Izbori 2008.

E kao svaki savesni gradjanin od ovih 40% koliko je moja procena da ce izaci na ove izbore, krenem i ja na izbore... Prva stvar koja me docekala na izbornom mestu su parkirani automobili... Normalno nece ljudi dolaziti peske... Al kad malo bolje pogledah ove automobile videh bosanske table... E to me natera na razmisljanje... Da bi vozio automobil na bosanske table moras da imas bosansko drzavljanstvo njihovu licnu kartu i njihovu vozacku, a u Srbiji glasas i cuvas kutije? A po zakonu Republike Srbije ne smeju se psoedovati dve licne karte, jedna mora da se vrati... Onda se zapitam kakva je to drzava koja ne sprovodi svoje zakone, i daje svakoj susi drzavljanstvo... Dokle ce uvek u ovj zemlji da budu u prvom planu oni koji nisu iz ove zemlje, i dokle ce neko ko nije iz ove zemlje da bude najglasniji u tome sta je najbolje za ovu zemlju... Znaci neko moze da vozi automobil na bosanske table da pokazuje bosansku licnu kart, a kad treba neki kesh da se uzme onda je on najveci Srbin i naravno tada se vadi druga licna karta... Pa gde su danas cuvar zakona??? Sta rade??? Zakon im se krsi pred ocima, a oni ili su slepi ili zmure... Prodjem uz put pored granicnog prelaza i vidim cika policajca kako budno motri granicu. Zapitah se e moj veseljace sta ti cuvas pa bosanci su vec tiho zauzeli Srbiju... Furaju sa dve licne karte... Uzimaju od ove zemlje a nista ne daju... Jer kad bude registrovao auto to ce da radi u bosni, posto je bosanac a docice samo Srbiju da oglobi... Zato je nama lose...
E druga stvar dodjoh uzeh dva papira za lokalne i parlamentarne izbore i poceh citati ponudjenu listu... Od 9 kandidata za lokalne izglasah 10-og :D Nisu ga oni stavili al ja sam dopisao 10. Niko od ponudjenih kandidata nije zadovoljio. I zaokruzio 10.. A na parlamentranim nemadoh kooga izabrati pa sam glas dao nekome ko tako i tako nece da uspe Uniji Roma Srbije :) Da se ponadaju da je neko glasao i za njih...
Toliko o izborima 2008. A Srbija ce i dalje da tone....
 
Ja sam prvi put dnas glasao u zivotu. I imao sam 4 lista.. na jednom zaokruzio G17+, na drugom nesto Kostunica.. na trecem nesto Demokratija.. i tako.. Neznam ni sam kome sam doprineo time.. :D

Bitno je da sam ucinio komsiji uslugu sto sam dao na narandzastom papiru glas
za broj 5, dakle G17+ cini mi se...

Al, mislim ja da su izbori vec unapred planirani ko treba da pobedi..
Moji glasevi su samo moja pasivnost.. postenje. ;)
 
Kako nema? Što se tiče Koštunice- gotov je! A i radikali su pukli. Ne lupaj gluposti, pobeda je ubedljiva i za sve nas iznenađenje. Premijer će verovatno biti Đelić ili Dinkić. Oslobodismo se Slobe br. 2!
 
malo srculence, зар СРС+ДСС+СПС нема више мандата од било које "демократске" опције?

Ја сам гласао само на локалним, на парламентарним сам учинио листић неважећим.
 
Kažeš, politika je naivna, o čemu ti to?

To su igre i ganjanje scena, kao u pozoristu. Mislim da politicari glume
skoro sve sto cine, tj nista ne rade svojom voljom, nego po zapovei nekog viseg
od njih. A ljudi preozbiljno shvataju politiku, a ona je mnogo naivnija od mene. :D

Ја сам гласао само на локалним, на парламентарним сам учинио листић неважећим.

Trebao si brate, nagraditi nekog, sta ce jedan glas manje vise.. :D
 

Back
Top