Iz ličnog dnevnika - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Iz ličnog dnevnika

Oceni ovaj blog
...

ODLAZAK

Ne možeš još da veruješ da ću iznenada,samo tek tako,ostaviti te i otići,a da se ne okrenem?!
Samo me gledaj...ni da trepnem neću!

Zar ti to nije jasno ni nakon ovih uzajamnih ispitivačkih pogleda koji su narušavali briljantni dijalog dvoje intelektualaca,završen neuspelim ishodom?
Tako to biva kada svako ostaje sa svojim stavovima i sopstvenom fabulom priče (u oba slučaja savršeno potkrepljene).
Tako to biva kada se govori nemuštim jezikom komplikovanog rečnika komunikacije.
Na epilog zajedničke "nemoguće misije" trebala je da te upozori popijena neskafa do pola.
Pratile su je izgovorene reči na pola.
U epp-pauzama režirane drame dolazili su obostrani osmesi...zaustavljeni na pola.
Do pola popijeno je ostalo i ovo vino,nezaobilazan afrodizijak naših susretanja.

Netremice me posmatraš očima neverice i znam te dovoljno da se u ovom trenutku pitaš da li će mi korak na odlasku ostati siguran,da ne pokleknem...da me kolena u zadrhtalosti neće izdati.
Tvoja figura staleškog matorog plejboja gleda me "značajnim" pogledom.
Stojiš podbočenog lakta na zidu ka izlaznim vratima,podignutih obrva iznad pogleda koji sugeriše na mužjačku dominantnost i "jesi li sigurna?",pitaš..
Trudiš se da zadržiš sopstvenu,naizgled hladnu,nezainteresovanost.
Ta bezizražajna poza je već legendarna etiketa,ona je tvoj zaštitni znak.

I znaš li ti kome to "jesi li sigurna" govoriš?!
Pa kad sam ja pre jedne decenije izašla iz jednog svog života i mukotrpno,kroz vatru i trnje,ušla u ovaj drugi,gde neću iz tvog običnog,monotone priče večitog ljubavnika,gladnog pogleda i ogoljene strasti..!
Ne poznaješ ti mene,dragi moj..a imao si šansu da me upoznaš.

Ja sam Ona koja je naučila da se ne okreće za ostavljenim,da ne žali..

I dok budem silazila stepeništem čiji svaki prag poznajem kao svoj dom,znam:sto duhova će u meni horski romoriti:"Stani..vrati se",ali će jedan,koji prepoznajem kao svoj sopstveni "unutrašnji glas" reći:"Idi i ne okreći se,i ne zaustavljaj se.To što si prepoznala,ne znači da si i našla.."
I ja ću taj glas poslušati.
Makar kasnije se i kajala,svesna sam već sada da bih i tada donela istovetnu odluku.

I dalje je ispred mene tvoja slika uzdignutih obrva i onog "značajnog" pogleda koji mi je,od kada sam te upoznala,podizao adrenalin do opasnog nivoa tačke ključanja..
Uvek sam osećala njegov dolazak kroz mučninu u želucu,zujanje u ušima i jezu koja je neverovatnom brzinom moje ruke i noge činila paralisanim.
Ne,taj pogled me više ne onesvešćuje...uspela sam da ga dešifrujem!

A ti i dalje pokušavaš da me zavedeš već vidjenim,kliše-izgledom "mačo" tipa koji svoj olako osvojeni plen drži u šaci veštog lovca.
Ma,ti još uvek nisi spoznao onu drugu,tamnu stranu mog ustrojstva..!
Kada bih želela,(o da li slutiš!) mogla bih grkljan u jednom potezu zuba da ti prerežem..i ispljuvala bih ga pobedonosno na pod!
I tako,sa ustima punim krvi i osvete,bez ikakvog osećaja za životinjski učinjeno,prošla bih kroz ova teška vrata...

Ti još uvek ne znaš da nisam jedna od "onih" na koje te je upozoravala tvoja dominantna majka.
Stara,aristokratskog ponašanja gospodja,nije ni znala da postoje ovakve poput mene.
I nikako nije jasno tebi,majčinom sinu,da ja ne odlazim zato da bi ti kasnije mogao da moliš da se vratim!

