Seksualno razmnožavanje ljudi (I) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Seksualno razmnožavanje ljudi (I)

Oceni ovaj blog
Ljudska vrsta se razmnožava seksualno kao i mnoge životinjske, pa i neke biljne vrste. Naučni pristup seksualnosti i razmnožavanju svih živih bića isključivo ima fizički aspekt, što znači da se razmatra samo u okviru pojavnih, fizičkih zakonitosti.

U svakom slučaju da je takav metod merodavan, međutim, pitanje je koliko je on sveobuhvatan ili suštinski? Koliko se njime zaista može razotkrivati mistertija života?

Ona se može otkrivati jedino kroz interakciju fizičkog i nefizičkog aspekta postojanja, što znači da je neophodno izaći van fizičkih okvira ili integrisati čulnu i vančulnu spoznaju. Zato će sledeće izlaganje obuhvatiti i nefizički aspekt razmnožavanja ljudi.

Kod ljudi želja za seksualnim činom počinje specifičnom interkcijom mišljenja (svesne aktivnosti) i osećanja (svesnog intenziteta) koja uslovljavaju određene promene u telu.
Takvom interakcijom postepeno se prelazi u sferu nesvesnog pošto se uzrokuje sve više sažimanje svesti u vidu seksualne uzbuđenosti (što se kod muškaraca odražava erekcijom a kod žena vlažnošću) da bi spoj njihovih tela izazvao potpunu svesnu sažetost ili intenzitet orgazma.

Kroz takvu sažetost se postiže jedinstvo i sklad suprotnih, protivrečnih nagona ili potreba telesnog i duhovnog. Naime, destruktivnost telesnog u vidu prodiranja kod muškaraca (aktivni ili agresivni sadistički element) ili želje za prodorom kod žena (pasivni, mazohistički) u isto vreme zadovoljava i potrebu duhovnog ili jedinstva u zajedništvu.

Zato se orgazam doživljava kao izuzetno prijatan osećaj koji je zbog same sažetosti nemoguće adekvatno objasniti; tim pre što takva sažetost uzrokuje prestanak svesne aktivnosti ili gubitak identiteta. Zato on i predstavlja jedinstven fenomen ili doživljaj u fizičkoj egzistenciji koji se postiže specifičnom interakcijom svesti i tela.

Ukoliko je duhovni razvoj ljudi ugrožen kod njih se javljaju različiti poremećaji u seksualnom ponašanju. Svi oni se karakterišu izraženim nagonom destruktivnosti ili prema njima samima ili prema drugima o čemu će biti reči u kasnijem izlaganju.

Orgazam muškarca ima značajan efekat na njegovo telo koje bitno menja, rezultirajući u ejakulaciji ili izbacivanju sperme unutar koje se spermatozoidi stavljaju u pokret. Taj pokret omogućava njihovo spajanje, odnosno jednog od njih (u ređim slučajevima i više) s ovumom.

Spermatozoid koji je ispunio određene zakonitosti biće spojen s ovumom. Ta zakonitost se postiže kroz aktivnost telesne svesti u njemu, dok ovum mora postići specifičan intenzitet da bi bio oplođen ili zadovoljiti zakonitost za interakciju sa spermatozoidom (plodni i neplodni dani kod žena).

Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na Facebook Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na Google Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na My Yahoo! Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na Live Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na MySpace Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na Twitter Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na Digg Pošalji "Seksualno razmnožavanje ljudi (I)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Trinito (avatar)
    ko bi rekao da je sve to tako? a, amebe, da li osecaju isti takav uzitak kad se dele?kakav je seksualni zivot parameciuma?
  2. sofija06 (avatar)
    Nisam ameba nego ljudsko bice. Prema tome govorim iz aspekta ljudskog bica a ne amebe.
  3. bud@ (avatar)
    Ti nisi ameba chovek hteo da kazze.

