NOCTURNO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DUNJA W

NOCTURNO

Oceni ovaj blog
Gluvo doba noci,deca spavaju...Meni se ne spava...I lutam ''hodnicima'' ovog virtuelnog sveta,citam tudje misli,slusam setne pesme...Po nesto napisem i ja....Noc,a ja sama...Sama i ovde u virtuelnom svetu....I prija mi samoca,da sagledam sebe,da svedem bilanse dana,nedelja,meseci,godina...
Jucerasnji dan su nekako obelezila losa desavanja....Moj drug, koga sam smatrala prijateljem,se zeni...Naravno,to je lepo,ali za veridbu sam saznala preko Faceboka,a za svadbu koja je sledece nedelje,juce,u frizerskom salonu....NIsam pozvana...I ne pomaze sto i ostali nasi prijatelji nisu pozvani,i sto me svi tese da se mnogo promenio i zaboravio staro drustvo.Ne pomaze jer je to bio moj najbolji (muski) prijatelj s kim sam;podelila toliko lepih i teskih trenutaka...Mogli smo jedno drugo pozvati u pola noci za pomoc i podrsku...Bila sam uz njega dok je pokusavao da prebrodi razvod,znao je da me pozove i kaze:''Trebas mi,tesko mi je,mozes li izaci da odemo negde da se ispricamo?''Naravno,uvek...I on je za mene uvek bio tu...Govorila sam tada da cu da ih ozenim obojicu(moja dva najbolja druga)i da cu biti najveselija na njihovim vencanjima.
Od letos ''nema vremena'' za kaficu i druzenje...Tek posle saznah da ima devojku..I obradovah se,konacno nesto lepo da mu se desi...Ali vise nema vremena za staro drustvo...Svi smo zaboravljeni,pa i ja...
I na Faceboku juce okacih nasu zajednicku sliku sa letovanja 2009,a ispod slike ovaj tekst koji sam tada dodala:''Moj najbolji prijatelj,osoba na koju mogu da racunam i u dobru i u zlu...Moja podrska,rame za plakanje,prijatelj u nevolji,drugar za provode do zore,dzentlmen...Mnogo mi je drago sto se mogu nazvati njegovim prijateljem...Nedostajao mi je samo jos jedan dragi prijatelj,N....Moja dva najdraza druga...''
Rasplakah se...I potekose ove reci,okacih ih kao status na Fejsu:

''Usunjaju se neke osobe u nas zivot,zavolimo ih,poverimo im svoje tajne,podelimo i lepe i teske trenutke,nazovemo ih prijateljima...Mozda sam ja ludi sanjar,mozda gresim sto smatram da se svaka veza izmedju dvoje ljudi treba da neguje...Narocito prijateljstva...Ona treba da poloze sve ispite zrelosti i opstanu,tek onda 1+1 jesu 2...Mozda sam zato danas tuzna jer 1+1 vise nisu dva vec samo jedan...''

Kazu mi nasi dugari: ''Drzi tu sliku i tekst dok on ne vidi,posto jeovih dana zauzet pripremama za vencanje.''..Eh,dragi moji nisam ja zato pisala,vec da pretocim svoju tugu,kao i uvek,kroz pisanje,ne mora da vidi''

Onda dodjem ovde i saznam da neko ko mi pise najlepse reci vec mesecima,to u stvari pise mnogim zenama...I da nisam samo ja ''posebna i najdraza'',''voljena i zeljena''...Posle gubitka prijatelja to mi cak i nije bilo strasno,doslo mi prosto normalno...Prijale su lepe reci,ali se bar jos nisu unele emocije,bilo je puno praznih obecanja,ali nije bilo mnogo nadanja,bilo je puno razgovora,ali nije bilo susreta...
Samo zelja da se upozna jedno takvo ljudsko bice za koje sam pomislila da vredi upoznati,da delimo slicna razmisljanja,da i njemu fali srodna dusa,kao i meni...i da iza takvih lepih reci koje sam dobila ne moze biti neko los...Valjda zato sto ja svima pridjem iskrenog srca i otvorene duse...I ne znam cemu sva ta poigravanja sa ljudima,cemu ta osvajanja kao da smo teritorije,a ne ziva bica...Ali kada te prijatelj izda,sta da se onda nadamo od ''nepoznatih''?

Vreme je za pocinak...Vec svice novi dan,a danas moram biti vesela,idem na svadbu svoje koleginice...A svi ce ocekivati da me vide onakvu kakvu me znaju,sa osmehom na usnama,pesmom i igranjem bez prestanka...

