Сува дреновина

Драги деда Ђорђе, џабе си се акао да истераш Турке из Србије. Да си знао да ће доћи време да су Турци пичкин дим за ове наше који су на власти, лепо би одмах спаковао три пара вунених чарапа и кастиле уватио друм за Русију, јеб`о те устанак да те јеб`о...
Рече неко данас, ваљда на редовној седници Скупштине, да намучена самохрана мајка не може да оствари право на дечји додатак, јер не може да добије потврду из пореске управе зато што се никакве потврде не могу издавати људима који нису платили порез. ***** ли вам мамицу турску да вам *****! Мајка и дете `леба немају да једу, а ви им не дате! Она да вам плати порез, разбојници државни, отимачи и убилци српске деце? Одакле јој, смраду један људски и хијенски?
За време Мире и Слобице ниси могао да продужиш регистрацију за ауто ако ниси исплатио порез. Ја упао у неку кризу, порез нисам платио, а регистрација истекла... Одем у СУП - кажу не може. Лепо одштампам на папиру регистарске таблице са текстом:
УПРАВА ПРИХОДА
ТОПОЛА.
Возикао тако по Тополи, богами добрих месец дана... Атракција народна кад се појавим са тим таблицама. Успешно избегавао пандуре, у тако малом градићу тачно се зна на којим местима они вребају народ. Када ме људи питају шта ми то значи, ја их едукујем:
''Не могу да региструјем ауто зато што нисам платио порез. Не могу да га возим. Ако не могу да возим свој ауто кад ја хоћу, то онда значи да он није мој. Могу да га возим само ако ми то управа прихода дозволи. То значи да је ауто њихов, па зато и треба да носи овакве таблице.''
После ми Мирко пандур направи сачекушу близу куће и скине ми таблице. А таман сам постао популаран, долазили људи и из околних села да виде ту зајебанцију са државом...
Ово сада како је кренуло, може бити да ће и секс да нам ограниче ако нисмо платили порез. Дођеш на киоск, добар дан - добар дан, молим вас 3 кутије куртона - дајте фотокопију потвреде да сте исплатили целокупан порез на увид, немам - е, без тога вам не могу продати куртоне. Прц! `Ај` на дркање...
Имам неки предосећај да ће наши господари ускоро да уведу обавезу ношења жутих трака око руке за све оне који нису платили порез. Такви неодговорни појединци биће лишени свих права, као за Хитлерове владе. савим је могуће да ови наши оду корак даље: ко год буде имао жуту траку око руке неће моћи да купује ништа, па ни хлеб у продавницама. Ако ћеш да једеш, мора прво да се раздужиш држави. Поштено!
 

Back
Top