О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно

Oceni ovaj blog
МОЋ И ЛОГИКА НОВЦА

Што мање једеш, пијеш, купујеш, плаћаш проводе – трошиш ; што мање: учиш, мислиш, волиш, певаш, сликаш, пишеш, читаш, пливаш, шеташ, путујеш, идеш у позориште и сл. – тим више штедиш и увећаваш своје богатство, које ни мољци ни црви не могу да поједу ( твој капитал ).
Што мање јеси - што мање људскости, етике и поштења у животу имаш , то је већа твоја : капитална моћ и отуђеност од живота .
Но ништа зато, све оно што немаш и не можеш да урадиш, кад се окапиталиш твој новац може да уради и стекне - обезбеди теби.
Моћ новца бескрајна је – ако га имаш, моћан си.
Његове моћи твоје су, јер си ти његов власник / господар .
Дакле , то што јеси и што можеш - није условљено твојом индивидуалношћу и твојом суштином - битком , већ твојим новцем.
Ако си ружан , можеш да купиш сијасет светских лепотица и лепотана за себе – дакле ти ниси ружан ( одбојну ружноћу уништио си новцем ).
Ако си: хром , без срца или пак памети ; новцем можеш да купиш : најлепше ноге на свету ; дечија срца и нобеловски мозак --- дакле, ти ниси: хром , без невиних емоција и мудрости.
Ако си: лажов, лопов, разбојник, убица ; новцем можеш да купиш : поштење, невиност и уважавање –дакле, ти ниси ништарија и нечовек.
Ако ти дојадила појединачна коповина свега онога што немаш, ти можеш све да купиш у пакету , купујући себи трон -- - дакле , ти ниси маргиналац већ први међ једнакима.Вођа !
Купујући трон, постајеш ктитор и донатор; а онда си купио вечни спомен и славу – дакле, ти ниси смртан ( мрског косача живота , убио си новцем ), јер си за живота створио себи небески посед .

ЗАИСТА , све ово могуђе је од тренутка кад је рођен новц , јер је одмах међ доминатном већином неаутентичних људи цењен изнад свега – оће рећи , поштују и величају његовог поседника.
Међ таквима ( који су увек при руци онима који поседују новац – зато их ови и називају приручним људима )- дакле, међ неаутентичним приручним људима, новац је свеколико добро и лепо – оће рећи, његов валасник је: леп , добар, честит, частан и узвишен човек ( СВЕТИ ЧОВЕК ).

Они што испише кукуту ( вероватно због свог: васпитања или пак доброчинства и милосрђа према себи самима и сопственим душама –
у које засадише клице: етике и правичности / врлина ) , оне што верују у мођ и логику новаца, виде као светину - руљу склону тотемизму и мистифицизму, без имало људског у себи --- дакле, по њима свет је готово испуњен ништавилом и живим облицима кои су навукли људску кожу.

Насупрот ових `` кукуташа`` , стоје такозвани прагматисти , који њихово милосрђе и добричинство виде као својеврсну себичност и кукавичлук , који се крије иза квази етике . Наиме , можда је човеку допустиво у младости да се бави моралним небесима ; но ако се тиме бави дуже него што треба, онда је то пропаст за њега, његову породицу а и за заједницу
( за све људе ).
Јер, ма колико човек био од природе обдарен и лепо васпитан , ако се небеским моралом бави још и у своје зрело доба, неминовно остаје животно неупућен у свим стварима. Такав човек ништа незна, о : страстима , друштвеним законима и државним токовима . Једном речју, он људе и живот не познаје .
А кад је приморан да обави неки приватан, политички или пак државни посао , он је заиста смешан и јадан. Дакле, суђено је да такав човек постане бедна кукавица, па макар како био обдарен и наочит. Такве више не вреди ни добро изударати, да се опамете и уљуде.
Они избегавају јавна места и политичке скупове, крију се по ђошковима и буџацима са својим истомишљеницима ; проводе свој бедни живот завидећи успешнима и моћнима – шапућу , а слободна, гласна , патриотска и одважна реч неће никад јавно изаћи из њихових уста. Они не могу ни себи помоћи а камоли другима или пак држави.
У овом свету, ко год хоће да остане го и бос у празној кући – нека се бави `` млаћењем празне славе `` - етиком ; а сваки разуман и паметан човек, бавиће се стицањем : иметка, доброг галаса, части, славе и свих оних многих ствари које живот даје.
Дакле: Бог је створио свет оваквим . Бог је велики, надживеће нас.
Ако `` кукуташи`` кажу : Бог је уништио себе, зато што је за човека час добар чаш зао – то је сигурно због тога, што на сунцу не знају да пронађу хлад, или пак на киши да се склоне у сигурне куће .
Живот није само чаврљање , нит је само небески кијамет. Живот потрбује одважне, виспрене и окретне људе, који стварају како за себе тако и за државу.
О овом виђењу Бога ( кукуташа или пак прагматиста ), религиски великодостојници миленијумима ћуте. Од њих може се само чути: Чудни су Божији путеви . Народ зна.... .
И заиста : народ зна . Зна кога и шта да воли. Зна кога да моли . Зна кога да слави и у иконе да тура. Зна коме споменике да прави.