Ja mogu biti idealno loša..uvek lošija,bar za stepen,u odnosu na situaciju u kojoj se rvemo bespoštedno,do poslednjeg atoma snage.
Ja mogu biti sve ono što poželim,dragi moj...

I zato,otključaj ta prokleta vrata,prospi ovo gorko vino i zaboravi da sam ikada prešla prag tvog stana!
Zatvori ih za mnom,zauvek...
Ili još bolje:zalupiću ih sama pred tobom!!

....

Ps.Sometimes...somewhere..in another our life,darling.

......

Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na Facebook Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na Google Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na My Yahoo! Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na Live Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na MySpace Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na Twitter Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na Digg Pošalji "Iz ličnog dnevnika" na del.icio.us

Ažurirano 22.03.2011. u 22:11, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: a departure..
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. acca (avatar)
    Zaista jako. Ne stojim najbolje sa komentarima, a glupo je samo da stavim neki smajli. A i koji smajli ide za "jako" i "ostao sam bez teksta"?
  2. Say it right (avatar)
    Da li se to zove "inat" ili "povredjenost"?
  3. dobra predskazanja (avatar)
    [QUOTE]Ma,ti još uvek nisi spoznao onu drugu,tamnu stranu mog ustrojstva..!
    Kada bih želela,(o da li slutiš!) mogla bih grkljan u jednom potezu zuba da ti prerežem..i ispljuvala bih ga pobedonosno na pod!
    I tako,sa ustima punim krvi i osvete,bez ikakvog osećaja za životinjski učinjeno,prošla bih kroz ova teška vrata...[/QUOTE]

:lol: :lol: :lol: nije smesno, ali meni jeste, jer podseca na....mene. ne samo ovo, sve.

i na kraju ovo, original. :lol:

[QUOTE]Ps.Still I love you,baby...[/QUOTE]
  4. dobra predskazanja (avatar)
    znaci, ne smejem se tebi i tvojim emocijama, nego tome sto ovo kao da sam ja osetila. i malo sam pod sokom, zbog toga.
  5. Ariodante (avatar)
    To što si prepoznala,ne znači da si i našla
    blue key
  6. crossoverprint (avatar)
    Citat Original postavio zLozi
    znaci, ne smejem se tebi i tvojim emocijama, nego tome sto ovo kao da sam ja osetila. i malo sam pod sokom, zbog toga.
    Hahahahahah, e ja se smejem na misao koliko pocinjete da licite jedna na drugu na ulici, netu, u glavi, a da je inat koji pogresno nazivate "karakter" najgori moguci nacin da dokazete svoj duh, sta vise dokazuje nemoc u pokusaju kontrole.
    Ažurirano 06.02.2011. u 00:05, autor: crossoverprint
  7. dobra predskazanja (avatar)
    [QUOTE=crossoverprint;bt128029][B][COLOR="#2e8b57"]Hahahahahah, e ja se smejem na misao koliko pocinjete da licite jedna na drugu na ulici, netu, u glavi, a da je inat koji pogresno nazivate "karakter" najgori moguci nacin da dokazete svoj duh, sta vise dokazuje nemoc u pokusaju kontrole. [/COLOR][/B][/QUOTE]

meni su najsmesniji bili oni koji za sebe misle da su posebni, a u sustini su slepi da bi videli koliko su obicno. naravno, uvek se zbog toga prekorim, jer se invalidima ne treba smejati.

no, blog nije mesto za pepucavanje, pogotovo ne dobar blog. :mrgreen:
  8. crossoverprint (avatar)
    meni su najsmesniji bili oni koji za sebe misle da su posebni, a u sustini su slepi da bi videli koliko su obicno. naravno, uvek se zbog toga prekorim, jer se invalidima ne treba smejati.

