VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

aleksandar v

VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3

Oceni ovaj blog
Razgovarala Biljana Đorović
Pisali ste o sastancima grupe Bilderberg. Postoji, međutim jedna veoma zanimljiva priča iz vremena kada ste započeli sa istraživanjem koje je rezultiralo pojavom vaše knjige: „Stoleće rata“.
Sastanci grupe Bilderberg uspostavljeni su od strane elitnih krugova SAD, pedesetih godina prošlog veka kao pokretački kanal za poslove elite u oblasti politike, bankarstva… Ovu grupu čini vodeća bankarska elita SAD, Zapadne Evrope i zemalja koje su u NATO-u. Bilderberg je atlantska institucija od samog njenog ustanovljenja, svi sastanci se odvijaju iza zatvorenih vrata, veoma je veliko obezbeđenje, novinari koji su pokušali da prisustvuju sastancima su bivali uhapšeni tokom proteklih sastanaka, a oni kojima je omogućeno da prisustvuju dolaze kao delo kluba i zakleli su se na čuvanje tajne.
Da, priča koju ste spomenuli može da bude zanimljiva za vaše čitaoce. Kada sam radio na knjizi: „Stoleće rata“, pre nekoliko godina, našao sam se u Francuskoj, gde sam bio u poseti prijateljima i jednog prepodneva, šetajući obalom Sene i obilazeći antikvarnice, što je moja pasija kao istoričara, naišao sam na jednu antikvarnicu ispred koje je, na trotoaru, stajala kutija sa knjigama, a iz kutije su virili i nekakvi mali listovi papira. Sagao sam se da pogledam o čemu se radi i video na vrhu utisnut pečat na kojem je pisalo: Strogo poverljivo- nije za objavljivanje. Pitao sam se šta bi to moglo biti i iznad samog naslova, malim slovima, pisalo je: Bilderberg, maj 1973, Solčibaden, Švedska. I, ugledao sam još jedan iz 1973. godine. Pokupio sam ova dva pamfleta i na svakom od njih bio je svojeručni potpis Šeparda Stouna.

Šepard Stoun sa ASPEN instituta bio je jedna od vodećih figura u Bilderbergu sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka.
Da, verujem da je ostao i do današnjih dana. Otišao sam u knjižaru i pitao vlasnika koliko bi ti pamfleti koštali i prodao mi ih je po ceni od 25 centi za svaki. Došao sam kući i imao sam listu učesnika sa sastanka grupe Bilderberg 1973.

I, veoma značajan uvid u agendu sastanka grupe Bilderberg.
Izvanredno značajan: agenda za diskusiju bila je kako obezbediti povećanje cene nafte na svetskom tržištu za 400 odsto od OPEK-a. Henri Kisindžer je prisustvovao ovom sastanku grupe Bilderberg, glavni čovek „Dač Šela“, „Britiš Petroleuma“, čelni čovek „Atlantik Ričfild“ kompanije, „Eksona“, svi glavni ljudi u poslovima naftnog biznisa su bili prisutni… Rokfelerova banka, Rotšildova banka u Britaniji i Francuskoj itd.
Vodeća elita moći SAD i Evrope je bila tamo i oni su razgovarali o onome što se zapravo i dogodilo 6-8 meseci posle sastanka grupe Bilderberg, kada je Kisindžer lažnim diplomatskim akcijama pokrenuo Jom-kipurski rat – rat arapskih zemalja protiv Izraela, što je vodilo specifičnom arapskom naftnom bojkotu prema SAD, a rezultat toga je bio povećanje cene nafte na svetskom tržištu za 400 odsto. Tako da je Bilderberg istorijski odigrao važnu ulogu za kreiranje i realizaciju svetske politike. Razume se, nije samo Bilderberg u pitanju. Postoje mnoge takve slične organizacije i prenaglašavanjem uloge Bilderberga, kao tajne, konspirativne organizacije, ne dobijamo preciznu sliku. Brojne su neformalne prilike za ustanovljenje svetske politike. Postoji skijaški klub u Davosu, u Švajcarskim Alpima, koji je igrao tu ulogu tokom poslednjih 15 godina, a mi uglavnom i ne znamo šta se tamo odigrava. Vidimo samo posledice. I brojne druge organizacije i klubovi igraju ulogu usmeravanja svetske politike. Trilateralna komisija 70-ih i 80-ih godina igrala je takvu ulogu i tada su svi glavni ljudi iz kabineta Džimija Kartera bili članovi Trilateralne komisije, uključujući i samog Kartera i Zbignjeva Bžežinskog. Osnivač Trilateralne komisije je bio Dejvid Rokfeler. Radi se o veoma moćnim krugovima i oni imaju moćne instrumente kojima utiču na tokove svetske istorije.

U svojim knjigama pokazali ste u kakvoj se bliskoj vezi nalaze kriza i rat i možete li nam reći šta možemo očekivati u bliskoj budućnosti.
Ne postavljate jednostavna pitanja. Slične situacije u prošlosti pokazuju koliko moćni krugovi mogu da postanu opasni i iracionalni kada situacija počne da im izmiče kontroli i kada se globalna imperijalna moć nađe u fazi kolapsa. Rešenje finansijske krize se ne nazire u SAD. Čitavim nizom manipulacija establišment je uspeo da izgleda da su sve velike banke prošle takozvani „stres-test“, ali poenta je da je finansijska moć, elita koja kontroliše institucije preko Bilderberg grupe, Rokfelerove fondacije i slično, ostala bez kontrole nad svetskim finansijskim sistemom i da bi mogla posegnuti za onim što im je uvek na raspolaganju: militarnim sredstvima ili šokantnim događajem poput Perl Harbura, 11 septembra, pandemijom svetskih razmera, bilo čime što će omogućiti da se donese Marshal Low koji bi omogućio uvođenje vojne i policijske uprave.

