...providno i bijelo... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...providno i bijelo...

Oceni ovaj blog
...ne molim
vjetar
ne molim ni grane
neću moliti ni proljeće
i njegovo cvjetanje

jednosmjerno koračanje
i pognute glave
zar pažnju ne zaslužuju
pomiješane trave

opet snjegovi
nešto bi da kažu
nešto bi da zabole
neću otići promrzlom borju
neću
planine me više
ne vole

krivica ne postoji
kao ni djelo
dosadno je šetati okolo
kad je sve
providno i bijelo...

Pošalji "...providno i bijelo..." na Facebook Pošalji "...providno i bijelo..." na Google Pošalji "...providno i bijelo..." na My Yahoo! Pošalji "...providno i bijelo..." na Live Pošalji "...providno i bijelo..." na MySpace Pošalji "...providno i bijelo..." na Twitter Pošalji "...providno i bijelo..." na Digg Pošalji "...providno i bijelo..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. capljara (avatar)
    Seti se " Sledjene tisine Visitora " pa kazi.....ali iskreno da li te "Planine vise ne vole "
    Pozdrav prijatelju !
  2. faraonn (avatar)
    ...bravo , prijatelju...da li je to pjesma ...imali smo u gimnaziji o Vukajlu Kukalju temu za pismeni i moja je nekako ovako počinjala;

...zamo brda
    ravnici klize
    gdje Lim mutne vode
    medju obalama
    valja
    tamo je smjestena ljepota
    tamo je selo
    Vukajla Kukalja...

P.S.
    -pozdrav Prijatelju i sad si me podsjetio na skorasnji moj razgovor sa prijateljem u Podgorici o pjesniku Milu Boškoviću i njegovoj pjesmi ' Kasno je... koju je čitao kao laureat Ratkovićeve nagrade , a Prof. je već bio pri kraju i na štakama...
    Hvala ti Prijatelju i...i...javi se...nadji puteve javljanja i nalaženja...visitor se još 'visi tamo gore '...
  3. faraonn (avatar)
    ...u brzini i brzopletosti usljed prijatnog iznenadjenja ....počeo sam sa grečkom ----zamo brda , a treba,- tamo gdje brda
    ravnici klize...
    -svakako je po sjećanju-

P.S.
    !!!