IGRA LAŽNE LJUBAVI

Boli, da... Ista fraza, uvek dođe do toga da zaboli, ali mene tako neočekivano, nesvakidašnje...
Bole svi ti zagrljaji, tako bliski od tvog do mog tela, bole ti poljupci prazni, a čini mi se, najviše očaj i nemoć... Kad bih samo mogla da preskočim ove dane i nasmešim se njima, da se ponašam kao da ih nisam ni osetila... Ali, još se tvoj pogled valja po meni i ostavlja nemir tako jak i dug kao i ova razdaljina između nas...
Koga zanimaju moje tužne oči koje kroz masu ljudi traže neke druge, lepe, srećne i nemirne oči, kome je stalo do mog malenog srca koje sada besno udara u grudima kao ova olovka po gruboj hartiji? To maleno se raspalo na hiljade parčića, na sitniš koji i dalje očekuje ljubav, kao sitni novčići u ruci prosjaka, mole za još...
Al' ne za još tuge i poraza i uzaludnog iščekivanja prepunog strepnje, ne za još sitnih sunaca koje iz tame svetle zajedno sa zvezdama...
Shvatila sam, utonuvši u beznađe tvojih reči, shvatila sam sve, da u ovoj priči gubim ja, a sav prostor još miriše na tebe i to opija...
Znam, igrala sam tvoju igru ili sam mislila da je igram, a u stvari sam bila samo lutka u rukama stranca, sasvim nepoznatog čoveka čije sam granice prešla i izgubila se.
Sada samoj sebi zahvaljujem na naivnosti i gluposti i pomislim da je sve to sa tobom nešto sasvim drugo, bolje da je to lek koji leči sve rane, da je to zavesa iza koje se krije sunce, da su to koraci koje treba da pratim, da je to put koji vodi do zvezde sreće i zajedničkog neba, da si ti razlog zbog kojeg bih se suprotstavila celom svetu ako je potrebno...
Upala sam olako u zamku, otvaraš mi kavez, ali ja ne uspevam da pobegnem, odletim i kroz snove, kao mala ranjena zver, trčim tebi da pronađem sebe, pokušavam i da kažem nešto, ali ostajem nema i znam da je ovo ćutanje zlato jer samo si ti tako uspeo da objasniš sebe i ispričaš ono što jesi, a tako sam želela da to ne budeš ti, takav...
I sve idilične snove nisi mi raspršio kao prasak ironije! Shvatila sam ko si ti, ko sam ja, ko smo mi...
Od tebe sam pijana i ovo je jedan težak mamurluk i samo ja mogu sebi pomoći i otići od tebe sakupivši sve mrvice naše lažne ljubavi.
I uspeću u tome jer verujem u sebe i zatvoriću stranicu naše priče, zatrpaću te duboko u sebe da više nikad ne osetim to što sada osećam!
 
Stvori svoju igru, u kojoj ce biti pravila da nema gubitnika.
Igra u kojoj su i bele i crne figure dobrodosle, ali negativne emocije
nemaju ulaznicu. Pobeda je ispunjenje, i ima mesta za svakog igraca
istovremeno bezgranicne rezerve ispunjenja.

Naci ces i mene tamo, na polju igre.. :)
 
Voliš da se predaješ, voliš da idealizuješ, voliš...
Najopasnija stvar u životu je zakopavati delove sebe. I sama si napisala u jednom komentaru da treba proći, da se treba suočiti sa strahom, depresijom, pa i sa ljubavlju, mada... ono što opisiješ nije ljubav već zaljubljenost.
 
Razlika između ljubavi i zaljubljenosti je ogromna. Zaljubljenost se može sažeti u latnskoj izreci "AMANS AMENS!" (zaljubljenik je lud)
A ljubav...nije nimalo laka...Skot Pek piše da je ljubav teška. Zašto? Zato što treba neprekidno ulagati trud da ne zamre...I to stvarno zna da bude , uf, teško...
 
AMANS AMENS! >> JA JESAM!

Amin!

:D

Ljubav je kada zaljubljenost postaje svakodnevnica..
kada se u malim stvarima trazi, i izrazava lepota, umetnost i romantika..

HARI OM TAT SAT,
Hvaljen ISUS i MARIJA.
:heart:
 
Da ne sporim velike umove iza kojih sam se i ja nekada krio i u čijoj filozofiji sam tražio spas, ali... Ljubav nije teška zbog davanja već zbog suočavanja sa realnošću. Većina greši zato što ne želi da vidi osobu koju voli onakvom kakva ona jeste već je idealizuje, samim tim pravi grešku i daje toj osobi nešto što njoj ne treba a sebe uzaludno iscrpljuje...
Uf!!! Poče da me preobada u grudima...(Skoro idealni)
 
@ Vuk, mi jesmo idealni.. ali toga nismo svesni. I pravimo greske,
a nikako ne treba ocekivati od nekog da bude bez greske da bi bio voljen.

Najbitnija stvar je oprastati, i voleti bezuslovno..
samo pomisli kako bi bilo da su svi na svetu takvi... RAJ..
 
Suočavanje sa realnošću... e to mene mori, ne samo u ljubavi, nego i u životu. Realnost je malo z. pa povremeno pobegnem od nje. Pa joj se ponovo vratim, suočavam se sa njom kako bih nekako "plivala" u struji ovog odvratnog vremena u kojem živimo, pa onda ponovo pokleknem, vratim se u svoj svet i sve u krug.
 

Back
Top