Nije za mene

Evo, proslo je dva sata i vec kao da nikada nisi ni bio. I nisi, zar ne? Volis me, da? I jedino sta mi navlaci suze na oci jeste istina koja me sada gleda u oci. Zuri u mene. Nisi ti, nisu moja porusena ocekivanja. Osim, sto si se suvise upetljao da bi tako lako, bez pravog objasnjena otisao. Ne volim ljude koje su tako sturi na recima.
Dakle, nismo sada najtuzniji ti i ja. Tuzno od tuznijeg i najtuznijeg je to sto uvek ja biram ljubav. A tako sam nesigurna kada je ona u pitanju. Cak i sigurna da ne postoji. Znas, i ti me vec sada vise ne poznajes. Ti vec sada ne postojis, bejb. Eto tako. I ako ono najgore u meni vec pocinje da sanja kako se vracas, zelis me opet. Ono najbolje u meni zeli da nikada ne dodjes. Gledaj me iz daleka da bi ti moje namere konacno bile jasne. I kreni da meditiras. Da bi ti reci i ponasanje bili u skladu. Jer odajes se. I svaki sledeci put kada me budes video bice ti jasno da si dosao kasno. I bice nam ocigledniji ko je od nas sta skrivao. Samo sto me vec ne zanima. Oduvek sam znala da si pogresan. A da sam jos gora za tebe.
I to je jedina moja krivica ili greska, ako tako vise volis. Sto sam znala pre tebe. Da ja nisam devojka samo za krevet. Trudim se da budem, probam da budem, mucim se da to postanem. Eto, samo da bih mogla i ja nekada da se isplazim samoci. Ali ne. Jasno mi je kao dan, da si ti na kraju krajeva hteo i pokusao da capis moje srce. I da ti bude lakse, da ti bude bolje sa sobom samim. Ali znas da je moj moto da se srce ne daje na poklon. I ja ga nikada necu dati. Tacka.
Ne mozes da kazes da neces, a da se ponasas da bi me hteo. Niti sam ja pogresna, niti si ti pravi. I kladim se da si ti vise voleo mene. Pateticno! I u pravu sam. NIje mi jasno zasto smo tako uzaludno trosili vreme? Prihvati istinu, ja prihvatam tvoje.
I opet, covek koji tako lako predaje ljude zaboravu. I znam, istina je, nikada se necemo voleti vise. Vidis, nije mi zao sto nismo imali ni to malo ljubavi koju smo hteli. Uzasno mi je krivo sto se necemo druziti vise. I sto kada se sretnemo samo cemo prepoznavati ono sto je nekada bilo. A tako je lepo moglo da bude. I vec, kao da je bilo davno. A bilo je do juce.
kazem, uzas. Sto si otisao izmisljajuci neku negativnu energiju. Znala sam da trosis moje vreme uzalud. Sebicnjak, jesi. Ne lazi da nisi hteo to da ispadnes kada si to bio. Ti si sam dosao meni. Eto sada si sam otisao od mene. Dosao si kod zene da joj kazes da su sve ostale zene jezive. Zamisli da sam ja rekla da su svi muskarci isti. Da sam to rekla, onda bih i samu sebe upitala a sta trazis sa muskarcima!? Djavola mozda?
Ruzno je to kako nisi imao pojma. Da dodjes, opruzis se na krevet i opustis svoje srcane misice. E zato ti necu reci sta si lepo ucinio za mene. Tragicna je sudbina tvog srca kada od mog zavisi. Pusticu te da ti bude lepsi zivot. Necu ti ispricati sve tvoje krivice. Nikada necu pricati o nama. Necu te opterecivati pricom o nama. Jer, ti volis samo da budes. Eto, bio si sa mnom. I?
Sada znas bolje. Videla sam. Pravi, odrastao muskarac, ili covek u muskarcu, bi stavio dlan na moj obraz. I ne bi nikada rekao da odlazi bez razloga. Nikada mi ne bi uradio to. Zastitio bi me svoje svireposti i lomljavine poverenja. Uvek sam se trudila da te moj ocaj, tudjom rukom stvoren, ne takne u srce. Negovala sam te i pazila kao zivo bice koje se uzda u moju dobrotu. Vidis, i sada, tek sada bicu ti jos bolja. I bila sam najbolja i ako te nikada nisam volela. Bar ne ozbiljno. Samo, znala sam da smo se pronasli u samoci i mislila sam da mozemo uciniti nase zivote boljim. Koliko-toliko, ali boljim. I da si dosao i rekao da si nasao onu koju oduvek zelis da volis, bila bih srecna. Eto, toliko je jednostavno. A ti si uvek pricao kako sam drugacija, zbog moje licnosti si se uvek duze zadrzavao. A bila sam ti ista kao i sve. Nisi imao ni pola od mene.
I eto, verujem da ces na nekom drugom mestu saznati sta hoces. Ovde si imao samo ono sto nisi zeleo.
Otvorio si moje srce za dzaba.

 

Back
Top