O poverenju


Da li je poverenje vrlina ljudske vrste? Ili je to oličenje samouverenosti i osećanja nepovredivosti u odnosima sa drugima? Ili je možda napor da se ignoriše postojanje pozornice na kojoj se zbiva sve između nas i svih drugih, sa svim mogućim elementima glume, mašte i svega ostalog što predstavlja fantaziju ili čak iluziju?
 
Storm+y;bt129453:
Dragi moji, Emi i Arhimede, očito da shvatate moju dilemu. :)Treba još samo pronaći težišnu tačku između te dve krajnosti...

Ako ne znaš gde je ta tačka, koja se odredjuje za svaku osobu posebno i zavisi od milion sitnih stvari, reči, gestova.....i koju je istina jako teško odrediti, uključi intuiciju i u okviru nje realno sagledaj obe osobe.....ona će ti reći sve.....i poslušaj je :zag::heart:
 
mari47;bt129433:
O poverenju:
" Odviše poverenja često je glupost, odviše nepoverenja uvek je nesreća"

Johan NESTROJ

Potpisujem i pečatiram. Iskustvom:)

Hvala Ti draga moja za taj biser mudrosti. Trudiću se da nađem srednju vrednost i da se ugradim u nju, +/- delta. :)
 
LJILJA MMM;bt129455:
Ako ne znaš gde je ta tačka, koja se odredjuje za svaku osobu posebno i zavisi od milion sitnih stvari, reči, gestova.....i koju je istina jako teško odrediti, uključi intuiciju i u okviru nje realno sagledaj obe osobe.....ona će ti reći sve.....i poslušaj je :zag::heart:

Hvala Lily! Još kada bi Ti bila negde u blizini da mi šapneš da li sam u pravu ili sam pogrešila... :zag:
 
Storm+y;bt129464:
Hvala Lily! Još kada bi Ti bila negde u blizini da mi šapneš da li sam u pravu ili sam pogrešila... :zag:

hahahahaah
Pa.....ja sam tu, kad god treba jer razgovor svima pomaže uključujući i mene naravno hahahahaah.......ali, moraćeš sa intuicijom sama....samo je poslušaj. Mene je spasla ko zna koliko puta čak i kad je izgledalo sve bajno i ko zna koliko puta mi donela radost čak i kad je izgledalo sve loše....:heart:
 
LJILJA MMM;bt129465:
hahahahaah
Pa.....ja sam tu, kad god treba jer razgovor svima pomaže uključujući i mene naravno hahahahaah.......ali, moraćeš sa intuicijom sama....samo je poslušaj. Mene je spasla ko zna koliko puta čak i kad je izgledalo sve bajno i ko zna koliko puta mi donela radost čak i kad je izgledalo sve loše....:heart:

:zag::heart:
 
Povrenje.....kome ga i da li pokloniti?
Svet je postao mesto nepoverenja, a gluma je na sve strane, plasimo se povredjivanja, nasa sujeta zauzima glavno mesto pa se sluzimo pogresnim stvarima kako bi je zadovoljili.
Neka te intuicija, kao sto kaze gospa Ljilja, vodi, a iskustvo donosi sud.
 

Back
Top