Povodac za čoveka - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

gost 251218

Povodac za čoveka

Oceni ovaj blog
Svi valjda znamo šta je povodac.Za one koji ne znaju on služi za šetanje psa.E, sad pitate se kakve veze ima sa čovekom?Živimo u 21 veku.Veku velikog napretka čovečanstva u svim sferama života.Tako nam je taj napredak doneo i mobilni telefon.Čudo koje nam omogućava da komuniciramo sa ljudima koje volimo, ali i onima koje baš nešto i ne volimo ali smo prinuđeni da ih trpimo - ponekad.
Međutim, sve što ima vrline mora da ima i mane.A mana je da smo sa mobilnim izgubili slobodu.
Više ne možete da šetate, čitate,putujete,razmišljate,pecate.....šta već radite a da vam ne zazvoni telefon ili da vam ne stigne poruka.Postali smo prosto zavisni.Sad se vraćam na početak i povodac.Kada psu stavite povodac on se kreće koliko mu vi dozvolite.Ako želite da ga vratite, samo ga ‚‚cimnite" i on je tu.To se upravo dešava i sa mobilnim telefonima.Ko god poželi može da nas cimne, i promeni nam put kojim smo krenuli.Dostupni smo 24h dnevno da nas vuku.Mislim da nema ništa lepše od slobode.

Pošalji "Povodac za čoveka" na Facebook Pošalji "Povodac za čoveka" na Google Pošalji "Povodac za čoveka" na My Yahoo! Pošalji "Povodac za čoveka" na Live Pošalji "Povodac za čoveka" na MySpace Pošalji "Povodac za čoveka" na Twitter Pošalji "Povodac za čoveka" na Digg Pošalji "Povodac za čoveka" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...hvala za priču koja otvara temu ..kad su nam u firmi delili mobilne , većina je mislila to je stvar hijerarhiskog prestiža i zasluga ( poče enormni poltronizam ) , a ne stvar dostupnosti i uskraćivanja sloboda ... tad sam im ispričao da postoje velike razlike između mobilo nosca i uzdo nosca... naime i jedan i drugi su robovi ; samo za razliku od mobilonosca uzdonosac je morao biti visoko obrazovan i retorički vešt --- što u našem slučaju je mana kod mobilonosca ( naročito ako je firmiran ) .... elem , uzdonosac je bio dika svom gazdi ; rimski senatori su ih vodili svud sa sobom , čak i ispred cezara ; uzdonosac je učestvovao u raspravama i polemikama - mogao je bez pardona logički i razumno svačiji iskaz da osporava ....mobilonosci , naročito firmirani, sušta su suprotnost negdašnjih rimskih uzdonosaca ... o njihovim gospodarima i da ne govorimo .... tako je to danas na našim balkanskim prostorima ... sve se izvitoperi i podrđuje um i razum a forsira zlo / glupost / neljudskost ... kao da nas proganja neko prokletstvo ili naš nakazni psihološki profil -- vrag bi znao štaje ; tek eto slobode je u svemu sve manje i manje !
  2. gost 251218 (avatar)
    Ja sam bio te sreće da ne dobijem mobilni.Ovo za mobilonosce si u pravu.Dal smo mi takvi ljudi ili je samo vreme takvo naišlo, ne znam.Ipak da je slobode sve manje to je tačno.Ostaje nam samo da se borimo za nju kao Don Kihot!
  3. Atillabich (avatar)
    Od skoro sam pocela da radim u jednoj novoj firmi i dobila umrezeni mobilni....iskljucujem ga jedino vikendom, a i zbog toga sam dobila primedbu "Sto si bila nedostupna u nedelju poslepodne?" Toliko o slobodi... na moj razuman odgovor da vikendom ne radimo i sl. dobila sam odgovor "Drzi ga ti ukljucen, jer mozes da mi pritrebas..." Automatski sa tim postajete rob koji je uvek na raspolaganju...
  4. gost 251218 (avatar)
    Upravo tako postali smo savremeni robovi.Dostupni uvek i u svako vreme, a pravo na privatni život nam je oduzeto