mi muski o vama zenama

sinoc sam napisao jedan blog, ali i pored toga sto sam zeleo da dam komplimenat zenama srbije, ispalo je, makar po komentarima, da vredjam te zene. znaci poenta je bila, iako vecina nas ne "voli" srbe, mislim na muskarce [uslovno receno], a na ovim prostorima ima razloga da niko nikog ne voli, previse je krvoprolica bilo na ovom balkanu, zene srpkinje imaju, mogu reci pocasno mesto kod nas, kao lepe moderne zene. imam jednog prijatelja koji je cesto znao reci, "bilo sta je bilo, ali sa spkinjama ne mozes uporedjivati ni jednu naciju" ili kao sto sam dao primer u blogu, kada jedan moj kolega rece za jednu nasu pevaljku, koja i nije bas mlada, ali se super drzi "mamicu joj... sto je dobra kao da je srpkinja" ne pricam o ovim mladim generacijama, ali one malo starije nece nikada reci nesto negativno o zenama srpkinjama. makar ne u mitrovici, ovde su se ranije normalno druzili jedni sa drugima. moguce da je tu imalo uticaja i [tada] relativno patrijahalna sredina, ili sloboda ponasanja zenskog pola, i jos par drugih razloga, ali o tome cemo mozda u sledecim komentarima.... ako ih bude bilo.
 
mozda sam pogresio u u nekim stnicama, ali poenta je ista. medjutim ja sam u prethodnom blogu dao i neka "losa" znacenja koja su izazvala neke i tako....
ako bih pricao o crncima npr. rekao bih da ako kazes "kao crnac...." to moze imati pozitivnu i negativnu konotaciju, u zavisnosti kako nastavis recenicu.
 

Back
Top