Biblijsko pitanje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DjoloIznogud90

Biblijsko pitanje

Oceni ovaj blog
Danas sam kupio kartu za prevoz. Da dajem 50 dinara svaki put za kartu, a Bog zna da se nekad izgubim i da menjam prevoze k'o čarape da bih se vratio na neko poznato mesto (seljak, kazaće neko, ne zna da se snađe ovde gde je beton-geto-vozimsesaribamavektrom, i nek kaže, boli me uvo) ne bih imao pare da kupim prašak za pecivo posle dva dana. Volim da pravim mafine. U ovom prokletom Beogradu i po mleko moraš prevozom. Matorcima, iz provincije, objašnjavao sam ceo dan da mi je devojka 15 minuta prevozom od mene, i da je to blizu, za Beograd.

- Ih, pa nama treba autom 15 minuta do Šapca, šta lupaš mali!
- Čoveče, meni do prodavnice ide 74, jesi ti blesav.
- Ne lupaj, bolje da si našao neku komšinicu tu.
- Pa ona mi je skoro komšinica, naselje do mog.
- Ćuti, pametniji si.
- ...

Naravno, u busu nije naišla kontrola, naravno, ja sam baš sad otkucao kartu, naravno, za tih 50 dinara sam mogao da kupim bavarsku sa slaninom i da jedem ko čovek.
Elem, stojim u busu, naravno, sa otkucanom kartom u džepu, ostaviću je na prozoru nekom srećniku koji je bude video kad izađem. Sa sluškama u ušima, naravno. Uživam ja tu, Kvrc!, crče desna sluška. Prokletstvo! Ide mi omiljen deo pesme! Nema veze čujem na levu. Jedini problem je što čujem babe i kojekakve frikove na desno uvo, sluška nije dovoljno velika da ga zapuši, 'bem ti ušatog čoveka. Pa slušam kul bus mikstejp, ni sa čim izazvan, bedom nateran.

- Ovu nedelju cu pamtiti petak je bio lud...
- Kažem vam gospođo, Bog ne postoji! Da postoji ne bi uzeo mog Zorana, Bog da mu dušu prosti! A hrabro se borio na Kajmakčalanu...
- Gledam da ne pegliram jer nije moja šulja...
- Onaj Toma je srga od čoveka, izdrža tol'ko dana u tim uslovima...
- Neka kučka drami i viče "ubiće nas neko"...
- I taj algoritam prozilazi iz toga što je veći u odnosu na nepoznatu, kažem ja profi, a on ne sluša, i dobih 5 minus...
- U tom trenutku kreću da pucaju indijanci...
- I on meni kaže hoće nevinu...

U tom trenutku skapirah da to govori devojčica od otprilike 13-14 godina, ugasih muziku ophrvan znatiželjom u vezi s predpubertetskim problemima.

- Ja mu kažem, hoćeš, brate, nevinu?! Pa idi u 6 razred, ovo je 8, eeej, si ti lud!

Pogledah bledo nju, oličenje ogavnosti u malom detetu i njenu debelu bubuljičavu drugaricu. Uzdahnuh duboko. Vrata se otvoriše. Siđoh. Dođoh polako do prve bandere i udarih iz sve snage glavom u istu.
Svet načas dobi sasvim drugu dimenziju. I ja se zapitah.

Zašto je glista sa obe strane ista?

Pošalji "Biblijsko pitanje" na Facebook Pošalji "Biblijsko pitanje" na Google Pošalji "Biblijsko pitanje" na My Yahoo! Pošalji "Biblijsko pitanje" na Live Pošalji "Biblijsko pitanje" na MySpace Pošalji "Biblijsko pitanje" na Twitter Pošalji "Biblijsko pitanje" na Digg Pošalji "Biblijsko pitanje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Pročitala sam. Uživala u tvojim opisima, nije važno dal sebe opisuješ, nekog
    koga znaš ili jednostavno pišeš...ali pišeš, brate, za desetku.
    Pozdravljam te puno, piši opet, čekam.....
  2. DjoloIznogud90 (avatar)
    Događaji i mašta, i u mojoj glavi svašta čine čuda... Hvala puno za pohvale, tek je početak...
  3. 123loncar (avatar)
    ...odlično....
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Prepoznatljiv stil već imaš...rekoh u predhodnom postu..

A.."Zašto je glista sa obe strane ista"?...je veoma efektna završnica (for urban jungle people,of course)...

5. sirijus49 (avatar)
    Dobar si čoveče pišeš "zarazno"!!
  6. DjoloIznogud90 (avatar)
    Hehehe, hvala, hvala, uz ove pohvale ću definitivno da nastavim sa pisanjem blogova...