Kasno je - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

mari47

Kasno je

Oceni ovaj blog
Citat Original postavio mari47 Pogledaj poruku
Uhvati me tako ponekad neka čudna tišina, ali ne ona koja se ćuti, druga neka tišina što na krik liči. A i da mi se otme taj krik, znam da ne bi ništa promenio. Kasno je.
Budim se tako jutrom, stavljam kafu, nameštam krevet....nije nov, odavno sanjam na njemu svoje snove, prelistavam uspomene...Sećam se kad sam ga kupila i gde...još je na njemu nalepnica "Lesnina", nisam se ni trudila nikad da je skinem, eto.
Zalivam cveće, svoje palmice od urmi oko kojih sam poredjala kamenčiće i školjke sakupljene na plaži u Vodicama, nadomak Šibenika. Brišem police sa knjigama, prisećam se pesama, znam i na kojoj su strani. Pa mi dodje da zagrlim Sarajevo, ono isto gde je Izet Sarajlić pisao svoje divne pesme o svojoj ženi Rut, ili onu "Drugi put bih znao"....Pa one Mostarske kiše i Svetlana što se pravi blesava...samo je Pero Zubac to mogao....Na polici pored knjiga suvenir iz Igala. Setih se i lubenica iz Bjelopavlića Polja, e takve samo tamo rastu, ubedjena sam.
Kad sam na Ohridu kupovala ogrlicu od bisera, rekli mi da je držim na otvorenom...može u kutiji ali da ima vazduha...Neznam, možda biseri i ovako nanizani još žive...možda, I držim otvorenu kutiju za nakit zbog tih bisera, ako stvarno i ovako nanizani žive...neka žive.
Pogledam kroz prozor jutrom, volim to....raduje me svaka novoofarbana ograda u mojoj ulici, svaka magnolija koja se rascvetala pre nego je olistala....Volim svoj grad, svoj kafić, brdo iznad Niške Banje obraslo jorgovanom a odozgo, sa vrha brda spuštaju se paraglajderisti i ja im uvek, onako u sebi, poželim da se uspešno spuste....Hrabri momci, svaka im čast...A Beograd, moj grad...tamo imam sve što je moje ....moju decu, unuke....Volim da slušam kad Minka uči Istoriju muzike naglas da i ja čujem, pa svira Čajkovskog .... A u meni, da li od Čajkovskog ili od svega što je bilo pa nestalo, neka tišina, neki bezglasni jauk....

Pošalji "Kasno je" na Facebook Pošalji "Kasno je" na Google Pošalji "Kasno je" na My Yahoo! Pošalji "Kasno je" na Live Pošalji "Kasno je" na MySpace Pošalji "Kasno je" na Twitter Pošalji "Kasno je" na Digg Pošalji "Kasno je" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Na ovakvo razmišljanje podstakao me komentar jednog divnog čoveka i pesnika, mog Prijatelja faraonna....nakon njegove pesme ...".ovdje je misli, šuma ".
    Deo komentara prenosim ovde, nadajući se da se autor neće ljutiti i zameriti mojoj smelosti da ga citiram:

.....ima ovdje još nas koji treba da se raspišemo i nadjemo crtu gdje smo stali i
    koračati počnemo jer odvojeni smo na neometenim poljima tihe mladosti....

Hvala faraonnu za inspiraciju.
  2. Slovenska (avatar)
    Volim da citam tvoja razmisljanja Mari47. Uzivam u recima koje nizes kao bisere, bas te u otvorenoj kutijici za nakit...Disem poput nih. Evo, slusam Cajkovskog...i da...

A u meni, da li od Čajkovskog ili od svega što je bilo pa nestalo, neka tišina, neki bezglasni jauk....
  3. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio Slovenska
    Volim da citam tvoja razmisljanja Mari47. Uzivam u recima koje nizes kao bisere, bas te u otvorenoj kutijici za nakit...Disem poput nih. Evo, slusam Cajkovskog...i da...

Hvala ti mila
    Možda naši mladi i ne razumeju ono što sam htela reći...Nije to puka žal za mladost,
    to je samo još jedan pokušaj da "nadjemo crtu gdje smo stali i koračati počnemo....",znajući da Kasno je....
  4. zxy (avatar)
    Nikad nije kasno ....
  5. Arhimed 1 (avatar)
    Mari tišina neka ostane u Tebi dok slušaš predivnu muziku...a jauk prepusti drugima...

...i uvek imaj na umu da nikad nije kasno.

6. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Nikad nije kasno ....
    Dragi zxy....ipak je kasno za ono za čim se meni
    jauk otima duboko negde...A prestaće možda nekad,
    kad mi za odlazak u rodni mi dom ne bude trebao pasoš.
    Pasoš mi treba i da obidjem dragu mi prijateljicu u Skoplju,
    čiji sam jezik dobro razumela i pesme Blaže Koneskog

7. mari47 (avatar)
    Arhi, moj prijatelju za sva vremena, hvala za Čajkovskog, besmrtna je njegova muzika, i za Djordja Marjanovića koji je bio idol cele generacije moje mladosti. U njega je bila zaljubljeno celo moje odeljenje u školi, čitav grad i bilo je prestižno imati neku njegovu singlicu....
    Ja volim mislima da se prenesem u ta vremena a posle....ćutim krikom....Uzvraćam ti jednom predivnom tradicionalnom muzikom koju su voleli svi...pa se možda i u njima duboko....krije neki uzdah...

