Pozornica života - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Storm+y

Pozornica života

Oceni ovaj blog

Svaki put me iznova zaprepasti kako mogu da me iznenade neke situacije koje se, zapravo, sa velikom verovatnoćom mogu predvideti. Šta je posredi: dečija naivnost, posmatranje okoline ružičasto obojene ili zavaravanje sebe same? Ili se to može podvesti pod isto? Kako se prelazi iz te faze u onu „napredniju“, odnosno, hladniju, proračunatiju i na kraju krajeva – RECIPROČNU.

A šta biva sa onima koji ne žele da žive glumeći na pozornici života. Ja želim da živim svoj život spontano i bez laži. Da li je to glupo? I da li i oni koji glume, uveče, kada skidaju tešku šminku sa svog lica, razlivaju po njemu potoke suza? Da li i njima zastane knedla u grlu? Ili uveče samozadovoljno razmišljaju o tome kako su odglumili ulogu toga dana – koga su sve uspeli da ubede u svoje lažne emocije i koga su zaveli i uveli u svoju predstavu. Ponekog kao trenutnog partnera, a ponekog kao pukog statistu...

Pošalji "Pozornica života" na Facebook Pošalji "Pozornica života" na Google Pošalji "Pozornica života" na My Yahoo! Pošalji "Pozornica života" na Live Pošalji "Pozornica života" na MySpace Pošalji "Pozornica života" na Twitter Pošalji "Pozornica života" na Digg Pošalji "Pozornica života" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Evo kako draga S.Kao i kad posmatraš umetničko delo ako hoćeš da čuješ šta ti ono govori treba da isključiš sebe,svoju volju,imače ćeš da i da vidiš samo sebe a ne ono što ti umetnik saopštava.
    Naša volja je ono što nas ometa da druge stvari vidimo jasno.A ti S imaš baš jaku volju i treba ovo da treniraš malo sa njom.
    A inače to što jesmo i to kakvu ulogu na pozornici moramo da igramo dve su različite stvari.Zabuna nastaje kad se to meša.
    Ažurirano 05.02.2011. u 23:51, autor: zxy
  2. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Evo kako draga S.Kao i kad posmatraš umetničko delo ako hoćeš da čuješ šta ti ono govori treba da isključiš sebe,svoju volju,imače ćeš da i da vidiš samo sebe a ne ono što ti umetnik saopštava.
    Naša volja je ono što nas ometa da druge stvari vidimo jasno.A ti S imaš baš jaku volju i treba ovo da treniraš malo sa njom.
    Ah, dragi moj Zexy, kako isključiti sebe iz svog života? Razumem ja sasvim o čemu mi govoriš. I ovo što pišem je čak rezultat mog trenutnog distanciranja od same sebe i od onoga što se sa mnom zbiva, da bih ga videla u njegovim realnim dimenzijama i realnoj formi. I to mora uvek da bude pomalo bolno, je li tako?
  3. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Storm+y
    Ah, dragi moj Zexy, kako isključiti sebe iz svog života? Razumem ja sasvim o čemu mi govoriš. I ovo što pišem je čak rezultat mog trenutnog distanciranja od same sebe i od onoga što se sa mnom zbiva, da bih ga videla u njegovim realnim dimenzijama i realnoj formi. I to mora uvek da bude pomalo bolno, je li tako?
    E sad pročitaj i dopunu komentara koju dodah.
  4. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    E sad pročitaj i dopunu komentara koju dodah.
    Da. Bez obzira koliko smo talentovani glumci, ako smo u biti iskreni, onda smo uvek u konfliktu. Odnosno, može li se sve to pomiriti i biti glumac u onoj meri koja štiti nas same od pogibelji, a ne povređuje druge?

5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Storm+y
    Da. Bez obzira koliko smo talentovani glumci, ako smo u biti iskreni, onda smo uvek u konfliktu. Odnosno, može li se sve to pomiriti i biti glumac u onoj meri koja štiti nas same od pogibelji, a ne povređuje druge?

Može
  6. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Može