Medjutim pravish filozofiju i zakon o tome preko fizike. Pa se chovek zbunio.
    Pitam se, jel se stidish da volish chisto iz srca ili je to neshto suvishe privatno za tebe?
  4. zxy (avatar)
    Bravo Sofija,taj čin koji koji je bitan za život i koji je u osnovi sveg ponašanja pa i ovde na blogovima prisutan u pozadini svega što se piše i želi,zaslužuje da bude pažljivije prikazan i shvaćen.
    On jeste za aktere na neki način destruktivan ali dijalektikom samog života rezultira konstruktivnim ,radja novi život.
    U svakom slučaju je kompleksan i kad je o muškim akterima reč jednostavniji je i dosta poznat.Ali psihologija ženskog je,bar za mene,zagonetnija....ili možda i nije?Manje je o tome pisano mada neko lepo reče da je žena zagonetka čije je rešenje ...dete.
  5. Storm+y (avatar)
    "Zato se orgazam doživljava kao izuzetno prijatan osećaj koji je zbog same sažetosti nemoguće adekvatno objasniti; tim pre što takva sažetost uzrokuje prestanak svesne aktivnosti ili gubitak identiteta. Zato on i predstavlja jedinstven fenomen ili doživljaj u fizičkoj egzistenciji koji se postiže specifičnom interakcijom svesti i tela."

Ovo je sasvim dovoljan motiv, pored onog za produženjem vrste, naravno, da iznova svojevoljno pristajemo, pa čak i redovno priželjkujemo taj "jedinstven fenomen".

Takođe je valjda jedini gubitak identiteta koji prouzrokuje apsolutno zadovoljstvo, a ne stvara neprijatan osećaj ili čak i paniku, što bi bilo logično.
  6. mari47 (avatar)
    Čitam tvoje blogove, Sofija, no ne komentarišem...ja sam ti više lirska duša okrenuta poeziji kao načinu izražavanja. No, pokušaću da kažem nešto o današnjoj tvojoj besedi.
    Ovo o čemu si danas pisala, uči se već u višim razredima osnovnih škola. Znači, nešto što svi već znamo, no dobro, cenim tvoj trud.
    Osvrnuću se samo na zadnji pasos gde kažeš kako orgazam predstavlja jedinstveni fenomen koji se postiže specifičnom interakcijom svesti i tela. Sve to iz aspekta seksualnog razmnožavanja ljudi.
    Pitam samo: šta je kod silovanih...da li i tada ovum mora postići specifičan intenzitet da bi bio oplodjen? Šta je kod veštačke oplodnje? Začne se novi život bez doživljavanja orgazma.
    Ipak, tvoje angažovanje na blogovima poštujem i cenim tvoju nameru da nas, iole prosvetlje, dodatno prosvetliš.
  7. zxy (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Čitam tvoje blogove, Sofija, no ne komentarišem...ja sam ti više lirska duša okrenuta poeziji kao načinu izražavanja. No, pokušaću da kažem nešto o današnjoj tvojoj besedi.
    Ovo o čemu si danas pisala, uči se već u višim razredima osnovnih škola. Znači, nešto što svi već znamo, no dobro, cenim tvoj trud.
    Osvrnuću se samo na zadnji pasos gde kažeš kako orgazam predstavlja jedinstveni fenomen koji se postiže specifičnom interakcijom svesti i tela. Sve to iz aspekta seksualnog razmnožavanja ljudi.
    Pitam samo: šta je kod silovanih...da li i tada ovum mora postići specifičan intenzitet da bi bio oplodjen? Šta je kod veštačke oplodnje? Začne se novi život bez doživljavanja orgazma.
    Ipak, tvoje angažovanje na blogovima poštujem i cenim tvoju nameru da nas, iole prosvetlje, dodatno prosvetliš.
    Nije valjda Mari
    da su to za tebe tako jednostavne stvari
    znanje iz osnovne škole batali
    na viši kurs se bre prijavi
    nikad nije kasno za doživljaj pravi
  8. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Nije valjda Mari
    da su to za tebe tako jednostavne stvari
    znanje iz osnovne škole batali
    na viši kurs se bre prijavi
    nikad nije kasno za doživljaj pravi
    zxy, u moje vreme se nije učilo u školama to, ali sada se uči.
    Sofija jako požrtvovano piše i cenim, ali za neke stvari
    ne možeš eksplicitno reči - to je to. Ja sam tako shvatila....bez orgazma nema produžetka vrste. Ili omaših negde, neka mi autorka oprosti.
  9. zxy (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    zxy, u moje vreme se nije učilo u školama to, ali sada se uči.
    Sofija jako požrtvovano piše i cenim, ali za neke stvari
    ne možeš eksplicitno reči - to je to. Ja sam tako shvatila....bez orgazma nema produžetka vrste. Ili omaših negde, neka mi autorka oprosti.
    Ma iz škole izlaze
    pečeni stručnjaci za to bre
    nego brinem za ove starije,samouke
    kako se sa novim znanjima snalaze
    nema smisla da nam mladi,školovani
    prave zazubice
  10. Trinito (avatar)
    hajd' da otkrivamo toplu vodu.
  11. oziman (avatar)
    Геније врсте или природа, чини све за добробит врсте а скоро ништа за индивидуу.
    Исто тако и оргазам служи само да индивидуу натера на размножавање .

