Sta reci - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tijara

Sta reci

Oceni ovaj blog
Govor Akademika Matije Beckovica u Sava Centru u Beogradu 24. marta 2009. godine na Nacionalnoj akademiji "SRBIJO PAMTI" povodom 10 godina NATO-bombardovanja Srbije.

http://youtu.be/wXtf_QMat14

"Ко je dobro shvatio proslost, shvatio je i sadasnjost i buducnost. Gledaj ceo dvor Harijanov, ceo dvor Filipov, Aleksandrov, Kreyov i cele drame i pojedine scene jesu iste, samo su glumci drukciji"
/ Marko Aurelije/

"Ubismo se pravdajući se da nismo ono što smo. I u sred boja protiv identiteta.I to u času kad su sve snage usmerene i sve pameti zaposlene da dokažu da nam nikakav identitet ne treba, a sve nade položene da ćemo ga se uskoro ratosiljati."

A danas svi pricaju o strajku gladju Nikolica, cak i bivši predsednik Ustavnog suda Slobodan Vučetić kaže da Ustav poznaje tri razloga za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora među kojima nije štrajk glađu. Pa ovaj samoljubljivi kvaziduhoviti imalac diplome pravnog fakulteta nije uspeo ni triosnovne ustavne norma da protumaci. To sto Nikolic gladuje- njegov je problem, problem je u tome sto NAROD gladuje a nije zbrinjen na KBC Novi Beograd, o koliko bi tih KBC-a trebalo za ovaj napaceni narod.
Rece Matija "DANAS SMO STO PUTA PAMETNIJI NEGO PRE DESET GODINA. I DA NAM JE BILA OVA PAMET BOMBARDOVALI BI SAMI SEBE..."
Ljudi pamet u glavu...

Pošalji "Sta reci" na Facebook Pošalji "Sta reci" na Google Pošalji "Sta reci" na My Yahoo! Pošalji "Sta reci" na Live Pošalji "Sta reci" na MySpace Pošalji "Sta reci" na Twitter Pošalji "Sta reci" na Digg Pošalji "Sta reci" na del.icio.us

Ažurirano 18.04.2011. u 22:25, autor: Tijara

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. nesa973 (avatar)
    Matija Bećković je naš najveći živi pesnik.Ono što ga krasi je filozofija koja dolazi iz dubine njegove duše, koja se prosto širi na sve ljude dobre volje koji imaju otvoreno srce.Nikolić.....hmmm....sve je ovo za njega marketing i pokušaj da ostvari svoje lične ciljeve i interese.Smešno i žalosno deluje Toma, ali to je ujedno i dokaz koliko čovek može nisko da padne a da ne pomisli na svoj obraz i dostojanstvo.Patetično....šta drugo reći.
    Ažurirano 18.04.2011. u 22:41, autor: nesa973
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Možda ovo treba reći,Tijara :

KAD BIH ZNAO DA BIH SE
    PONOSNO DRŽAO

Kad bih znao da bih se ponosno držao
    na robijama i pred sudovima
    žario bih,palio,i sve izdržao
    i svemu se odupro golim udovima!

Kad bih znao da bih sto ispod stopala
    sam ćušnuo i sam omču izmakao:
    večnosti bi se moja duša dokopala
    i moj dželat bi za mnom zaplakao!

Al' bojim se da bih počeo da molim
    da plačem, klečim i sve da izdajem,
    da bih sačuvao samo život goli,
    na sve da pljunem,na sve da pristajem!

Matija Bećković
  3. Tijara (avatar)
    Hvala Neso, hvala Lejla, ovim sam samo zelela da ostanem hladne glave i saberem dva i dva, sto se Tome tice, nepojmljivo je koliko je ljudska glupost siroka i velika. Smesno i zalosno.
  4. Zauzet+ (avatar)
    Citat Original postavio Tijara
    Hvala Neso, hvala Lejla, ovim sam samo zelela da ostanem hladne glave i saberem dva i dva, sto se Tome tice, nepojmljivo je koliko je ljudska glupost siroka i velika. Smesno i zalosno.
    2+2=(najmanje)4
    A Božijom pomoći =uvek više od 4(barem12)
    Ažurirano 19.04.2011. u 07:46, autor: Zauzet+
  5. zxy (avatar)
    Sta reći
    i kome
    ipak,lepo je čuti