
nijednome to nije
iz straha
to sebi grudi tišinom
pune
i uzimaju od čovjekovog
prisustva
predaha...
...
bile su to tri zvijeri
a sad treća
glumi samilosti
i svim rodjacima dalekim
je
u nevjeri...
...
anakonda
svojim bjesovima
vodene struje hrani
i što je na svijet donijela
krajem svojim
i sahrani...

P.S.
...moguće iskupljenje...

...

Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na Facebook Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na Google Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na My Yahoo! Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na Live Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na MySpace Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na Twitter Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na Digg Pošalji "...orlove,- vrleti.../ II /" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
  2. mari47 (avatar)
    Dragi Faraonne, ne zameri, dolepršala sam na Tvoj blog, i nadjoh šta sam i naslućivala. I Očekivala.
    O iskupljenju:
    Ne postoji niti jedan čovek čija je savest toliko čista a da se nikada nije pokajao. Samim činom pokajanja smatraju da će se iskupiti i okajavaju tako svoje grehove....Zato vuk noću šumama luta ne bi li poštedeo svog dalekog rodjaka stida,
    i onaj orao na vrleti beži znajući kakva ga opasnost oterala tamo....
    Tvoju pesmu doživljavam kao opomenu Čovečanstvu a Ti zaslužuješ svako poštovanje za svoj tako originalan način da saopštavaš poruke.
  3. faraonn (avatar)
    ...123Lončar,
    -dobro mi došao i,- vazda Te u dobru nalazio !

Hvala Prijatelju i,- sretni nam svima dani Uskršnji !... Dani Wikenda...
  4. faraonn (avatar)
    Mari,- Prijateljice faraonn_a Tumnopoteh_a II ,
    -čitajući knjgu 'Vučji totem' od Jiang Rong_a, potvrdio sam svoje snovanje koje nosim od djetinjstva o orlovima i vukovima.O njihovim samotnjaštvima i nesmetanjima a ustvari dubok prezir prema Čovjeku i niti jedan od njih ne kosi se s Čovjekom direktno ali Čovjekova ih blizina unervožava i radje se povlače dajući na znanje , da to nije iz straha...kao što je sv. Franja Asiški se družio sa cvijećem i biljem tako je i sv. Sava se s vukovima družio i svuda su ga pratili...Orao ima sa sobom prokletstvo staro - kavkasko koje mu je Zeus namijenio kao svom miljeniku ali oni su stopljeni sa stijenama od kojih često i ginu neprilagodjenim slijetanjem...
    Faraonn voli , Prijateljice moja, sve one koji se sklanjaju sve dok im ne,- dojadi ...
    Pozdravljam Te i svako dobro želim Tebi i,- Familiji tvojoj ...
  5. Tol (avatar)
  6. faraonn (avatar)
    ...

...srce si ti,- mila mi, Tol !
  7. mesecevojezero (avatar)
    Faraonn voli , Prijateljice moja, sve one koji se sklanjaju sve dok im ne,- dojadi ...
  8. 123loncar (avatar)
  9. faraonn (avatar)
    Jezero,
    -voljenje Faraonn_ovo je razbacano po orlovim sletovima i vučjim stazama...Faraonn_on dojadi samo sebi a , to ga i h o ć e ...
    Pozdrav, Prijateljici !
  10. faraonn (avatar)
    123Lončar,
    - ovo orlu ne mogu oprostiti , da on moje Ribe otima i ...vandališe...

123 L,- Pozdrav ...
  11. 123loncar (avatar)
    ..Za ovog orla ribara kažu, da je toliki proždrljivi grabežljivac , da uhvati toliko veliku ribu koju ne može da izvuče iz vode a neće da je pusti , pa se ala udavi od sopstvene pohlepne gluposti --- kao i čovek .....
  12. faraonn (avatar)
    123Lončar ,
    -samo orla, vuka, i anakondu, Priroda kažnjava kad su nesiti ili proždrljivi jer, dala im je regulaciju i kroti ih svojim bijesom u njihovom bijesu...orao medju stijenama a vuk, medju nijemim surovostima , dok anakonda voli divlje vodopade i često im bude ljubavnica u zadnjem lupingu ...
  13. lejla.al.dbuni (avatar)
    "..anakonda svojim bjesovima
    vodene struje hrani
    i što je na svijet donijela
    krajem svojim i sahrani..."

Ovako nešto čini i nerazumna strast velike ljubavi...

Rečito opisano,moj Faraonne...
  14. faraonn (avatar)
    ...ljubav je prepoznatljiva samo ako njom vladaju tj.divljaju njene sile stvoriteljke...ako je samo sletjela tek-onako,
    bolje da nije slijetala ,- n i k a k o ...

Draga moja,-Lejla ...