8. donamileva (avatar)
    Uhvati me tako ponekad neka čudna tišina, ali ne ona koja se ćuti, druga neka tišina što na krik liči.
    davno me neka misao nije tako dotakla....
  9. RiadaT. (avatar)
    Danas umjesto komentara ostavljam samo pjesmehttp://youtu.be/gOYe8Bo-lcM
  10. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio donamileva
    Uhvati me tako ponekad neka čudna tišina, ali ne ona koja se ćuti, druga neka tišina što na krik liči.
    davno me neka misao nije tako dotakla....
    Mila sugradjanko,hvala za komentar a i mene nešto evo jutros dotaklo sve....Setih se jednog Borisa iz Maribora, što je svakog leta dolazio na raspust kod rodjaka u mom susedstu. Voleo je pesme i sećam se jedne Ivana Cankara....

Oj kaj su mi povedali
    o tebi, draga moja.
    Da ne dado ves božji dan
    ćastilici ti pokoja.

Pa naj te ljubijo! Saj to
    ne bi bil nič zlega,
    da ti ne ljubila jih,
    z daj tega, in zdaj tega.

No, ljubij njih, oj ljubica
    bog znjim te obvari,
    no, ljubi jih ves božji dan,
    a meni noć podari.

Ja nisam tada shvatila sasvim ovu pesmu, posle je razumeh totalno, sad se bojim da opet ne razumem...Kasno je
  11. Tol (avatar)
    Malena...naslov mi se ne dopada...nije u skladu sa lepotom tvojih misli..

KAsno je..za šta?..ZA ŽELJE ?za Let Jonatana livingstona? za ples? za ljubav? Kreativnost? UŽIVANJE?
    N I K A D A! i TAČKA!

ps..Vodice..Sarajevo...hehe razglednice sa ljubavima...dansa bi to bile još upečatljivije sve...samo ako ne tražimo "onu" emociju iz "tada"...a znaš da smo sada drugog štofa i duševno i kakogod...i da nas ovo danas opominje na život u ovom SADA..
  12. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Danas umjesto komentara ostavljam samo pjesmehttp://youtu.be/gOYe8Bo-lcM

Dobro si učinila Riada.....pesme toliko govore. I lep izbor
    za moje razmišljanje ne samo danas, no i juče i sutra, ali
    sećanju ne dam da izbledi....na nešto što je bilo i moje, sada
    nije....
  13. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Malena...naslov mi se ne dopada...nije u skladu sa lepotom tvojih misli..

KAsno je..za šta?..ZA ŽELJE ?za Let Jonatana livingstona? za ples? za ljubav? Kreativnost? UŽIVANJE?
    N I K A D A! i TAČKA!

ps..Vodice..Sarajevo...hehe razglednice sa ljubavima...dansa bi to bile još upečatljivije sve...samo ako ne tražimo "onu" emociju iz "tada"...a znaš da smo sada drugog štofa i duševno i kakogod...i da nas ovo danas opominje na život u ovom SADA..
    Devojčice Tol....Naslov ko naslov ali i nije!
    Za šta je kasno, pitaš?
    Za mnogo toga je kasno. Verovatno si mladja osoba i ne poznaješ naše mladosti...ni približne današnjima. I još nas svašta učili u školi, i vodili na ekskurzije pokazujući našu zemlju...bez pasoša, mila.
    Nostalgičarska sam i ne stidim se....Gledaj sliku u prilogu, ako svratiš ponovo ovde, Nacionalni park Durmitor...Ima li lepše nešto što je priroda dala čoveku, ja ću umreti a nagledala ga se nisam...

14. mari47 (avatar)
    Ne mogu da zamislim da negde, ovde na brdovitom Balkanu, neka deca ne uče više stihove Desanke Maksimović! A ne uče, čujem....Kad bih mogla nešto bar da popravim...

15. Tol (avatar)
    Nostalgija...kažeš..eh..meni je žao Plitvica i Ohrida tamo nisam bila..Plitvice, samo kratku u prolazu na putu za Austriju i Švicu...no Biti i doživeti.....to je prava stvar. No...i u Srbiji imamo puno destinacija koje da se ima migućnosti bi trebalo sada obnoviti ustiske..u agendi mi nije trenutak za istinom koju kreira nemoć...
    ZA Desu...da..neka nova imena sada traže mesto u legendi...kao i brisanje svesti iz prošlosti i "jeres" ako se Tito, Sloba spomenu...da novo vreme -veće breme i nevreme

16. mari47 (avatar)
    Još malo sviće, trepnula nisam.
    Ne pijem lekove za spavanje, sve se bojeći da se ne " navučem".
    I šta ću, upalim komp, tražim neke stihove koji mene opisuju a da su od Izeta Sarajlića, koga obožavam,
    i natrčim, na, - s e b e !!!!!
    Na forumu, koji se vidi na linku, nadjem svoju pričicu " Kasno je ", objavljenu ovde ( vidi se iz priloženog)

http://www.leptirica.com/-Ocean-Soul-/blog/kasno-je/

Vidim, valda se dopala dostičnoj potpisnici. Imponuje, pravo da vam kažem, ali što nije mene potpisala ?!
    Stoga pitam administraciju ( možda sam ovo trebala da postavim na drugoj temi, ali...), može li to tako ?!
    A vama blogerima tek na znanje. I ravnanje.
  17. LadyDydy (avatar)
    Poštovana [B]Mari47[/B]
    može i da se kopira
    al sasvim sigurno ne može "da se i odigra!" :)

ps.
    gde god o problemu mi pisali,
    ako je pravi-
    -kao po dojavi
    on dobije noge :)

Puno pozdrava :)
    :bye: