O sreći - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Storm+y

O sreći

Oceni ovaj blog

Nisam preterano sklona da dajem citate na blogu, ali ovog puta nisam mogla da odolim, te sam morala da citiram Koelja, jer je to što je napisao tako životno istinito:

"Jer niti živim u prošlosti niti u budućnosti. Imamo samo sadašnjost i jedino me ona interesuje. Ako uspeš da ostaneš u sadašnjosti bićeš srećan čovek. Život bi bio praznik, jedno veliko praznovanje, jer on je uvek jedino trenutak koji živimo.

Kako uspevam da pogodim budućnost? Po znakovima sadašnjosti. Tajna je u sadašnjosti; ako obratiš pažnju na sadašnjost, možeš je poboljšati. Ako poboljšaš sadašnjost, biće bolje i ono što će ti se kasnije dogoditi. Zaboravi budućnost i živi svaki dan svog života prema poukama Zakona i s verom da Bog brine o svojoj deci."

To što je većina nas nemoćna da gore pomenuto primeni u svom životu, ukuljučujući, priznajem, i mene, to već stvara prostor za neku drugu temu...

Pošalji "O sreći" na Facebook Pošalji "O sreći" na Google Pošalji "O sreći" na My Yahoo! Pošalji "O sreći" na Live Pošalji "O sreći" na MySpace Pošalji "O sreći" na Twitter Pošalji "O sreći" na Digg Pošalji "O sreći" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Do ove se mudrosti i dolazi tako što se prvo iskusi suprotno.Naime čovek više živi u anticipacijama i reminiscencijama nego u sadašnjosti i to uglavnom na račun jedino izvesnog što imamo a to je tenutak u kome smo sada.A onda jednog dana shvati .....
  2. LJILJA MMM (avatar)

Prošlost je ono na osnovu čega živimo sadašnjost. O budućnosti maštamo na osnovu prošlosti obogaćene sadašnjim trenutkom. Prošlost je takodje nekad bila sadašnji tren koji smo odživeli na osnovu prošlosti koja joj je prethodila. Budućnost će takodje biti sadašnji pa prošli tren....i tako u krug......
    Na kraju......bude kao što je Z rekao tj. započeo rečenicu....on će to najbolje da objasni
    Zato mila, idemo dalje....jedino što se može je da se uludo ne troši snaga koju donosi sadašnji tren
  3. zxy (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM

Prošlost je ono na osnovu čega živimo sadašnjost. O budućnosti maštamo na osnovu prošlosti obogaćene sadašnjim trenutkom. Prošlost je takodje nekad bila sadašnji tren koji smo odživeli na osnovu prošlosti koja joj je prethodila. Budućnost će takodje biti sadašnji pa prošli tren....i tako u krug......
    Na kraju......bude kao što je Z rekao tj. započeo rečenicu....on će to najbolje da objasni
    Zato mila, idemo dalje....jedino što se može je da se uludo ne troši snaga koju donosi sadašnji tren
    Pa shvati....da se to ne isplati i da zbog toga...pati
  4. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Do ove se mudrosti i dolazi tako što se prvo iskusi suprotno.Naime čovek više živi u anticipacijama i reminiscencijama nego u sadašnjosti i to uglavnom na račun jedino izvesnog što imamo a to je tenutak u kome smo sada.A onda jednog dana shvati .....
    Kad god sam pomislila da sam dostigla taj nivo da sam sposobna da shvatim, često sam ubrzo nakon toga dolazila do spoznaje da sam shvatila na pogrešan način.
  5. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM

Hmmm To bi moglo da znači i: Ne razmišljaj o prošlosti, jer će sadašnjost već sutra biti prošlost. A i budućnost će ionako prekosutra biti prošlost... Zato, "udri brigu na veselje" i ne smaraj se razmišljanjima.