Gnjurac u kredencu kuhinjskom - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

U potrazi za ravnotežom

Gnjurac u kredencu kuhinjskom

Oceni ovaj blog
Život je naravno tekao dalje, sledeći svoj stari ritam, činilo mi se. Ništa nisam zaboravio, ali mi je sve to bivalo svakim danom sve manje važno. Odlučeno je da avgust tog leta provedemo na Braču, a ja sam ponovo polako počeo da se nosim mišlju da nešto napišem. To je stara ideja koja se povremeno javi pa odmah zamre na promaji svakodnevice. Ovog puta je stiglo dotle da tu ideju poput neke maglovite nedoumice saopštim gospodarici života mog, aktuelnog.
- Znaš, - počeh tako jednom, - Te ideje o prethodnim životima što..
- Trebao bi da izbaciš smeće.
- Ali hteo sam da..
- Opet nisi kupio ni ulje, a hleb da ni ne pominjem.
- Ulje ti je dole, u kredencu imaš dve litre, treba samo da se malo sagneš.
- Gde molim te?
- Šta gde? Pa koliko to mi kredenaca imamo u kuhinji?
- Tu?
- Ne, nego u garaži.
- Aha.
- Molim lepo, ulje suncokretovo u žutim flašama od po litre?
- Dođi ovamo i pokaži mi nešto slabo te pratim.
- E stvarno, mislim. jel treba da ga nacrtam? - Ustajem.
- Treba, ali tako da bude i za upotrebu.
Demonstrativno istražujem unutrašnjost kuhinjskog ormana, poput spelologa.
Badava.
Mlađa je juče pekla pomfri, nema šanse da je potrošila dve litre za ta četiri krompirića i tad se setih, to beše još prošle nedelje. Zato još dublje ronim po udaljenim ćoškovima kuhinjskog nam kredenca tavnog, a već se i prisećam da sam iz njega, pre dva dana lično izbacio i drugu praznu bocu, jer je starija pekla kokice od poslednjih kapi. I još dublje ronim, jer dobro znam sa čime ću se suočiti kad izronim, a izvan kredenca već vrišti trijumfalna tišina.
- O Dijana, mraku Štajnbahovog vira uzmi me kroz ovaj mračni kredenac. Neću ti se opirati, kao onomad pre deset godina ispod ruševine limanskog mosta obećavam ti, samo da ne moram sad da izranjam .
- Je li to moj Odisej?
- Ma zovi me kako hoćeš, samo me izbavi...
Trgoh se kao oparen od svojih pomisli.
- Sad ti još samo fali da se još i ušineš – začu se sa površine, blago podrugljivim ali i malo nesigurnijim tonom. To je, kanda, bila reakcija na moj smešni trzaj. Ali, to je spas, u trenuku mi sine, sad ću kao, jedva da se iskobeljam iz kredenca, držeći se za krsta. Da, takav je život.
- Semenka kestena je samo jako retko oblika srca jel’?
Ali, ta je moja.
Naša.
- Evo, našla sam, ovde gore ima još jedna flaša skoro je puna – zvučalo je slavodobitno ali i pomirljivo.
- Naša. – rekoh glasno. Izronih, uspravih se i poljubih je.
- Naravno da je naša. Kakve ti sad opet gluposti padaju na pamet? – opet je poljubih.
- Sve što imamo delimo, jer je naše i to smo mi, draga moja. Ono što nemamo ne možemo da delimo, ali to smo isto tako mi.
- Dobro, hajde još malo maži i filozofiraj.
- E baš sam to hteo da ti kažem. Vidi, ako je kesten...
- E, ajde malo za promenu nađi nekog ko ima više strpljenja za ta tvoja smaranja.
- Kako to misliš, da nađem nekog drugog?
- Krenuo si da uzmeš reč o prošlim životima, a koliko puta sam ti rekla da me poštediš tih budalaština. Imaš, brate Internet, pun tih pacijenata. Drugim rečima, danas ima načina da to svoje istreseš. Nađi ćeš sigurno nekog, ko će s tobom da se nadmudruje, nas normalne pusti malo da dišemo.
- Danas ima načina?
- Pa, zar nema, šta me gledaš tako, šta sam ti sad rekla? - Zagrlih je snašno.
- Daj odrasti već jednom. - Počela je da se otima.
- Nikad malena.
Eto tako je počelo.
- Vodeni, izvukao si se za dlaku, zadavila bih te k’o zeca, da si još solvca zucnuo.[/FONT]
A da sam te molio da mi stvoriš litru ulja?
- Probaj sledeći put ako smeš.

Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na Facebook Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na Google Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na My Yahoo! Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na Live Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na MySpace Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na Twitter Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na Digg Pošalji "Gnjurac u kredencu kuhinjskom" na del.icio.us

Ažurirano 21.04.2011. u 02:16, autor: MPMcB

Kategorije
U potrazi za ravnotežom

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Dobro jutro gnjurče......
    Lep dan ti želim generacijo
  2. Aribi (avatar)

Dobro jutro!
  3. Valeria (avatar)
    Dok čitam, slike se stvaraju
  4. Amaunet (avatar)
    Sjajno M
  5. RiadaT. (avatar)
    Da,sreca pa imamo internet...
  6. Tol (avatar)
    Svidja mi se tvoj način uveravanja i rešavanja svega ))
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Odličan post,Čoveče sa najkomlikovanijim nickom na Krsti...

A zaista,MPMcB...uživala sam čitajući ga.

Nema te dugo da pišeš,a veoma dobro to radiš...

....
    Ažurirano 22.04.2011. u 01:03, autor: lejla.al.dbuni
  8. MPMcB (avatar)
    Hej,
    Hvala vam puno svima.
    Jako prijatno ste me iznenadili.
    Biće zanimljivo kada moja Dama pročita šta sam sve do sad napisao.
    Ajme