Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?

Oceni ovaj blog
Dugo sam razmišljao, i zaista sam na neki način hteo da zadovoljim svoju znatiželju o Adamu i Evi. Nije ono što mislite, ili ono o čemu predpostavljate da će biti reči. Nema propovedanja Biblije, samo me muči jedno obično pitanje?

Šta je Adam rekao kada je prvi put ugledao Evu? Šta? Bio je sam u raju. Nije video niti jedno drugo biće u obličju čoveka, sem možda odraz svog lika u vodi. Znao je da će nakon sna, koji mu je priredio Bog, ugledati drugo biće – ženu. Ali njihov prvi susret, na šta je on ličio. Da li je možda muvao, kako to tinejdžeri imaju običaj da kažu, ili su taj deo preskočili. Šta je prvo dodirnuo kod Eve? Bez i trunke vulgarnosti na koju bi mogli da pomislite, verovatno je dodirnu, po meni, lice ili možda kosu? Na šta je ličio njihov prvi kontakt. Sigurno se nisu rukovali kao dva državnika.

-”Ja sam Adam”,
-”Drago mi je – Eva”

Ma daj te ljudi pa to je glupo, zar ne. Razmislite? Šta bi ste vi uradili da se nađete na pustom ostrvu i nakon dugo godina pronađete neku Evu. Šta tada? Kako će te prići, ili kako će ona vama prići. Da li će bežati od vas ili vi od nje? Zapamtite, kako se ponašae prema nečemu novom što otkrijete. Bojažljivo, zar ne? Koliko je trajao taj strah? Da li su se odmah nakon prvog susreta družili ili su se razdvojili do nekog drugog susreta.

Jednostavno pitanje, ali nema odgovora. Da čujem vaše razmišljanje?

© 2011 Christian Forty

Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na Facebook Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na Google Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na My Yahoo! Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na Live Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na MySpace Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na Twitter Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na Digg Pošalji "Šta je Adam dodirnuo prvo kod Eve?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Storm+y (avatar)
    Odlična tema! Meni je prvo palo na pamet da su se dugo gledali u oči i osmehivali jedno drugom. Ne znam otkud ideja da su se bojali? Pre bih rekla da su bili srećni što su se međusobno ugledali. A tek trenutak kada su postali svesni šta im sve donosi taj susret, koliko olakšanja što više nisu sami i što mogu jedno drugom priuštiti toliko radosti... A što se prvog dodira tiče, i ja zamišljam da je Adam Evi pomilovao obraz ili kosu.
  2. Kristijan40 (avatar)
    Storm+y , očigledno je da se slažemo sa pretpostavkom da je Adam dotakao Evino lice (kosu), a moja predpostavka je bila da su jedan drugome prišli bojažljivo a ne da su se plašili jedan od drugog. Znate kako, kada se po prvi put susrećete sa nečim što do tada niste imali mogućnost da vidite, morate biti malo oprezni.
    Izgled ponekad može da prevari , što se kasnije u dugom ljudskom bitisanju i potvrdilo.
    Lepota je opasna.
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Hahahaha
    Sad ću ja da ti objasnim svoje vidjenje......
    Ovako.....prvo su se gledali bojažljivo......svako iza svog žbuna sakriven.....merkali se onako raščupani jer se plaše......pa pobogu nikada nisu sreli drugo ljudsko biće i normalno je da su bili prestrašeni ali i znatiželjni (posle se ta čovekova osobina jako razvila.....kao i mnoge druge ali u različitim srazmerama)....pa su onda polako prilazili jedno drugom i Adam je, kad su se približili na njegov rukohvat, kao jel'te hrabrija osoba pružio prvi ruku i pipnuo njenu kosu....pa lice.....onda se i ona odvažila pa je dotakla njegovu kosu i lice....i tako.....posle su napredovali i shvatili da su isto a različito.....dovoljno da medjusobne živote u dugoj ljudskoj istoriji učine....zanimljivim
  4. zxy (avatar)
    Ma Eva se ničeg nije uplašila bre
    odmah se osetila kao kod kuće
    počela da se uvija i prenemaže
    čekala da Adam nešto kaže
    A on fasciniran samo gledao je
    dok mu ona ne pridje
    i pod nos poturi one njene dve
  5. Kristijan40 (avatar)
    LJILJA MMM
    ha ha ha ......poklapaju se mišljenja - Evina Kosa, a ovo drugo, Ljiljo i ti se slažeš samnom da su bili bojažljivi i nesigurni prilikom prvog susreta. Bar bih se ja tako ponašao. Ustvari, setite se kako ste se vi ponašali kada ste prvi put poljubili devoku/momka. Trema. Nesigurnost. Šta ako?...Kako?....
    Nije bilo lako. Možemo mi sada da se hvalimo kako je to bilo lako, ali , lagali bi ste samo sebe, zar ne?
  6. Kristijan40 (avatar)
    zxy - lepo razmišljanje - zapažanje!
    Ipak mi smo krivi što su one takve, zar ne? One su deo nas. One su rođene da budu zavodnice, a mi da budemo zavedeni.
    I muškarci i žene su kusur istog dolara.
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    LJILJA MMM
    ha ha ha ......poklapaju se mišljenja - Evina Kosa, a ovo drugo, Ljiljo i ti se slažeš samnom da su bili bojažljivi i nesigurni prilikom prvog susreta. Bar bih se ja tako ponašao. Ustvari, setite se kako ste se vi ponašali kada ste prvi put poljubili devoku/momka. Trema. Nesigurnost. Šta ako?...Kako?....
    Nije bilo lako. Možemo mi sada da se hvalimo kako je to bilo lako, ali , lagali bi ste samo sebe, zar ne?
    Naravno da su se pribojavali......posebno Adam al' je morao da savlada strah bar javno....pa muško je bre hahahahah
    Ma kakvi lako.....trauma bre......hahahaha
    I tačno....ne treba lagati sebe...druge možeš, ali sebe nikada
  8. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Naravno da su se pribojavali......posebno Adam al' je morao da savlada strah bar javno....pa muško je bre hahahahah
    Ma kakvi lako.....trauma bre......hahahaha
    I tačno....ne treba lagati sebe...druge možeš, ali sebe nikada

Traume....idi bre ljiljo.......izvini puko sam od smeha, kada sam pročitao.
    Pa meni je prvi poljubac bio trapav, pritisak 250/160 najmanje, temperatura bar 60 C, srce kuca 300.... ali nemem traume od toga.
  9. LJILJA MMM (avatar)
    Traume....idi bre ljiljo.......izvini puko sam od smeha, kada sam pročitao.
    Pa meni je prvi poljubac bio trapav, pritisak 250/160 najmanje, temperatura bar 60 C, srce kuca 300.... ali nemem traume od toga.
    ja imam.....viš kako pišem pesme....sve je to od traume bre hahahahaa
  10. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    ja imam.....viš kako pišem pesme....sve je to od traume bre hahahahaa
    ......hmmm a u tome je štos, paaa i nisu ti loše traume.....samo nastavi tako
  11. zxy (avatar)
    zxy - lepo razmišljanje - zapažanje!
    Ipak mi smo krivi što su one takve, zar ne? One su deo nas. One su rođene da budu zavodnice, a mi da budemo zavedeni.
    I muškarci i žene su kusur istog dolara.
    Tu krivicu na sebe ne uzimam ja
    za to je kriva Eva i onaj Sotona
  12. Kristijan40 (avatar)
    zxy - ....
  13. skura58 (avatar)
    Valjda jabuku
    hahaha