...ovdje je misli, šuma

...
...vani je tamno
vjerovatno
kiša pada negdje
u talasima
i zavidjeću zaljubljenim
alasima
što ih nadmudrivanje
s ribama veseli
a kad bi samo
znati smjeli
kako mogu razlozi
debeli
da drže u mraku
razapetost pjesnika
razlog ili
muka neka
muka velika

da li je proljeće
ili ljeto
mrak je vani
i neznam eto
ali u mojoj glavi
razaranje uspjeh svoj
slavi
i tmine neokopnjele
slažu svoje sjenke
guste
guste i debele
kao djevojke
kad snuju u glavi
kud bi pošle
kad bi smjele

zastani putniče
i cigaru
ne pali
ovdje su zastali
i oni koji putovati
nijesu znali

ovdje je misao
sašla sa uma
ovdje je neprohodno
ovdje je misli
š u m a ...
 
Blago onima u čijem umu caruje šuma misli, oni su bogati duhom,
veliko im srce, duša se prostire u beskraj a beskraj nema granica,
a oni, oni se jednostavno divno snalaze u toj....šumi misli.
Bravno faraonne za ovakvu pesmu i Tvoj 100-blog.:)
 
..bravo ...

..mari me zagolicala tvrdnjom , da je " Blago onima u čijem umu caruje šuma misli, oni su bogati duhom,
veliko im srce, duša se prostire u beskraj a beskraj nema granica, " ....
.. unutrašnji dijalog ili šuma misli , prečesto razum uvode u duhovnu kakofoniju i nemir ( to tvrde istočnjaci )...
...koliko pak nečije misli bile raznorodne , one su konačne pa je sve u vezi njih i iz njih konačno --- a i poznate su
jer su smišljene ( nezavisno koliko su smislene ) ... dakle , sve je tu poznato - stoga je i konačno.. a sve što je poznato =konačno i propadljivo je ... oće reći , misli koje nisu smišljene nepoznate su svom misliocu , stoga su velike moćne i beskrajne ...dakle , sve nas upućuje na bezmisaono stanje --- ili kako vole istočnjaci da kažu : beskrajno je stanje čistoga uma ..... kažu ko dosegne to stnje " čistoga uma" spoznaće velike stvari sa kojima se mučio i lutao po misaonim šumama ( znate ono : nepretano razmišljate i kontate kao bosanac, a ništa ne smišljate u vezi onoga o čemu neprestano mislite ) ....
..otuda i ona : duhovni mir stobom .... ili grešim ...

..ali, stihovi su odlični ... pozdrav !
 
Pošto sam citirana, htela bih da kažem još koju, nadajući se da autor neće zameriti;) I dalje tvrdim da je bogat čovek kojem se misli roje jer on traži, istražuje, pronalazi ili ne, mnoga pitanja o sebi i oko sebe, nije puki posmatrač i sve što mu se dogodi sudbini pripisuje...Mislima prkosimo zaboravu,savladjujemo efemernost trenutka, u sopstvenom
ogledalu posmatramo svoj odraz....dragi Lončar:)
 
123Lončar ...sretan je onaj koji opstane , u šumi opjevanog " to bi trebale biti riječi B.Miljkovića ...a riječ je vreo kesten u grudima i voli se tako otopljen i sabran dati posebnim ljudima , čiji komentari govore ko su i kakvom snagom valjaju u sopstvenim šumama , kako riječi tako i izraze tek iskovane...
Hvala Vam...Hvala...
-
 
Poslednja izmena:
Mari47,
-kad me ovakvo kolo uzme u sebe, ne vidim ne čujem i neću da znam ništa o sebi i dijalozima sa sobom, neću da tražim i posrćem, hoću da odćutim ovako izdaleka i dosanjati želim prisustva vlasnika riječi koje se roje oko mene i prepoznajem ih kao svoje jer to su riječi mojih ,- Prijatelja....naša d j e c a ....

...

...noćas bih
i ja mogao
Don Pablo
da zamislim moje
prijatelje
da uz vino i besjedu
dovedem i ja svoju šumu
koja je
i koja hoće da bude
u neredu
moje želje
Don Pablo
moje prijatelje
...većeras bih da sretem
i makar za sobom
zauvijek Put
da p o m e t e m ...
 
Poslednja izmena:
Draga moja Mari , ništa na ovom svetu nije samo jedno ili pak samo drugo ..najsitnije čestice imaju sopstvenu dvojnost ( makar najmanje to - ako zanemarimo mnoštvo između njih ) -- a one ( te dvojnosti ) su obično suprotstavljene krajnosti ... od njih je i čovek sazdan .. pa ta dvojnost i njegova je ustrojena svojstvenost ... kako to kažu : prirodna tvorčeva datost .. dakle , nekad smo misaona šuma / nekad pustinja / ponekad svetlost / a ponekad čist mir ... daje više ovog poslednjeg ( seti se kao deca ponekad smo sedeli i zatvorenih očiju gledali sunce - bez ijedne misli ) ....

 
faraonne, sad i mene onakvo kolo, o kojem govoriš malopre, uzelo u sebe:confused:
I gde da se potrefi da baš Naruda noćas...

"Noćas bih mogao napisati
veoma tužne stihove
voleo sam je
a katkad
ona je i mene
voljela
.........."

Kakva noć, kakva pesma i tvoji stihovi....:hvala:
 
Lončar, veliki moj prijateljiu, gde i ti O mladosti....noćas!
I još ovaj Arsen, što sam bila ubedjena da je pisajući svoju Ines, o meni govorio,
baš nadje da me podseti da nevjerna je bila i suviše mi nije dala...ta ista mladost što nam darivaše al je brže-bolje oteše ...i ti noćas o njoj ....Ipak, neka je, bar imamo
čega da se sećamo:cmok2:
 
Mari47,
123Lončar...
Faraonn...
!
!!
!!!
!!!!
...ima ovdje još nas koji treba da se raspisemo i nadjemo crtu gdje smo stali i koračati počnemo jer odgajani smo na
neometenim poljima tihe mladosti ...ne kao ove sad ...rekao bi Arsen...mada dugujemo prve kapi mlijeka i osmjeha
i vratimo djeci djetinjstvo koje nam daše...Prešern, Krleža / mada nas nije štedio/...Izet Sarajlić...Vito Nikolić...B.Miljković...B. Koneski...
Večeras sam na početku, a sjutra ču opet početi od večeras,- Laka Vam noć,- Prijatelji !
 
da li je proljeće ili ljeto
mrak je vani i neznam,eto..
ali u mojoj glavi
razaranje uspjeh svoj slavi
i tmine neokopnjele slažu
svoje sjenke guste..
-------------
ovdje je misao
sašla sa uma
ovdje je neprohodno
ovdje je misli
š u m a ...


Sjajno,pesniče moj ! :andjeo:

:klap:
 

Back
Top