Moderna bajka - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tvrdojko Polugić

Moderna bajka

Oceni ovaj blog
Jutros sam sreo bivšu princezu. Ona je sada baka i prodaje jaja na jednojj pijaci. Kako se dogodilo to da princeza završi na pijaci?

Bio jednom jedan seoski bogataš koji je imao tri sina.

Jednog dana najstariji od braće reši da ode u svet kako bi pronašao svoju sreću, pa reče ocu: „Ej, matori, odo' ja.“ Bogataš ga upita: „Sine, treba l' ti para?“ Najstariji sin tada napuni džepove novcem i ode.

Jaše ti on tako na konju i stigne do kućice u kojoj je živela jedna baba. Ugledavši je, on siđe s konja i obrati joj se: „Pomoz bog stara-majko.“ - „Bog ti pomogao“, odgovori mu baba. „Kojim si dobrom došao momče?“ Bogatašev sin joj odgovori da je pošao u svet da traži sreću. Na to će baba njemu: „E, momče, na dobro si mesto došao. Ako okopaš ovu njivu ispred moje kuće, oženiću te najlepšom devojkom na svetu.“

Najstariji bogatašev sin tada se uhvati za motiku. Ceo dan je udarao tvrde busike, dok mu je kroz glavu strujala samo jedna misao: nema ***** bez motike. Ali ***** ti sunce, tvrda zemlja, i njemu se polomi motika, te on ode da od babe traži drugu. Ali baba mu odbrusi: „Ti bi i kitu polomio kad si tako smotan! Nisi ti nizašta! Ajde beži kući!“ I on se tužan vrati kući.

Posle najstarijeg, i srednji sin pođe u svet da traži svoju sreću. I on nabasa na istu babu, koja i njemu obeća da će ga oženiti najlepšom devojkom na svetu, ako ispuni jedan zadatak: da pomuze njenu najnemirniju kravu. I ode ti on u štalu i pre nego što uhvati kravu za vime, ona se đipi i krnu ga nogom u glavu toliko jako da se ovaj preturi. On se, sav polomljen, diže iz onih silnih balega i dobaci kravi: „Možda si ti trenirala i điuđicu i kung fu, ali pomušću te ja, tako mi svega!“ I sav besan potegne kravu onom kofom koju je doneo u štalu i izjuri je u dvorište. A baba kad vide da je nije pomuzao u štali reče mu: „Jebo te onaj ko te napravi tako smotanog! Nisi ti nizašta! Nego ajde beži kući!“ I on se sav pokunjen vrati kući.

Na kraju i najmlađi bogatašev sin pođe u svet da traži svoju sreću. I on nabasa na istu onu babu. I čim je ugleda seti se očevih reči: „Čuvaj se sine ako naiđeš na tu posranu babu, ona je mnogo zajebana.“ Čim ga je videla, baba ga upita: „Sinko, kakva muka tebe natera da pođeš u svet?“ Pošto je dobila odgovor, predložila mu je da ispuni jedan zadatak. „Sinko“, naredi mu baba, „ako pronađeš mesto gde ova moja gološijanka nosi jaja, oženiću te najlepšom devojkom na svetu.“ Bogatašev sin ni časa ne časeći pođe da traži to mesto. Tražio je jaja ceo dan i na kraju, naljutivši se, dohvati onu gološijanku i sa njom pođe kući. Kad baba to vide, brže bolje upali motor i dade se u poteru za njim vičući usput: „Barabo jedna! Vrati mi moju gološijanku!“ U toj opštoj jurnjavi, babi puče guma te ona sva rasrđena poče da kuka: „A-u-u-u, ljudi, tako mi i treba kad sam trampila kilo svežeg kajmaka za ovu kršinu!“

On sav umoran stiže kući i ispriča ocu šta se desilo. Otac, videvši njegovu hrabrost, dade mu u nasledstvo svo svoje bogatstvo.

A ona gološijanka pretvori se u najlepšu devojku i udade se za njega. I tako su oni živeli srećno do kraja njegovog života. Čim je umro baba više nije bila princeza, ali se nije ni ponovo premetnula u gološijanku, već je donela sva svoja jaja na pijacu. Čiča miča i gotova priča.

P.S. Ni princeze, ni prinčevi, ni gološijanke, ni bake, ni njihove kake... ništa nije kao nekada. Nema više Andersena, sada pripovedači puše travu iz Sahare... he he he...

Pošalji "Moderna bajka" na Facebook Pošalji "Moderna bajka" na Google Pošalji "Moderna bajka" na My Yahoo! Pošalji "Moderna bajka" na Live Pošalji "Moderna bajka" na MySpace Pošalji "Moderna bajka" na Twitter Pošalji "Moderna bajka" na Digg Pošalji "Moderna bajka" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Amaunet (avatar)
    Vrlo poučno
  2. Valeria (avatar)
  3. coviax1 (avatar)
    Pa što nisi babi smotao jednu...no buksnu-ebeš babu...:hahaha:
  4. bubobubo (avatar)
    Posle najstarijeg, i srednji sin pođe u svet da traži svoju sreću. I on nabasa na istu babu, koja i njemu obeća da će ga oženiti najlepšom devojkom na svetu, ako ispuni jedan zadatak: da pomuze njenu najnemirniju kravu. I ode ti on u štalu i pre nego što uhvati kravu za vime, ona se đipi i krnu ga nogom u glavu toliko jako da se ovaj preturi. On se, sav polomljen, diže iz onih silnih balega i dobaci kravi: „Možda si ti trenirala i điuđicu i kung fu, ali pomušću te ja, tako mi svega!“

odluci se da proba iz polozaja iza nje, sede na stolicicu i postavi kofu. poceo da muze, a krava udari kofu repom i prosu se mleko. „Možda si ti trenirala i điuđicu i kung fu, ali pomušću te ja, tako mi svega!“

stade na stolicicu, veza joj rep za gredu iznad kaisem, i tada mu spadose pantalone jer ga je iskoristio za vezivanje.
    u tom tenutku, udje njegov otac u stalu i povika: "Sta to radis, crni sine"!?!

- ***** kravu, drugo mi ne bi poverovao!
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Excellent,man..!
    Ps.Milsim da su ti bajke za odrasle definitivno najjači fah!