zašto su francuzi moćni - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

zašto su francuzi moćni

Oceni ovaj blog

Pošalji "zašto su francuzi moćni" na Facebook Pošalji "zašto su francuzi moćni" na Google Pošalji "zašto su francuzi moćni" na My Yahoo! Pošalji "zašto su francuzi moćni" na Live Pošalji "zašto su francuzi moćni" na MySpace Pošalji "zašto su francuzi moćni" na Twitter Pošalji "zašto su francuzi moćni" na Digg Pošalji "zašto su francuzi moćni" na del.icio.us

Ažurirano 17.08.2015. u 13:48, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Lončar, današnji zapadni svet kome toliko mana nalazimo,tamo tada je započeo.Francuski prosvetitelji ,pa Luter i Kalvin to su počeci pa ako su tada i imali poštene namere u životu je ispalo mnogo toga naopako što se sada vidi.Proklamovani cilj zapadnog društva- oslobodjena autonomna jedinka u otvorenoi,slobodnoj zajednisci je u velikoj meri promašen.Slobodu je zamenilo materijalno blagostanje a sada je i to ugroženo.Svi prepoznatljivi znaci su sada tu da zapad ide svom zalasku i da mu moć opada.
    A i ta francuska revolucija..bila je dobrim delom krvava stihija.Ali istoriju pišu pobednici to znamo svi.
  2. zxy (avatar)
    Malo sam preterao sa predhodnim komentarom razočaran dokle je stiglo ono u šta su tolike nade polagane.Nesporan je uspeh i napredak s jedne strane ali to na žalostan način izvitopereno Kalvinovo načelo da je profit mera za sve i malte ne Božiji blagoslov izazvalo je tolike nesreće u prošlom veku i prete još većim.A sa ti načelom vodjen zapadni svet je dospeo u svojevrstan ćorsokak.
    Svi znamo vrednost francuskog duha.Brojna su svedočanstva o tom ali i on je ustuknuo pred nemačkom snagom i sve se manje oseća u Evropi i svetu.
  3. 123loncar (avatar)
    ..prijatelju dugujem ti odgovor u vezi teme i slike ....

..slika je poznada kao : "Sloboda vodi narod" ; inspirisana francuskom revolucijo koja je ( nezavisno od samih događ+aja u njoj ) izdigla čovečanstvo iznad propasti ...da baš tako... čovečanstvo je zapalo u državnu organizacionu dekadenciju i iz dana u dan razgrađivalo ljudsko biološko tkivo na planeti zemlji ... naime , kao što rekoh negde : kad ljudski život postane ništavan, oda u njemu smrt postane mizerna ( neljudska ili dno dna - kako se to kaže u žargonu ) .. moje su procene , da se mi ovih decenija nalazimo tu negde ( očigledno je da smo bar u umiranju dotakli dno dna ) ... slika (( Ežen Ferdinan Viktor Delakroa (fr. Delacroix Ferdinand Victor Eugène, 26. april 1798. - 13. avgust 1863.)) koju sam predstavio kao moć francuza , ako se posmatra iz ovog ugla o kome ja pričam ( dekadencija - masovno nestajanje u mizernom umiranju ), pedstavlja umetničko rešenje tog stanja ... obnažena žena kao " sloboda " ratuje prutivu mizerne smrti čija je sila/vojska duhovno propadanje sa dekadencijom i destrukcijom ljudskih umova ..... a takav ratnik " sloboda " moćan je saveznik života ... dakle , francuzi su moćni jer su ljubitelji sloboda i života ... -- tako nekako hteo sam da govorim o tim njihovim moćima ...ZXY , nadam se da razumeš moju zabrinutost i zebnju ... u ovome mislim da može biti i naše spasenje iz ovog stanja ...pozdrav !
  4. coviax (avatar)
    Vostani Serbijo...
  5. gost 251218 (avatar)
    ...ljubitelji slobode i života...kod nas je razlika što mi izgleda i nismo neki ljubitelji života, a to nas je skupo koštalo u 20 veku.
  6. 123loncar (avatar)
    ...da ljubitelji slobode i života ....
    ...oni imaju usađenu duhovnu potrebu da stremi ka slobodi i životu u slobodi ....pogledaj tu obnaženu ženu ; tu lepotu volje hrabrog stremljenja u život , koja se očigledno prenosi na mlade saborce ( naročito vidljivo na likovima pored nje , sleve i desne strane ) ; i pogledaj vapaj dečaka ispred nje za slobodom i životom - koji puzeći preko mrtvih kao da pije slobodu i život iz njenih obnaženih dojki ( da , dečak iskače iz smrti i život u njemu vaskrsava ) .... zato mnogi vide u liku te žene Jovanku Orleanku --- što nije isključeno kao latentna misao i ideja Eženova ....

Inače , danas francuzi tu ženu Slobode , zovu francuskom Marijanom ; te od vremena De Gola biraju međ svojim ženama živu Marijanu ( prvo izabrana bila je Brižit Bardo ) ... danas je to : Leticija Kasta ....
  7. zxy (avatar)
    Ne pada mi na pamet da sporim francuski duh,naprotiv žalim što on nije dominantan u bar Evropi samo asociralo me to na početak ovoga stanja koga danas imamo u zapadnom svetu.
    Ažurirano 01.03.2011. u 21:13, autor: zxy
  8. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Ne pada mi na pamet da sporim francuski duh,naprotiv žalim što on nije dominantan u bar Evropi samo asociralo me to na početak ovoga stanja koga danas imamo u zapadnom svetu.
    ZXY , dali je ovo ceo tvoj komentar ustvari :

"Ne pada mi na pamet da sporim francuski duh,naprotiv žalim što on nije dominantan u bar Evropi samo asociralo me to na početak ovoga stanja koga danas imamo u zapadnom svetu.
    Inače sama slika žene koja predstavlja slobodu liči mi na spomenik na Kalemegdanu podignut u znak zahvalnosti Francuskoj.Često gledam tu statuu žene koja predstavlja slobodu i ona me baš podseća na neku nemicu i to onako rasnu kako je Hitler preferirao,osim ako i on nije voleo slobodu.
    Sa francuskim ženama nikakve sličnosti nema
  9. zxy (avatar)
    Hahaha izbrisah drugi deo ja znam i sam da to ne može da se posmatra tako.Ali nekako mi se samo nametne,znam kako izgledaju francuskinje bre,al to naravno sa slobodom nema veze.
  10. 123loncar (avatar)
    ....koja " sloboda " , može da povede nas , ovakvi kakavi smo !?