NEMA VISE VREMENA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DUNJA W

NEMA VISE VREMENA

Oceni ovaj blog
Danas sam saznala da nema vise mog dragog prijatelja preminuo je...A ja kao da sam nesto osetila,juce sam pokusavala da ga dobijem na mobilni telefon.Oba broja su bila nedostupna.I udjem danas na njegov profil na Fejsbuku sa namerom da mu posaljem poruku zasto se ne javlja...I ostanem sokirana komentarima tipa ''poslednji pozdrav''...U medjuvremenu sam uspela da se raspitam i saznam da mu je pozlilo u cetvrtak i da je umro u bolnici u nedelju...A tako smo se radovali susretu,dogovor je bio da se nadjemo sada u aprilu ili maju...Dolazi jos jedna drugarica sa Tenerifa,neki iz Beograda, i to je bila prilika da se svi upoznamo licno i druzimo....
Da,to je virtuelni prijatelj,znamo se dve godine,ali samo sa fotografija i dugih telefonskih razgovora...
Ne mogu da verujem da ga nema vise...
I plakala sam danas kao za prijateljem koga znam licno,jer toliko mi je bio blizak...Nije imao sestru i zvao me je Seko,a ja njega Braco...Ziveo je u Vranju,a mastao je o Zlatiboru,za koga su ga vezale divne uspomene, i zavideo mi sto sam mu ja blize nego on...I obecah mu da cu ga kada dodje, upoznati sa mojom drugaricom koja zivi gore i da cu ga ozeniti....Uvek je bio pun pozitivne energije,uvek podrska,saveti,razumevanje,smeh i sala... I celo poslepodne pod utiskom sam njegovog odlaska...I kao i uvek svoje emocije najlakse ispraznim i pretocim kroz pisanu rec,tako mi je lakse...

Odlazemo stalno neke stvari za neki drugi dan.A dani se pretvaraju u nedelje,a one u mesece,pa i godine.Sve ostavljamo za neka druga,bolja vremena.Zaboravljamo da smo smrtni i da nekog od nas sutra mozda nece biti.Sve sto imamo to je DANAS...Recite nekome koliko vam je stalo,nadjite vremena jedni za druge,zivot je samo tren...NEMAMO VISE VREMENA.Nemojte zaliti sto ga niste imali za drage ljude kada odu...

Mora postojati to neko mesto na koje odlaze dobre duse.Ne mogu se pomiriti da je stvarno kraj kada poslednji put sklopimo oci i odemo sa ovog sveta.Zar neko tako drag i pozitivan moze da postane prah i pepeo,samo NISTA?Neko ko je bio SVE.I drag covek, i otac i prijatelj,i mili ''braco'',osoba puna optimizma.Ziveo si punim plucima,a takvi uvek odu prerano...ne mogu te zamisliti kao nemocnog i oronulog starca...

Pocivaj u miru ,dragi prijatelju,''BRACO''moj,zao mi je sto ovog proleca necemo se smejati zajedno na Trgu,piti nes kafu sa cimetom,djuskati sa Marijom,setati Zlatiborom..Necu te zaboraviti...Ni tvoj smeh ni tvoju podrsku kada mi je bilo tesko...I za pomoc koju si mi pruzao i savete kako prebroditi trenutak..Hvala za SVE....PAMTICU TE...Nemam se gde oprostiti od tebe...Mozda nekako vidis koliko mi vec nedostajes...

Voli te tvoja ''SEKA""

Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na Facebook Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na Google Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na My Yahoo! Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na Live Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na MySpace Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na Twitter Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na Digg Pošalji "NEMA VISE VREMENA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. DUNJA W (avatar)
  2. REVELIN (avatar)
    Jedina prava smrt je smrt zaboravom.
    Sve dok je u tebi i u tvom sećanju,neće umreti.

Mene ne uznemirava smrt,nego umiranje .

Spinoza
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Žao mi je Dunja
    To "nema više vremena" me opseda već.....dosta dana.....danas baš.....sada ne mogu da se setim ni jedne odgovarajuće pesme....razumećeš, znam.....
    I da.....ima mesto gde odlaze duše.....u druge duše.... možda i sretneš dušu svog Brace...a ako ga ne prepoznaš ništa strašno.....naći će on tebe mila
  4. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio REVELIN
    Jedina prava smrt je smrt zaboravom.
    Sve dok je u tebi i u tvom sećanju,neće umreti.

Mene ne uznemirava smrt,nego umiranje .

Spinoza

I ja tako razmisljam Rev...Da zivimo dok nas pamte...

I plasim se umiranja,a ne smrti....
  5. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Žao mi je Dunja
    To "nema više vremena" me opseda već.....dosta dana.....danas baš.....sada ne mogu da se setim ni jedne odgovarajuće pesme....razumećeš, znam.....
    I da.....ima mesto gde odlaze duše.....u druge duše.... možda i sretneš dušu svog Brace...a ako ga ne prepoznaš ništa strašno.....naći će on tebe mila

I mene opseda,LJiljo,ako ces mi verovati....

Verujem u to mesto dusa,mozda zato sto mi treba da verujem....
  6. DUNJA W (avatar)

Ne skrivam suze....Otisao je COVEK,to je dovoljan razlog...Suze su ok
    Ažurirano 06.04.2011. u 22:25, autor: DUNJA W
  7. RiadaT. (avatar)
    Tuzno...nekako mi rijec stala....samo.....tuzno....
  8. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Tuzno...nekako mi rijec stala....samo.....tuzno....
    Hvala sto si tu,to je dovoljno
  9. mari47 (avatar)
    ....
    "Smrt ma kog Čoveka smanjuje mene jer i ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
    Stoga, nikad ne pitaj za kim zvona zvone, ona zvone za tobom".

Draga Dunja, mnogo te razumem....
  10. Tol (avatar)
    Odlazemo stalno neke stvari za neki drugi dan.A dani se pretvaraju u nedelje,a one u mesece,pa i godine.Sve ostavljamo za neka druga,bolja vremena.Zaboravljamo da smo smrtni i da nekog od nas sutra mozda nece biti.Sve sto imamo to je DANAS...Recite nekome koliko vam je stalo,nadjite vremena jedni za druge,zivot je samo tren...NEMAMO VISE VREMENA.Nemojte zaliti sto ga niste imali za drage ljude kada odu...
    Dušo mila, žao mi je zbog odlaska frenda...

Toliko smo egoistični da ćemo radije sami sedeti za kompom, no izaći do obale...ili parka i popričati sa nekim(čak i poznanicima sa neta) jer, će taj "neko" uništiti iluziju o ličnoj besmrtnosti...i slobodi koja i ne postoji ako smo prokleto sebični.
    Zar su osmesi toliko skupu i dragoceni da ih zatvaramo negde i sakrivamo od drugih?
    Zar je dan bogatiji ako ga ne doživimo negde kroz nekoga..makar i slučajnog prolaznika?
    Zar smo toliko ograničeni i egocentrični da život proćerdamo sami u svojoj zatucanosti?

11. Arhimed 1 (avatar)
    Dunja draga žao mi je. Život ljudski nažalost traje veoma kratko, ali ljudi žive onoliko koliko traju sećanja na njih.
    Ažurirano 06.04.2011. u 23:40, autor: Arhimed 1
  12. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    ....
    "Smrt ma kog Čoveka smanjuje mene jer i ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
    Stoga, nikad ne pitaj za kim zvona zvone, ona zvone za tobom".

Draga Dunja, mnogo te razumem....

Izabrala si prave reci....
  13. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Dušo mila, žao mi je zbog odlaska frenda...

Toliko smo egoistični da ćemo radije sami sedeti za kompom, no izaći do obale...ili parka i popričati sa nekim(čak i poznanicima sa neta) jer, će taj "neko" uništiti iluziju o ličnoj besmrtnosti...i slobodi koja i ne postoji ako smo prokleto sebični.
    Zar su osmesi toliko skupu i dragoceni da ih zatvaramo negde i sakrivamo od drugih?
    Zar je dan bogatiji ako ga ne doživimo negde kroz nekoga..makar i slučajnog prolaznika?
    Zar smo toliko ograničeni i egocentrični da život proćerdamo sami u svojoj zatucanosti?

Tol,postavila si prava pitanja...Hvala...I za Olivera..
  14. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio Arhimed 1
    Dunja draga žao mi je. Život ljudski nažalost traje veoma kratko, ali ljudi žive onoliko koliko traju sećanja na njih.
    Bas tako,Arhi moj...hvala
  15. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio isy
    Zao mi je zbog tebe Dunja,nekako znam kako se osecas jer i ja ovih dana isto to prozivljavam mada se meni to vraca vec deset godina svakog aprila,jedino ne dozvoli zaboravu da ti uzme sve to lijepo sto ste proziveli skupa,jer to boli mnogo vise nego stvarnost da ga vise neces sresti,ne znam sta ti reci,nemam ni ja reci pogotovo ne sa ovom tugom kojom se davim vec danima,puno pozdrava od mene

Hvala najlepse na recima podrske...
  16. DUNJA W (avatar)
    Ljudi ne umiru dokle god ih pamtimo....Svojom dobrotom zauzeo si mesto u nasim srcima....

17. DUNJA W (avatar)
    'Mozda spava i doci ce posle ovog sna,mozda spava sa ocima izvan svakog zla...''

18. DUNJA W (avatar)