Bejbi fejs - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DjoloIznogud90

Bejbi fejs

Oceni ovaj blog
Krenuo sam jutros put radnog mesta, radim tek 4 dana, čudno mi i da sam kažem da sam zaposlen, a kad spomene drugima, ne daj Bože, oni se samo prekrste, odmahnu rukom, ili se nasmeju od srca. Svasta s vama ljudi, ne verujete mi! Kunem se sa svojih dvaes' godina! I onda se u jednom danu svašta dogodi sa tim godinama.
Uđem u 65, treba da pičim nekih 6-7 stanica, sluške u ušima, baš me briga. Iz principa stojim, iako ima mesta, prosto znam da će neka bakuta koja miriše na prokelj i luk da stane pored mene i da kuka kako je bole noge, krsta ili nadbubrežna zležda, držeći pritom u rukama kese pune zeleniša koji bi mene hranio nedeljama. Iako ne jedem toliko zeleniš. Naslonio se, gledam kroz prozor, muzika bije, neko me hvata za rame. Okrećem se, vidim devojka, u žutom prsluku, je li moguće!
- Dobar dan, karta?
- Ermmm, nemam kartu, hehe...
- Povlastica?
- Ermmm, ni to nemam...
- Zar vi u osnovnoj školi nemate povlastice, a, je li neće mama da ti kupi?!
- ... (u OSNOVNOJ, wtF?!)
- Pa zaboravio sam... Pored knjige iz... Ermmm... Istorije...
- Sledeći put da je poneseš, da te ne bih isterivala iz prevoza.
- Oke, oke, hoću.
Mrzim devojke kontrolore. Muškarci me iskuliraju, ili se samo nasmeju na to što nemam kartu, al oke. Ne znam šta je sa ženama.
Siđem ja gde treba, kul, iako ne kod osnovne. Smorim se pošteno, ******, svaki posao smara. Vraćam se, zvoni fon. Drug.
- E, brate, ae uzmi neko vopi i meni pljuge, blejimo u dvorištu.
- Ko je tu?
- Ma došle komšije odozgo, doveli neke drugarice, ima neka vu, ovo, ono.
- Kul, ae, uzeću, eto me brzo.
Ulazim u Super Vero, hvatam dva Jelena, Monte Carlo, neke grickalice, cekam u redu pred kasom dobrih 15 minuta. Kao da je svima dunulo da u jebenih 10 sati uveče kupuje puna kolica kojekakvih kajmaka, wc papira i ostalih gluposti! Dođem na red, kasirka me gleda čudno.
- Kol'ko imaš godina?
- Molim?
- Pitam kol'ko imaš godina?
- 20, što?
- Daj ličnu.
- Ne nosim ličnu sa sobom.
- Slobodno prođi s grickalicam, pivo i cigare ostaju ovde.
- A daaaj, ne veruješ mi dimam 20?!
- Prođi, prođi!
- Ne seeeri...
Odem do stana, uzmem ličnu, u inat uzmem još dve dvolitre, idem baš kod one kasirke, natrljam joj ličnu na nos i odem hepi u pravcu stana.
Kezeći se, s 8 litara piva idem ulicom, stajem na pešačkom, crveno je, al nema ništa, prelazim pešački.
- Dobro veče!
- Am? Molim?
- Dobro veče dečko, što prelaziš na crveno?
- Ovaj, pozorniče, pa nije bilo ništa, a semafor traje 70 sekundi...
- Nema veze koliko traje i da li ima šta da nailazi, tvoje je da čekaš zeleno. Vidim, nosiš i pivo? Kako su ti dali pivo, znaš da treba da budeš punoletan da bi kupio alkohol.
- Ali, ja imam...
- Da li su to i cigarete a? Maloltetni prestupnik, a!
- Ali, ja sam pu...
- Hoćeš da zovem tvoje roditelje, a, mali, pa da vidim šta će ti reći?!
- Ali ja imam 20 godina!
- Ne laži, daj ličnu!
- Evo lična!
- Auuu... Pa ti se još ni ne briješ čoveče.
- Šta se ja?
- Ma ništa, nego mi čudno što...
- Izvinite pozorniče, toplo je napolju, ja držim hladno pivo, da li vam nije problem da mi napišete tu kaznu za crveno i da idem ja lepo u dvorištu da pijem vopi s društvom?
- Ma ****** te kazna, al si me istripovao da imaš 15! Idi, uživaj dok još ne radiš i zajebavaš se.
- Ali... Ja radim...
- Auuuuu... Idi, idi...
- Doviđenja.
- Ae mali, ae.
Zezali su me narednih par dana kako sam JA počeo da radim. Shvatio sam i što me zezaju. Nema veze, kad budem imao 30 izgledaću k'o da imam 24! Ha! Oldtajmeri, crknite!

Pošalji "Bejbi fejs" na Facebook Pošalji "Bejbi fejs" na Google Pošalji "Bejbi fejs" na My Yahoo! Pošalji "Bejbi fejs" na Live Pošalji "Bejbi fejs" na MySpace Pošalji "Bejbi fejs" na Twitter Pošalji "Bejbi fejs" na Digg Pošalji "Bejbi fejs" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Slatko sam se smejala čitajući ovo.
    Bravo za tebe, mladiću....verujem ti za godine
    i bez lične karte.
    Bićeš odličan bloger.
    Čekam tvoje tekstove.
    Pozdrav
  2. Najniza (avatar)
    A ja ni 19,a oni:"Pomerite se da gospodja prodje".:D
  3. DjoloIznogud90 (avatar)
    @mari47 Hvala na ovome, neko vreme već razmišljam da počnem da pišem blogove, al pošto obično pišem neke mračnjake nikako da se nateram. Ovo je prijatna promena i za mene...
    @Najniza Ti si sasvim drugi slučaj, hahaha...
  4. sirijus49 (avatar)
    Bravo Bejbi fejs, bar sam se nasmejao od srca!!!
  5. DjoloIznogud90 (avatar)
    Ajme ljudi, uboraziću se... Hvala puno sirijus...
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Evo još malo za tvoju uobrazilju : veoma dobro napisano,specifičnim stilom...

I samo piši,mladiću...imaš "štofa" !
  7. DjoloIznogud90 (avatar)
    Hvala od srca... I planiram da pišem, uvek mi je to polazilo za olovkom...