А СВЕ ОВО, КОНАЧНО И КОШТА !

Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na Facebook Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na Google Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na My Yahoo! Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na Live Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na MySpace Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na Twitter Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na Digg Pošalji "О НОВЦУ ИЛИ О НАМА - све једно" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Pa jest kume....para vrti gde burgija neće......uvek bilo i biće.
    A narod ko narod......uvek zna
  2. 123loncar (avatar)
    ...па да ; народ зна !
  3. mari47 (avatar)
    Kume, svaka čast za temu...dobro je malo zapitati se ovo...kao u naslovu!
    Ja imam svoje mišljenje ali ipak ću citirati apostola Pavla ( ja sam sakupljačica citata i mudrih reči, inače,)...dakle:
    Ljubav prema novcu koren je svog zla.

Eto, to sam izabrala kao prilog ovoj temi.
    Ažurirano 30.03.2011. u 17:52, autor: mari47
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Kume, svaka ast za temu...dobro je malo zapitati se ovo...kao u naslovu!
    Ja imam svoje mišljenje ali ipak ću citirati apostola Pavla ( ja sam sakupljačica citata i mudrih reči, inače,)...dakle:
    Ljubav prema novcu koren je svog zla.

Eto, to sam izabrala kao prilog ovoj temi.
    a koliko je zla Tacina kartica ne pominješ a?
  5. 123loncar (avatar)
    ...незнам шта да кажем ... но некима је спас ( мислим та љубав према картицама ) ...нарочито ако је златна ?... данас има подоста ментора и менторуша ( пређашњи спонзори и спонзоруше ) ... све то некако зависи од угла посматрања једне те исте ствари --- зар не ?
  6. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    a koliko je zla Tacina kartica ne pominješ a?

Ma, peglam i svoju i njegovu: jel potpisasmo onomad kad smo se venčavali.
    Ja sam zapamtila jedino to: Šta je tvoje to je i moje, šta je moje nije tvoje. Posle su još rekli nešto, no ja zaboravila....
    I ne kršim slovo zakona.
  7. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...незнам шта да кажем ... но некима је спас ( мислим та љубав према картицама ) ...нарочито ако је златна ?... данас има подоста ментора и менторуша ( пређашњи спонзори и спонзоруше ) ... све то некако зависи од угла посматрања једне те исте ствари --- зар не ?
    E kume, sad si nas uvredio.... Taj naziv mentoruše do sada nisam čula, nisam se doduše ni pronašla, nego spomenu ti i neku zlatnu...a Ljilja ima baš tu ....zlatnu....Ja nemam, imam običnu i peglam je jašta.....I Ljlja svoju pegla još više....ja ne baš toliko, hoću da mi dugo traje....
    Da mi je vidiš kume, ko nova.....
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    Nema potrebe ništa da kažeš.....znam ja.....voli ona kartice, posebno je blagonaklona prema zlatnim
    I kume.....iz kog god ugla da gledaš vidiš pare.....ne se sekiraj, no te tamo kod mene čeka kafa, pa se posluži...imaš i jabuke. Ja moram ići....gotova smena od 12 sati
  9. LJILJA MMM (avatar)
    Mene nije uvredio...ja sam žena realna...
  10. 123loncar (avatar)
    ....ово за менторисање чух од ових млађих ... каже мој ментор ( млађа колегиница на послу ) ... ја джукац провинцијски, питам за наслов теме ( ко велим ради докторат )... а она ; ај бре олади ћале , ко стим да лупа штајгу .... штаћу , покупим се без збогом ... после видим извршни директор за финансије менторише ... мислим нешто , паметна млада колегиница ( ко бре да студира економију , па да докторира -- није луд да навуче смех целог града , себи заврат ; да свет помисли да му нешто недај боже фали , па да му сажалјевају родитеље ) ... тако је то сад Мари .... а и мушкићи налазе менторе .... изменио се свет захваљујући логици и моћима новца ....
  11. Baxuz (avatar)
    Они избегавају јавна места и политичке скупове, крију се по ђошковима и буџацима са својим истомишљеницима ; проводе свој бедни живот завидећи успешнима и моћнима – шапућу , а слободна, гласна , патриотска и одважна реч неће никад јавно изаћи из њихових уста. Они не могу ни себи помоћи а камоли другима или пак држави.

Poklapa se sa onim mojim: svi hoce misljenje, a malo ko ume da misli... nego kupis lepo i misljenje kad imas pare!! Sve kupis, a da bi imao pare, ne smes da iznosis svoje misljenje, nego za masom! Za tom masom sto je dosla do para! Koji patriotizam? Ma ne smeju... nego ajde da se slizemo... i eto dobismo jednu ljigavu i lepljivu masu...
  12. Baxuz (avatar)
    izvinjavam se sto ne znam ovo sa citatom da koristim pa sam samo prekopirala deo testa
  13. Say it right (avatar)
    u principu, novac je neophodan i da, kvari ljude, ali su oni ionako vec pokvareni, pa s toga....
  14. Sarvaš (avatar)
    Ljudi se dijele na budale i lopove . Ja definitivno pripadam budalama . Prosto mi milo da nisam sam . Jes da smo u manjini , al
    sta da se radi .