Misli poznatih mislilaca - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мишкони

Misli poznatih mislilaca

Oceni ovaj blog
Citat Original postavio miškoni Pogledaj poruku
Naša je glupost tolika da smatramo rad ne samo časnim nego i svetim, a on je zapravo samo žalosna nužda.
Remi de Gurmont

Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Facebook Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Google Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na My Yahoo! Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Live Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na MySpace Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Twitter Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Digg Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ..da , neminovna prinuda od koje može da se živi ( manje / više loše -- kako gde ) u grabežljivom potrošačkom društvu...
  2. zxy (avatar)
    Postoji gora kazna od raditi
    a to je ne raditi ništa
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Još jedna glupost,novokomponovana:

"Ne možete vi mene toliko malo da platite,koliko ja mogu malo da radim".
  4. 123loncar (avatar)
    ..ovu kovanicu slobističkih komunista ( "Ne možete vi mene toliko malo da platite,koliko ja mogu malo da radim". ) , naslušao sam se sredinom osamdesetih od odgovornih drugova sa vrha ( od preduzeća , preko predsedničkih stolica do patrijarha ) ... nekako u to vreme na sebi svojstven prozaično glup način , zastupao sam ondašnje prestravljene radnike -- današnje opljačkane i duhovno sociološki genocidirane --- tako da sam gotovo sa svim tim časnim ljudima tog doba, razgovarao o sudbini ovih ( koji su okarakterisani ovako u ovoj kovanici ) i gotovo svi su je koristili pri opisivanju duhovnog stanja tih istih radnika ..... ti ondašnji časni zastupnici društvenog bogatstva ( a sad vidim da smo bili prebogati ) , danas su tadićevska pozicionoopoziciona oligarhija časnih kontraverznih vlasnika enormne privatne svojine ( čitaj : bivše društvenodržavne imovine ) ; časni ratno profiterski članovi zločinačkog udruženja - koji nas otvoreno smatraju lenjim ništavcima ( čak otvoreno ministri prete kako će nas menjati za vredne kineze ) , od kojih ako na ovaj ili onaj način ne uzmu to malo crkavica iz slamarica ( spremljenih za kolektivno umreće ) izgubiće patriotsku borbu za očuvanje države i državne genocidne srpštine .... oni su oni časni ljudi , što im preci i predhodnici pobiše sve po šumadiji i pomoravlju - zarad te iste srpštine , pa sad oni biju bitku sa ovim ništavnim lenštinama da ostanu te jame svetu nepoznate iz patriotskih razloga ....

...našta vam liči ovo ceciledsko pravo i njegovi tvorci ?
    Ažurirano 16.04.2011. u 10:04, autor: 123loncar
  5. Prisoner (avatar)
    Tačno.