Šta u tom smislu možete reći o svrsi postojanja misterioznih FEMA kampova, raspoređenih na ogromnoj teritoriji širom SAD.
Brojni novinari iz celog sveta pokušavaju da uđu u trag odgovoru na ovo vaše pitanje o misterioznim FEMA kampovima. Ja sam pokušavao da dođem do pouzdanih informacija, ali to je zbilja teško, kako samo možete zamisliti. Mislim da se radi o sledećem: kada je Donald Ramsfeld zatvorio neka od starih vojnih postrojenja, neka od njih su se nalazila na veoma udaljenim mestima, u Montani na primer, gde jedva da ima ljudi, i nisu ih prodali kako bi pomogli sanaciji budžetskog deficita, već su te kampove zadržali sa sve bodljikavom žicom i opremili ih potpuno novom elektronskom opremom. Pretpostavka je da mogu poslužiti za interniranje političkih dividenata u slučaju uvođenja vojne i policijske uprave.

U nedavno objavljenom tekstu pod nazivom: „Wikileaks – a Big Dangerous US Government Con Job“, videli ste uzbunu koju je širom sveta izazvao Vikiliks, kao novi 9 / 11 – „skandal koji treba da posluži kako bi se sprovela dugoročna Obamina i Bušova politička agenda ukidanja do sada slobodnog i besplatnog interneta“. To se prilično dobro uklapa sa GMO agendom.
Da, zaista se veoma dobro uklapa. Na osnovu vikiliksovih materijala koje sam pročitao, mislim da je bila pametna obmana obaveštajnih službi SAD da izgrade Džulijana Asanža kao disidenta anti-establišmentskog tipa, dok je u stvarnosti 250.000 navodno ukradenih dokumenta dozvolilo CIA i drugim obaveštajnim agencijama da među mnogim istinskim dokumentima i fajlovima „procure“ spinovani ili filovani dokumenti kojima se sprovodi menadžment percepcije u korist geopolitičke agende SAD.
Dodela Nobelove nagrade za mir, postala je u potpunosti orvelijanski poduhvat. Vi ste dodelu ove nagrade za 2010. godinu, Liu Sjaobou, videli kao deo dugoročne strategije SAD. Kakva se geopolitička agenda krije iza scene?
Oficijelnu vojnu politiku SAD od Džordža Buša Mlađeg, predstavljala je Bušova doktrina preventivnih ratova ili vojnih akcija koje su imale za cilj da spreče bilo koju kombinaciju moći da izazove dominaciju SAD na planeti.
Od 2001. godine, ova strategija SAD je, sa strategije fokusirane na Rusiju u cilju rasparčavanja Rusije i njenih saveznika, usmerena na Kinu kao najveći izazov dominaciji SAD. Strategija SAD u ovoj fazi okrenuta je činjenju onoga što ja nazivam malim „pin prick“ destabilizacijama Kine. One su započele američkim finansiranjem pobuna u Mijanmaru i 2008. godine na Tibetu protiv Pekinga sa Pokretom za oslobođenje Tibeta, finansiranom od agencija SAD, preko nevladinih organizacija kao što su „National Endowment for Democracy“ i „Freedom House“.
Strategija se potom preusmerila na srce gasovodnih veza Kine sa Rusijom i Kazahstanom, kao i domaću proizvodnju nafte u Kini, Xinjiang, u kojem su bile organizovane pobune od strane Svetskog kongresa Ujgura, finansiranog od strane SAD i Rabije Kadir, milionerke, najpoznatije i najuticajnije Ujgurćanke u egzilu i predsednice Svetskog kongresa Ujgura. Sada se ova strategija sve više usredsređuje na direktnije vojne provokacije protiv bliskih suseda Kine, uključujući i eskalaciju vojnog prisustva SAD u Avganistanu, gde je NATO misija, kako se čini više uključena u zaštitu najveće svetske proizvodnje opijuma / heroina, nego u ekonomsku stabilizaciju.
Nobelova nagrada za mir dodeljena Liu Sjaobou je veoma jasan deo strategije proizvodnje Kine u novog neprijatelja u formi „protivnika ljudskih prava“, kao što je to urađeno i pre nekoliko godina sa Srbijom. Iz dugog vremena koje je Liu Sjaobo proveo u SAD, vidimo da njegov profil odgovara „disidentu“ podržanom od strane CIA, što mnogi znaju, ali malo ko zna da je je Liu Sjaobo otvoreno branio ilegalnu (suprotnu zakonima UN) američku invaziju na Irak. Zaista, neobičan izbor Nobelovog komiteta za Nagradu za mir. Ali, jasna politička motivacija se ogledala i u dodelama Nobelove nagrade za mir Baraku Obami ili ranije Henriju Kisindžeru i drugima, tako da je politički motivisana linija dodele sačuvana i u slučaju poslednjeg dobitnika. NATO elite žele da oslabe i osramote Kinu kako bi je isprovocirale da u afektu načini neku preteranu reakciju, a to je ono što su Kinezi do sada mudro izbegavali. Nadajmo se da će to uspešno činiti i u budućnosti.

Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na Facebook Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na Google Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na My Yahoo! Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na Live Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na MySpace Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na Twitter Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na Digg Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 3" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari