...ovdje je misli, šuma - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...ovdje je misli, šuma

Oceni ovaj blog
...
...vani je tamno
vjerovatno
kiša pada negdje
u talasima
i zavidjeću zaljubljenim
alasima
što ih nadmudrivanje
s ribama veseli
a kad bi samo
znati smjeli
kako mogu razlozi
debeli
da drže u mraku
razapetost pjesnika
razlog ili
muka neka
muka velika

da li je proljeće
ili ljeto
mrak je vani
i neznam eto
ali u mojoj glavi
razaranje uspjeh svoj
slavi
i tmine neokopnjele
slažu svoje sjenke
guste
guste i debele
kao djevojke
kad snuju u glavi
kud bi pošle
kad bi smjele

zastani putniče
i cigaru
ne pali
ovdje su zastali
i oni koji putovati
nijesu znali

ovdje je misao
sašla sa uma
ovdje je neprohodno
ovdje je misli
š u m a ...

Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na Facebook Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na Google Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na My Yahoo! Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na Live Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na MySpace Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na Twitter Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na Digg Pošalji "...ovdje je misli, šuma" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Blago onima u čijem umu caruje šuma misli, oni su bogati duhom,
    veliko im srce, duša se prostire u beskraj a beskraj nema granica,
    a oni, oni se jednostavno divno snalaze u toj....šumi misli.
    Bravno faraonne za ovakvu pesmu i Tvoj 100-blog.
  2. 123loncar (avatar)
    ..bravo ...

..mari me zagolicala tvrdnjom , da je " Blago onima u čijem umu caruje šuma misli, oni su bogati duhom,
    veliko im srce, duša se prostire u beskraj a beskraj nema granica, " ....
    .. unutrašnji dijalog ili šuma misli , prečesto razum uvode u duhovnu kakofoniju i nemir ( to tvrde istočnjaci )...
    ...koliko pak nečije misli bile raznorodne , one su konačne pa je sve u vezi njih i iz njih konačno --- a i poznate su
    jer su smišljene ( nezavisno koliko su smislene ) ... dakle , sve je tu poznato - stoga je i konačno.. a sve što je poznato =konačno i propadljivo je ... oće reći , misli koje nisu smišljene nepoznate su svom misliocu , stoga su velike moćne i beskrajne ...dakle , sve nas upućuje na bezmisaono stanje --- ili kako vole istočnjaci da kažu : beskrajno je stanje čistoga uma ..... kažu ko dosegne to stnje " čistoga uma" spoznaće velike stvari sa kojima se mučio i lutao po misaonim šumama ( znate ono : nepretano razmišljate i kontate kao bosanac, a ništa ne smišljate u vezi onoga o čemu neprestano mislite ) ....
    ..otuda i ona : duhovni mir stobom .... ili grešim ...

..ali, stihovi su odlični ... pozdrav !
  3. mari47 (avatar)
    Pošto sam citirana, htela bih da kažem još koju, nadajući se da autor neće zameriti I dalje tvrdim da je bogat čovek kojem se misli roje jer on traži, istražuje, pronalazi ili ne, mnoga pitanja o sebi i oko sebe, nije puki posmatrač i sve što mu se dogodi sudbini pripisuje...Mislima prkosimo zaboravu,savladjujemo efemernost trenutka, u sopstvenom
    ogledalu posmatramo svoj odraz....dragi Lončar
  4. faraonn (avatar)
    Mari47,
    - blago meni kojem dolaze ovakve posjete i svaki mi je posjet jubilaran i poseban...poseban...
  5. faraonn (avatar)
    123Lončar ...sretan je onaj koji opstane , u šumi opjevanog " to bi trebale biti riječi B.Miljkovića ...a riječ je vreo kesten u grudima i voli se tako otopljen i sabran dati posebnim ljudima , čiji komentari govore ko su i kakvom snagom valjaju u sopstvenim šumama , kako riječi tako i izraze tek iskovane...
    Hvala Vam...Hvala...
    -
    Ažurirano 19.04.2011. u 15:53, autor: faraonn
  6. faraonn (avatar)
    Mari47,
    -kad me ovakvo kolo uzme u sebe, ne vidim ne čujem i neću da znam ništa o sebi i dijalozima sa sobom, neću da tražim i posrćem, hoću da odćutim ovako izdaleka i dosanjati želim prisustva vlasnika riječi koje se roje oko mene i prepoznajem ih kao svoje jer to su riječi mojih ,- Prijatelja....naša d j e c a ....