Ради се о превари.О шаргарепи на штапу испред магараца.А оргазам је квинтесенција свих превара зато што обећава тако неописиво много, а пружа тако инфинитезимало МАЛО !
  12. zxy (avatar)
    Citat Original postavio oziman
    Геније врсте или природа, чини све за добробит врсте а скоро ништа за индивидуу.
    Исто тако и оргазам служи само да индивидуу натера на размножавање .

Ради се о превари.О шаргарепи на штапу испред магараца.А оргазам је квинтесенција свих превара зато што обећава тако неописиво много, а пружа тако инфинитезимало МАЛО !
    Hej Ozimane ,da se nije naš Artur reinkarnirao pa došao na Krstaricu
  13. zxy (avatar)
    Seksualni čin je najača manifestacija volje za život.Neposredno posle njega čovek se oseća oslobodjen napetosti i miran je.On bi da taj tenutak traje beskonačno zato se on u poeziji premešta u večnost i zato je i element smrti tako često prisutan u pesmama o ljubavi.
    Žena se verovatno oseća drugačije.Ona oseća da je predajući mu se ona pobednik i da je obavila svoju misiju.Apsorbovala je svu njegovu snagu zarad života i budućnosti.
  14. sofija06 (avatar)
    Hvala svima na ovako interesantnom i razlicitom spektru misljenja. Zanimljivo je kako je svako na svoj nacin protumacio i doziveo napisano. Time se samo potvrdjuje cinjenica da mi kroz sebe spoznajemo sve oko sebe, te da nas specifican razvoj i odredjuje nasu percepciju ili razumevanje.

Primetila sam da ima dosta nesporazuma pa cu pokusati da jasnije obrazlozim neke stvari. Covek je kompleksno bice koje pored tela (koje podleze fizickim zakonitostima) ima i svest ili nefizicku dimenziju sa suprotnim zakonitostima.

Moja namera nije da velicam fizicku ljubav na racun duhovnog razvoja. Naprotiv, smatram da se harmonija ili psihicko zdravlje postize tek onda kada se sve komponente licnosti integrisu u skladnu celinu.

Ja sam u daljnjim tekstovima istakla neophodnost odgovornog pristupa seksulanoj aktivnosti posto je to aktivnost kojom su svi aspekti licnosti afetktirani.
    To znaci, da seksualna aktivnost nije samo fizicki cin, vec je takodje i emocionalni, moralni itd. Tek kada su svi ti aspekti u skladu moze se govoriti o smisaonoj aktivnosti koja se pozitivno odrazava i na telo i na psihu.

Orgazam je upravo onakav kakav i treba da bude ili kakvog ga je visa sila odredila da bude. On takodje ima svoju svrhu i namenu. Zato nema nista gresnog u njemu. Gresnost nastaje u zloupotrebi seksualne aktivnosti ili destruktivnom i nemoralnom odnosu ljudi jednih prema drugima.

Pitam se, jel se stidish da volish chisto iz srca ili je to neshto suvishe privatno za tebe?
    Ne razumem zasto si mi postavio ovakvo pitanje? Naravno, da se ne stidim da volim cisto iz srca. Ne vidim razlog zasto bi se iko toga stideo? Isto tako smatram da intimne stvari trebaju ostati intimne. Svaki covek ima pravo na svoju privatnost i na njemu je da sam odredi granicu te privatnosti.

Ja nigde nisam navela da je orgazam neophodan za oplodnju. Samo sam navela prirodan nacin oplodjivanja kroz seksualni konatakt muskarca i zene.
    Oplodnja nema veze s orgazmom. Zena je samo nekoliko dana u toku meseca plodna, tj. jajna celija je zrela da bude oplodjena. Prema tome, zena ne ostaje trudna zato sto ima ili nema orgazam vec zato sto ima seksualni odnos u vreme plodnih dana.
    Isto tako, veliki broj spermatozoida nije u stanju da stigne do jajne celije tako da smo svi mi koji smo ovde na naki nacin odabrani i posebni.