Laku noc,nocobdije...ako vas ima....

Pošalji "NOCTURNO" na Facebook Pošalji "NOCTURNO" na Google Pošalji "NOCTURNO" na My Yahoo! Pošalji "NOCTURNO" na Live Pošalji "NOCTURNO" na MySpace Pošalji "NOCTURNO" na Twitter Pošalji "NOCTURNO" na Digg Pošalji "NOCTURNO" na del.icio.us

Ažurirano 06.02.2011. u 04:21, autor: DUNJA W

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Dobro jutro, mila!
    Nisi sama ni na netu niti u iskustvima o kojima govoriš.
    O prijateljstvima:"Bolje je da se prevariš u svojim prijateljima,
    nego da ti njih varaš" (Gete). Kad bolje razmislimo baš je tako.
    Za drugi deo iz tvog noćnog (već jutarnjeg) NOCTURNA....svašta se dešava po ovim
    stazama forumskm....Ne daj se....moja Dunja, drukčijim pokretima i navikama, jer....Zamisli život onih
    koji smišljaju pakosti drugima i uživaju i nikad nisu sigurni je su dovoljno napakostili.
    Pozdrav od tvoje nespavajuće prijateljice (rano sam legla i ne mogu više, boli me krevet)
    Ažurirano 06.02.2011. u 08:49, autor: mari47
  2. zxy (avatar)
    Pa Dunja prava prijateljstva
    kakva ih želiš i zamišljaš ti
    su retka
    uglavnom su surogati prisutni
    a u muško ženskim odnosima
    uvek sa flertom u osnovi.
    Na kraju D.svako ostaje sam
    i onda je najvažnije
    ko je i kakav je taj što sam ostaje.
    Zato,uzdaj se najviše u ...sebe.
  3. tetragramaton (avatar)
    Ma ja ti kažem da se udaš za mene. Od pranja, sranjja, kuvanja, čišćenja...nećeš imati vremena za gluposti i izmišljenu patnju. :per:

p.s. šta bi bilo da on dovede tebe na svadbu i kaže ženi....ovo je moja prijateljica...ja i ona smo najbolji prijatelji...zajedno letujemo...zimujemo...družimo se...ponekad i krešemo...ali sve je to na prijateljskoj osnovi....da li bi ona:
    a) skočila na tebe i raščupala ti kosu i izgrebla ti lice
    b) njemu sasula piće u lice i izgrebala mu oči
    c) civilizovano se pozdravila sa tobom a posle ti nasula mišomor u piće.................zaokruži najverovatniji odgovor:rtfm:
  4. weljkisha (avatar)
    Ništa prirodnije od želje da se u moru ljudi ne bude sam, da se nađe neko ko će biti kraj nas i kada nam je lepo i kada nam je teško, neko čije će samo postojanje biti za nas radost i uteha, snaga i oslonac. I ništa teže od razočaranja kada nas osoba, za koju smo mislili da nam je iskreni prijatelj zaboravi, izda. Tada treba pustiti da taj jad izađe iz nas, ma koliko to teško bilo prihvatiti istinu da smo se još jednom prevarili i da smo ostavljeni. Nije sramota ni plakati, to je nešto što nas čini jedinstvenim, što smo od Boga dobili na dar da lakše prebrodimo teške trenutke. I treba znati da ipak postoji NEKO kome smo POTREBNI baš takvi KAKVI SMO, ko ne bi želeo da se pretvaramo da smo neko drugi da bi bili VOLJENI! Kada TAKVU osobu nađeš, a ja u to ne sumnjam jer znam da još ima onih koji cene iskrenost, požrtvovanje, dobrotu ali i sve one naše velike i male nedostatke i mane koje nas čine LJUDIMA, voli je bez ostatka, baš zato što ima vrlina i mana kao i svi MI.
  5. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Dobro jutro, mila!
    Nisi sama ni na netu niti u iskustvima o kojima govoriš.
    O prijateljstvima:"Bolje je da se prevariš u svojim prijateljima,
    nego da ti njih varaš" (Gete). Kad bolje razmislimo baš je tako.
    Za drugi deo iz tvog noćnog (već jutarnjeg) NOCTURNA....svašta se dešava po ovim
    stazama forumskm....Ne daj se....moja Dunja, drukčijim pokretima i navikama, jer....Zamisli život onih
    koji smišljaju pakosti drugima i uživaju i nikad nisu sigurni je su dovoljno napakostili.
    Pozdrav od tvoje nespavajuće prijateljice (rano sam legla i ne mogu više, boli me krevet)

