Možda i ona pročita 13, Idealna devojka

"Šta ti tražiš?" pitala je.
"Običnu devojku, neku koja ne puši. Smeta mi dim od cigareta, grebe mi grlo, promuknem, ako spavam u prostoriji gde je ostao dim od cigareta ujutro me boli glava... Čak i kada se izvetri soba, nije dovoljno. Plus, što bi rekao moj drug, poljubiti devojku koja puši je kao da si stavio glavu u čunak".
"Samo to? Pa to i nije nešto mnogo."
"Ima još. Šminka, na primer. Treba da zna da se šminka. Znači, umereno, ako baš mora, a ne da se nafraka, da stavi kilogram šminke na sebe, pa da liči na Uskršnje jaje. Šminka služi da se nešto istakne ili prikrije, ali ne da se zakopa lice. Zamisli da legneš sa nekom namazanom, a probudiš se ujutru pored nje. Posteljina sva prljava od šminke, a zgraneš se kad je vidiš nenašminkanu. Ili se vratite odnekud kući, napaljeni, pa haj'mo u krevet. Ona kaže samo da skinem šminku i dolazim. I dok špaklom i šmirglom skida slojeve narednih dva sata, ti zaspiš..."
"Hm..."
"Ne hmći, ima samo još i ovo. Garderoba. Ne treba mi ona koja izgleda kao da će upravo zapevati u nekoj tv emisiji na Pinku! Neka gde silikonske sise lete na sve strane, a tange se podrazumevaju i nose umesto pantalona ili suknje."
"Ne znam šta bih rekla..."
"Ja bih te samo pitao nešto... Jesi li shvatila da ja izdaleka i izokola pričam o tebi?"
 

Back
Top