no, blog nije mesto za pepucavanje, pogotovo ne dobar blog.
    Iako sam komentarisao tvoj komentar direktno se odnosi na "dnevnike" i nije prepucavanje.Mozes da shvatis licno, ali je vrlo uopsten i kritika je trenda.
  9. kikilly (avatar)
    ..svi mi smo pomalo sujetni..mislimo da smo jedini na svetu...da jedini možemo sve..mogu i drugi da se ne zavaravamo...i..zato ne treba biti tužan ako te neko ostavi..zašto..i ..on ima pravo na to..tražiti razloge...ne ...nije potrebno..negde postoji..u momentu se zagubio..kad..tad će se pojaviti..i onda je kraj...sitnica..neka..ali kraj...
  10. DUNJA W (avatar)
    Lejla,bravo i za napisano i za hrabrost da se ode..
  11. kikilly (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W
    ...velika..je hrabrost...skupiti snage i otići...
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio acca
    Zaista jako. Ne stojim najbolje sa komentarima, a glupo je samo da stavim neki smajli. A i koji smajli ide za "jako" i "ostao sam bez teksta"?

Milsim da su ovo dva sasvim odgovarajuća znaka,Acca...

(Jesam li pogodila?)

Zahvaljujem na veoma lepo oceni o ovom postu,Accika..
  13. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Say
    Da li se to zove "inat" ili "povredjenost"?
    Ni jedno ni drugo,malena moja Say..

To se zove Ljubav..za neverovati!

Hvala za komentar ovog posta,draga..
  14. lejla.al.dbuni (avatar)
    nije smesno, ali meni jeste, jer podseca na....mene. ne samo ovo, sve.

i na kraju ovo, original.

I jeste smešno,evo i meni...

Ps.Draga,ovaj tvoj avatar je poseban..slatka mala zver je božanstvena!
    Ažurirano 15.02.2011. u 03:49, autor: lejla.al.dbuni
  15. lejla.al.dbuni (avatar)

Smeh je nabolja terapija u situacijama u kojima se osećamo emocionalno ugroženim..
    Dobro bi bilo da "tragične" srvari pokušamo da posmatramo iz smešnog ugla..garantovano se na taj način smanjuje stres.

A šok...i na njega se vremenom ogugla,draga moja..
    Praksa i iskustvo te očeliče,veruj mi!

Zahvaljujem,Zlozi,na komentarima tvojim..
    Posebno zato što sam rado gost na tvom blogu i veoma mi se dopada to što pišeš,odnosno način na koji pišeš.
    Zato ovaj tvoj komentar za mene ima značajnu težinu...
  16. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mesechewa
    blue key

zahvaljujem,Mesechewa...
  17. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio kikilly
    ..svi mi smo pomalo sujetni..mislimo da smo jedini na svetu...da jedini možemo sve..mogu i drugi da se ne zavaravamo...i..zato ne treba biti tužan ako te neko ostavi..zašto..i ..on ima pravo na to..tražiti razloge...ne ...nije potrebno..negde postoji..u momentu se zagubio..kad..tad će se pojaviti..i onda je kraj...sitnica..neka..ali kraj...

"Ima riječi koje bole,
    skini ih sa usana.
    Kada stvari krenu dole,
    samoća krug zatvara.

Ima nešto od srca do srca
    neka tanka nit,
    koja čini naše snove
    ah..ne da se,dirati. "

/Crvena jabuka/
  18. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W
    A hrabrosti sam uvek imala...kad se nešto mora,jednostavno zažmuriš.skupiš dušu i stegneš srce.
    Misliš da ćeš umreti,a preživiš.
    E,sad...da li ono posle toga što zoveš životom to i jeste,pitanje je rašomonsko.

Zahvaljujem što ti se dopao tekst,Dunja...
    Ažurirano 15.02.2011. u 03:57, autor: lejla.al.dbuni
  19. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio kikilly
    ...velika..je hrabrost...skupiti snage i otići...
    Jeste,Kikilly... kao pokušaj leta ptice bez krila.
    Pad je neminovan..ali ustaneš i ideš dalje..

(Do narednog "leta" ? )

Zahvaljujem na komentaru,draga..