Mari,draga moja zao mi sto nisam videla da si tu...Odjavila sam se cim sam napisala ovaj tekst....Ja se trudim da negujem svoja prijateljstva,jer mi mnogo znace,mozda sam previse osetljiva pa neke stvari primam k srcu vise nego sto bih trebala,ali mislim da bi svakom ko zna sta znaci biti pravi prijatelj,bilo tesko da izgubi prijatelja...
    Sto se tice ove druge opcije,ne razumem zasto trositi svoju energiju na prevare,sta ima lepo i kakva je satisfakcija igrati se sa ljudima okrutno?
  6. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Pa Dunja prava prijateljstva
    kakva ih želiš i zamišljaš ti
    su retka
    uglavnom su surogati prisutni
    a u muško ženskim odnosima
    uvek sa flertom u osnovi.
    Na kraju D.svako ostaje sam
    i onda je najvažnije
    ko je i kakav je taj što sam ostaje.
    Zato,uzdaj se najviše u ...sebe.

Uzdam se u sebe,ali kada mi je do nekoga stalo bilo kao prijatelja ili voljene osobe ja to shvatam ozbiljno i dajem svoj maksimum...Zato se mozda i razocaram...Ne bih se slozila s tobom da je u musko zenskim prijateljstvima flert u osnovi...Kad kazem PRIJATELJ,onda je to i zaista PRIJATELJ,a ne nesto drugo...Flertovanju,ocijukanju tu nema mesta...Ja imam,tj imala sam dva najbolja muska prijatelja<sada je ostao samo jedan, s kojima nikada nisam presla granicu prijateljstva...
  7. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio tetragramaton
    Ma ja ti kažem da se udaš za mene. Od pranja, sranjja, kuvanja, čišćenja...nećeš imati vremena za gluposti i izmišljenu patnju.