...

...noćas bih
    i ja mogao
    Don Pablo
    da zamislim moje
    prijatelje
    da uz vino i besjedu
    dovedem i ja svoju šumu
    koja je
    i koja hoće da bude
    u neredu
    moje želje
    Don Pablo
    moje prijatelje
    ...većeras bih da sretem
    i makar za sobom
    zauvijek Put
    da p o m e t e m ...
    Ažurirano 15.04.2011. u 20:55, autor: faraonn
  7. 123loncar (avatar)
    Draga moja Mari , ništa na ovom svetu nije samo jedno ili pak samo drugo ..najsitnije čestice imaju sopstvenu dvojnost ( makar najmanje to - ako zanemarimo mnoštvo između njih ) -- a one ( te dvojnosti ) su obično suprotstavljene krajnosti ... od njih je i čovek sazdan .. pa ta dvojnost i njegova je ustrojena svojstvenost ... kako to kažu : prirodna tvorčeva datost .. dakle , nekad smo misaona šuma / nekad pustinja / ponekad svetlost / a ponekad čist mir ... daje više ovog poslednjeg ( seti se kao deca ponekad smo sedeli i zatvorenih očiju gledali sunce - bez ijedne misli ) ....

8. mari47 (avatar)
    faraonne, sad i mene onakvo kolo, o kojem govoriš malopre, uzelo u sebe
    I gde da se potrefi da baš Naruda noćas...

"Noćas bih mogao napisati
    veoma tužne stihove
    voleo sam je
    a katkad
    ona je i mene
    voljela
    .........."

Kakva noć, kakva pesma i tvoji stihovi....
  9. mari47 (avatar)
    Lončar, veliki moj prijateljiu, gde i ti O mladosti....noćas!
    I još ovaj Arsen, što sam bila ubedjena da je pisajući svoju Ines, o meni govorio,
    baš nadje da me podseti da nevjerna je bila i suviše mi nije dala...ta ista mladost što nam darivaše al je brže-bolje oteše ...i ti noćas o njoj ....Ipak, neka je, bar imamo
    čega da se sećamo
  10. faraonn (avatar)
    Mari47,
    123Lončar...
    Faraonn...
    !
    !!
    !!!
    !!!!
    ...ima ovdje još nas koji treba da se raspisemo i nadjemo crtu gdje smo stali i koračati počnemo jer odgajani smo na
    neometenim poljima tihe mladosti ...ne kao ove sad ...rekao bi Arsen...mada dugujemo prve kapi mlijeka i osmjeha
    i vratimo djeci djetinjstvo koje nam daše...Prešern, Krleža / mada nas nije štedio/...Izet Sarajlić...Vito Nikolić...B.Miljković...B. Koneski...
    Večeras sam na početku, a sjutra ču opet početi od večeras,- Laka Vam noć,- Prijatelji !
  11. lejla.al.dbuni (avatar)
    da li je proljeće ili ljeto
    mrak je vani i neznam,eto..
    ali u mojoj glavi
    razaranje uspjeh svoj slavi
    i tmine neokopnjele slažu
    svoje sjenke guste..
    -------------
    ovdje je misao
    sašla sa uma
    ovdje je neprohodno
    ovdje je misli
    š u m a ...

Sjajno,pesniče moj !

12. faraonn (avatar)
    ...evo ovdje te nalazim većeras Lejla, ovdje gdje se čuma sa sjenkama druži...gdje se miris jorgovana lomi u odjecima rike jelena ili zavijanje vuka...sve je tu i tu je i bilo vrijeme ,- da svratiš !
    Draga moja ,- Lejla !