Surova istina

Ja nisam autor ovog teksta, već sam ga našao na netu pa sam rešio da ga podelim sa vama zato što me je nasmejao a u isto vreme i zamislio.

Dragi mužu,
Šaljem ti ovo pismo u lažnoj koverti od neke kompjuterske kompanije, da bih bila sigurna da ćeš ga pročitati. Molim te oprosti mi za ovu prevaru, ali mislila sam da bi trebao znati šta se dešava u kući u poslednje dve godine otkako si kupio taj kompjuter. Deca su dobro. Marku je 7 i nacrtao je portret cele porodice. Tako bi bio ponosan na njega da samo vidiš kako je tebe nacrtao. Stolica i vrh tvoje glave odnazad izgledaju vrlo realistično. Maja je napunila 3 godine ovog meseca. Još uvek je presrećna što si proveo sa nama njen rođendan. Kaže da joj je to bio najbolji dan, iako je padala kiša i nije bilo struje. Ja sam takođe dobro. Ofarbala sam se u plavo prošle godine. Moj šef se brine o mojoj karijeri i postao je jako dobar porodični prijatelj. Kad sam primetila da ti ne smeta da usisavam oko tvoje stolice videla sam da je održavanje kuće postalo mnogo lakše. Kuća dobro izgleda. Nisam sigurna da si primetio da sam ofarbala zidove prošlog leta. E, dragi moj, moram se pakovati. Moj šef nas vodi na skijanje. Zaposlila sam čistačicu da se brine o tebi i o kući dok nas nema. Dolivaće ti kafu, doneće ti jelo za sto, baš onako kako ti voliš. Nadam se da ćete ti i tvoj kompjuter provesti lepo vreme zajedno dok nas nema.
Marko, Maja i ja često mislimo na tebe.
Pokušaj nas se setiti dok restartuješ kompjuter.

S ljubavlju, tvoja žena.
 

Back
Top