Virtual vs. Stvarni život

Napredak čovečanstva doveo je do toga da ljudi mogu da žive istovremeno više života...ali virtuelnih.
Virtuelni život je nešto što mi kreiramo po našim željama, ili možda onako kako bismo mi želeli da nam izgleda stvarni život.U virtuelnom je sve ‚‚idealno", možeš da imaš koliko hoćeš prijatelja, da razgovaraš o svemu i svačemu....Nasuprot tome stoji stvarni život.Pun problema, razočarenja, uspona i padova.Prijatelje koje stekneš...kakvi su takvi su...sa svim manama koje svaki čovek poseduje.Možeš
da ih gledaš u oči kad razgovaraš sa njima, ali opet nikad nećeš biti siguran da li su iskreni.Poenta svega ovoga je da život nije ‚‚idealan".Hteli mi ili ne moramo da ga prihvatimo takvog kakav je, sa svim problemima koje donosi, bez bežanja u virtuelni svet.
 
Lakse je postojati u virtuelnom svetu...imas "dugme" i samo pritisnes log off i vise nisi tu...sa realnim zivotom je stvar mnogo, mnogo komplikovanija...ili nije:think: u svakom slucaju lakse je biti neko drugi..neki idealan ti ili biti bas ti, takav kakav jesi, bez foliranja i igranja uloga... U virtuelnom nikome ne nedostaje hrabrosti...ali kada ta hrabrost treba da predje iz virtuelnog u realni tu se konekcija gubi... Uvek je lakse pricati nego uraditi....mislim da je to i ono sto nas sputava u svemu...:think:
 
Ponekad treba dugme i za realni život....možda je to upravo virtuelni? Hrabrosti ovde ima, ali izgleda da razum gospodari našim delima.Zato su i različita ova dva sveta.Mada ovde hrabrost ponekad pređe u bezobrazluk...
Samo da ne izgubimo vezu sa realnošću..
 
Poslednja izmena:

Back
Top