Cuvar slatkisa - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dobra predskazanja

Cuvar slatkisa

Oceni ovaj blog
Na monitoru se pojavila nova poruka. Pogledao je onim jednim preostalim okom i procitao “A kakve to slatkise cuvas, cuvaru slatkisa?”
Duboko i bez gadjenja je udahnuo vazduh podrumske sobice u kojoj je obitavao. Odvratnu mesavinu memle, pokvarene hrane, njegovog neopranog tela i mokrace. A onda je nakuckao “Vas, moje virtuelne slatkise.” Zla devojcica, kako ju je on zvao, udaljena od njega ko zna koliko kilometara, je ispalila “Ja nisam slatkis, ja sam virtuelni biber (mrgreen) . Dakle, mene ne cuvas….ruzni. (trep,trep)”
“Ok, slazemo se u jednom, ruzan sam kao djavo.”, odgovorio joj je, a zatim socno opsovao dan kada je poslao svoju sliku. To sto je poslao sliku iz vremena kada je imao oba oka, nije promenilo cinjenicu da joj se on ne svidja. Cinjenicu mu je redovno saopstavala prilikom njihovih retkih vl susreta, i to, kako se njemu cinilo, sa mesavinom radosti i baksuzluka, provokativno, nehajno gazeci njegovu sujetu. Nije uvidjao istinu da ga ona izbegava, jer je naslutila njegovu jezivo jadnu sustinu skrivenu iza te, za nju, iritirajuce-bljutave slatkorecivosti.
Ustao je, prosetao u polutami svog brloga, prljavog i masnog, kakav je i on bio, a zatim nasuo jos jednu casu vina iz tetrapaka, da mu razbistri misli, kako je imao obicaj da kaze. Pogled mu zastade u jednom od uglova sobe u kome je viseo konopac, koji se zavrsavao omcom. Konopac je lagano, ritmicno plesao u vazdusnoj struji. Posmatrajuci to kretanje osetio je potrebu da i on zajedno sa konopcem zaplese.
Umesto toga, tromo je seo ispod omce na rasklimanu stolicu. Izabrao je najrasklimaniju kako bi lakse nestala pod njim, kada za to dodje vreme. “Samo jos malo, samo da obradim jos nekoliko svojih slatkisa.” Ta misao mu udahnu malo zivota, ali ga podseti i na to da zla devojcica jos nije obradjena. Ona ga je posebno nervirala. Zeleo je da je nema, da bi najbolje bilo da je…Misao “ubije” se sakri iza misli “otera”. Bila je, sa njegove tacke gledista, nevaspitana, drcna i bezobrazna. Malo seme zla, koje ce rasti i porasti do neslucenih razmera, poput onog zla zbog kojeg je prodao prvo bubreg, pa oko. Onog zlog slatkisa kojeg je prozdirao, dok ga nije obogaljio. “Mozda je pametnije bilo da sam se odao prostituciji…bilo kakvoj, konvencionalnoj, gay….”, zamislio se, a onda uz muku odagnao teske misli, jer sa ili bez njih nista se vise nije moglo promeniti.
Presao je na stolicu ispred monitora, na kome ga je cekala poruka “Za to, sto si ti ruzan, nisam ja kriva. To mi otpisi.:cool:”
“Jesi slatkisu, kriva si za sve”, mrmljao je trljajuci crnu zapustenu bradu, “kriva si, jer su svi slatkisi ovog sveta krivi…lepi, ukusni, socni….. gnjecavi, prazni, nezdravi.”
“Seceru moj temperamentni:zaljubljena: , jesi li tu?”, poslao je poruku, istovremeno osecajuci duboku mrznju, kojom je mogao da je otera.
“Secer nije tu, samo JA. :manikir:”, bljesnuo je njen odgovor. A zatim “Radim bre nesto. ”
“Krasno medu medeni :cmok:, i ja cu ovde da nesto….obradim.” Otkopcao je slic i izvukao sadrzaj mek i nezan poput prah secera. Pogladio je sadrzaj. Pogladio ga je jos jednom i jos jednom….Mnogo puta je zamisljao kako im trga gacice, dok one mole, upucavaju mu se, samo da ih ne bi povredio, ujedno slabasno prikrivajuci strah i svoju zgadjenost nad njim. Mogao je da cuje njihova “aaa”, dok ih vezane i bespomocne udara po slatkim guzama. Uzivao je u grimasama na njihovim licima, dok ih je naglo i jako povlacio i stipao za bradavice….Tu, iza monitora je mogao sve. Bio je bog. Napuhani bog.
Ruka se mahnito kretala, ali ocekivanog strc ka monitoru nije bilo. Zla devojcica se nije dala obraditi, ujedala ga je cak i u njegovim mislima.
Odjednom ga presece jak bol u predelu izvadjenog bubrega. Stao je i napipao mali oziljak, drugi mini spomenik svim iskljucivo njegovim pogresnim zivotnim odlukama, zbog kojih ga je sopstveno zlo savladalo i zbog kojih je osecao pritajenu mrznju prema samom sebi. Mrznju koju je usmeravao na druge, pre svega na one koje je nazivao slatkisima.
Konopac je strpljivo cekao da ga povede na mesto ludacke lepote.

Pošalji "Cuvar slatkisa" na Facebook Pošalji "Cuvar slatkisa" na Google Pošalji "Cuvar slatkisa" na My Yahoo! Pošalji "Cuvar slatkisa" na Live Pošalji "Cuvar slatkisa" na MySpace Pošalji "Cuvar slatkisa" na Twitter Pošalji "Cuvar slatkisa" na Digg Pošalji "Cuvar slatkisa" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2013. u 18:57, autor: dobra predskazanja

Kategorije
Nekategorizovano