p.s. šta bi bilo da on dovede tebe na svadbu i kaže ženi....ovo je moja prijateljica...ja i ona smo najbolji prijatelji...zajedno letujemo...zimujemo...družimo se...ponekad i krešemo...ali sve je to na prijateljskoj osnovi....da li bi ona:
    a) skočila na tebe i raščupala ti kosu i izgrebla ti lice
    b) njemu sasula piće u lice i izgrebala mu oči
    c) civilizovano se pozdravila sa tobom a posle ti nasula mišomor u piće.................zaokruži najverovatniji odgovor
    Hahaha,kakvi scenariji...
    Hvala ti na ponovnoj bracnoj ponudi...Nisam zainteresovana...Ako ti zamisljas da ja zivim sjajno grdno se varas...Ja radim kao medicinska sestra i to sto ti radis oko svojih roditelja,ja radim na poslu...Imala sam ''srecu'' da uvek radim na teskim radnim mestima,sa najtezim pacijentima,po smenama,tako da odlicno znam kako ti je...Ali to su tvoji roditelji i moras se za njih brinuti,znam da to nije nimalo lako,jer se ljudi koji dugo boluju promene mnogo,postanu na neki nacin postanu malo i sebicni i ljuti na one oko njih sto su zdravi...Zato i porodica boluje kada je neko bolestan u njoj...I moj otac je bio tesko bolestan,morala sam ga negovati,jos kada si i zdravstveni radnik svi ostali se skolne i sve prepuste tebi,da se boris sam i jos ti stavljaju i primedbe,a oni samo zovu da se raspitaju kako je...Nemaju vremena ni za posete,jer imaju decu,posao,obaveze...Moja je duznost da,iako sve to imam i ja,ipak moram da budem u prvim borbenim redovima...Moj bivsi muz je npr.kada sam god ja bila bolesna gledao da ne bude u kuci,kada sam operisana takodje...Jer mu se gadi bolest,oziljci,krv...A kada sam ga pitala zasto ja moram da budem tu za sve,i njega i njegovu porodicu kada su oni bolesni,a za mene niko,odgovor je bio zato sto si ti medicinska sestra...Pa sam se pitala da li se on sa mnom ozenio zbog mog zanimanja ili mene same?
    Tebi bih preporucila da zaista trazis zenu,ali ne zbog roditelja ,vec zbog sebe...Nekog ko ce te voleti bez obzira na sve,i koju ces voleti ti,pa ce onda i svaka muka biti manja...Ovako kako ti trazis bolje bi bilo da platis nekog da ti pomogne....Nemoj da si ljut na ceo svet sto se nalazis u takvoj situaciji,svi smo duzni da vodimo brigu o svojim roditeljima,i oni su o nama...Mada savrseno znam kako se osecas,verovatno cesto pozelis da pobegnes od svega...Veruj mi da ces osecati mir kada ih jednom ne bude bilo,jer ces znati da si uradio sve sto je trebalo jedno dete za roditelja da uradi...
    Sto se tice tvog komentara da izmisljam patnje...mozda to tebi tako izgleda jer je tvoja patnja mnogo veca...Ja sam samo osetila potrebu da na ovaj nacin iskazem ono sto me muci...To ne znaci da nisam kroz zivot prosla mnogo vece boli ,patnje i teske situacije...I verovatno me i cekaju mnogo gore...Zivot je nepredvidiv...I gde si ti uopste procitao da se ja kresem sa svojim prijateljima?Za mene je prijateljstvo svetinja..Da se nesto takvo desilo to vise ne bi bilo prijateljstvo i ja sigurno ne bih ocekivala da budem pozvana na svadbu bivseg ljubavnika...Uostalom,nisam samo ja nepozvana,vec i ostali prijatelji i prijateljice..Zaboravio je celo drustvo...Svima je zao...Ali nas dvoje se znamo i druzimo mnogo pre nego sto smo upoznali ostale...Svima je zao sto nisu pozvani,ali im je jos cudnije zasto bar ja nisam?
  8. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio weljkisha
    Ništa prirodnije od želje da se u moru ljudi ne bude sam, da se nađe neko ko će biti kraj nas i kada nam je lepo i kada nam je teško, neko čije će samo postojanje biti za nas radost i uteha, snaga i oslonac. I ništa teže od razočaranja kada nas osoba, za koju smo mislili da nam je iskreni prijatelj zaboravi, izda. Tada treba pustiti da taj jad izađe iz nas, ma koliko to teško bilo prihvatiti istinu da smo se još jednom prevarili i da smo ostavljeni. Nije sramota ni plakati, to je nešto što nas čini jedinstvenim, što smo od Boga dobili na dar da lakše prebrodimo teške trenutke. I treba znati da ipak postoji NEKO kome smo POTREBNI baš takvi KAKVI SMO, ko ne bi želeo da se pretvaramo da smo neko drugi da bi bili VOLJENI! Kada TAKVU osobu nađeš, a ja u to ne sumnjam jer znam da još ima onih koji cene iskrenost, požrtvovanje, dobrotu ali i sve one naše velike i male nedostatke i mane koje nas čine LJUDIMA, voli je bez ostatka, baš zato što ima vrlina i mana kao i svi MI.
    Odusevio si me ovim komentarom,potpuno se slazem sa tobom...

Kada TAKVU osobu nađeš, a ja u to ne sumnjam jer znam da još ima onih koji cene iskrenost, požrtvovanje, dobrotu ali i sve one naše velike i male nedostatke i mane koje nas čine LJUDIMA, voli je bez ostatka, baš zato što ima vrlina i mana kao i svi MI

Ja samo tako i znam da volim...
  9. DUNJA W (avatar)
    Izvinjavam se sto vam nisam odgovorila juce,nisam bila u mogucnosti....NIsam bila kraj kompa,vec na svadbi kod koleginice...
  10. WhiteSoul (avatar)
    [QUOTE=DUNJA W;bt128189]].I gde si ti uopste procitao da se ja kresem sa svojim prijateljima?Za mene je prijateljstvo svetinja..Da se nesto takvo desilo to vise ne bi bilo prijateljstvo i ja sigurno ne bih ocekivala da budem pozvana na svadbu bivseg ljubavnika...Uostalom,nisam samo ja nepozvana,vec i ostali prijatelji i prijateljice..Zaboravio je celo drustvo...Svima je zao...Ali nas dvoje se znamo i druzimo mnogo pre nego sto smo upoznali ostale...Svima je zao sto nisu pozvani,ali im je jos cudnije zasto bar ja nisam?[/QUOTE]
    Ja mogu i da ti poverujem da se niste kresali....ali njegova žena ne bi sigurno. Zašto??? Pa zato što je ŽENA!!! :mrgreen:
  11. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio WhiteSoul
    Ja mogu i da ti poverujem da se niste kresali....ali njegova žena ne bi sigurno. Zašto??? Pa zato što je ŽENA!!!

Ja bih verovala....iako sam zena...