VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

aleksandar v

VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1

Oceni ovaj blog
Intervju | Biljana Đorović | januar 20, 2011 at 20:36Pritisak za širenje patentiranog GMO semena jedan je od najopasnijih trendova u ljudskoj istoriji. On obezbeđuje poziciju za tri giganta agrobiznisa SAD, i potencijalni monopol na svetsko biljno seme preko patenata za modifikovano seme

Vilijam Engdal, istoričar i ekonomista, istraživač je čije knjige i studije otkrivaju sliku događaja simulakrumski skrivanih u oblandama interpretacija institucionalno podržavanih istoriografija i zvaničnih interpretacija. Njegova prva knjiga – „Stoleće rata: anglo-američka naftna politika i Novi svetski poredak“, razmatra javnosti nepoznate agende vođenja ratova i ulogu politike nafte i energenata u brojnim događajima poput prvog naftnog šoka ranih 70-tih, zbacivanja šaha u Iranu 1979. godine i brojnih drugih prelomnih zbivanja.
Engdalova knjiga: „Seme uništenja: Skrivena agenda GMO“, jedna je od najvažnijih knjiga našeg vremena. Ona pokazuje aktuelnost eugeničkih ideja u osnovi nametanja GMO semena koje, kako autor u predgovoru kaže– „nadilaze sve što je ovaj pisac tokom svog tridesetogodišnjeg rada otkrio na području ekonomskih i političkih događaja, nafte, svetske poljoprivrede i trgovine. Ono što sam počeo otkrivati, nadilazilo je razmere manipulacija koje su dovele do arapsko – izraelskog Jom-kipurskog rata iz 1973. godine. A te manipulacije osmislila je strogo tajna skupina biranih vodećih osoba iz interesnih krugova Vlade, međunarodnih banaka i multinacionalnih kompanija, takozvana „grupa Bilderberg“. U svojoj knjizi „Stoljeće rata: anglo-američka naftna politika i novi svetski poredak“ istražio sam tu i druge zavere koje su služile tome da Sjedinjene Američke Države i šačica vodećih svetskih banaka i kompanija posle 1945. godine zavlada svetom. Zaista, zavera o manipulaciji genima, jer to jeste zavera, tako je velika da izmiče ljudskoj mašti. Ona je tako smela i istovremeno tako jednostavna da je do danas uspevala da prođe uglavnom neotkrivena.“
Vaša knjiga: „Seme uništenja, geopolitika genetički modifikovane hrane i globalno carstvo“, pokazala je kako su Vašington i četiri gigantske angloameričke kompanije za poljoprivredni biznis, isplanirale da zavladaju svetom preko svojih patenata za proizvodnju genetički modifikovane hrane. One to čine kako bi kontrolisale hranu širom sveta, i koristile genetički modifikovanu hranu i tehnologiju za njenu proizvodnju kao moćno oružje kojim bi nagrađivale prijatelje i kažnjavale one koji to nisu.

Možete li da nam pojasnite poreklo ovih ideja, kao i gde i kako su one bile primenjene?
Odlučio sam da napišem knjigu „Seme uništenja“ pre nekoliko godina kada sam u svojim istraživanjima, radeći na knjizi „Stoleće rata“, (a u to vreme sam znao veoma malo o tehnikama genetičkog inženjeringa za proizvodnju hrane), naišao na izveštaj, dokumentaciju uz pomoć koje je objašnjena uloga Rokfelerove fondacije decenijama unazad, koja ide do samog osnivanja fondova za finansiranje naučnih istraživanja u oblasti genetičkog istraživanja i trebalo je da omogući politiku kontrole ishrane stanovništva. I to istraživanje je učinilo da se u meni upale svi alarmi i zazvone sva zvona zato što sam znao šta to može da znači, koliko su moćne ove familije, budući da sam se suočio sa rezultatima njihovog delovanja na polju naftnog biznisa.
I onda sam došao do materijala koji je pokazao da je Rokfelerova fondacija finansirala istraživanja na Harvardskoj poslovnoj školi, (oni uvek biraju naučnu elitu širom sveta za svoja istraživanja) kako bi formirali ono što su profesori sa Harvarda nazvali: Agrobiznis. Tako je postavljena naučna osnova za razvoj agrobiznisa, ona je omogućila industrijalizaciju proizvodnje hrane na svetskom nivou. Na isti način na koji je 20. godina prošlog veka Rokfeler kartelisao i monopolisao kontrolu nafte širom sveta, započet je i umnogome uspostavljen sličan proces u domenu proizvodnje hrane.

Urađeno je veoma mnogo na nastojanju da čovek izgubi osećaj vezanosti za zemlju i odgovornost prema onome šta unosi u svoj organizam. Profit je jedna strana ove dijabolične povesti.
Više od trilion dolara zaradi se godišnje od međunarodne trgovine hranom. Većina hrane koju dobijamo u našim prodavnicama u Zapadnoj Evropi i SAD, nije uopšte pogodna za ljudsku upotrebu. Ako mogu da budem iskren ona je toliko industrijalizovana i prepunjena hemikalijama, različitim veštačkim ukusima, veštačkim šećerima, aspartamom… da je ne bi trebalo jesti. Jedan od rezultata takve ishrane je ogroman porast najrazličitijih alergija, dijabetesa itd. Poznato nam je šta se dogodilo sa mladim čovekom u punoj snazi koji se 30 dana hranio isključivo mekdonaldsovim proizvodima. Svi zdravstveni parametri su ukazivali na dramatičnu poziciju u koju je ovaj mladi čovek doveo svoj organizam i lekar mu je striktno zabranio dalju ishranu u ovim restoranima, omiljenim mestom većine ljudi na planeti. Mladi ljudi su potpuno okrenuti ovakvoj vrsti hrane budući da je prirodna poljoprivreda, tradicionalno porodično farmerstvo gotovo iskorenjeno. Kampanja koju vršim prilikom gostovanja širom sveta od Kine do Balkana, Nemačke i Australije i tako dalje, usmerena je na ukazivanje veoma štetnih posledica od nestanka porodične poljoprivrede. Ja potičem iz porodice skandinavskih farmera naseljenih u severnoj Dakoti i svestan sam šta je značio takav odnos prema proizvodnji hrane. A jednom kada izgubite to znanje i osećaj da samo porodična farma može da obezbedi čoveku ono što mu je zaista potrebno, onda se okrećete industrijski proizvedenoj hrani koja sirovine dobija od životinja sa prenatrpanih koncentracionih odgajališta, prenatrpnih svinjama i pilićama, koji se održavaju u kvartovima gradova gde se šire bolesti i zaraze, a životinje teško mogu i da dišu, živina gotovo ne može ni da okreće glavu.

To su pravi koncentracioni logori za životinje!?
Tehnička reč je keifls: Organizacija za koncentrovani uzgoj životinja. Prošlogodišnja histerija oko tzv. „Svinjskog gripa“ bila je nešto oko čega nisam bio uopšte zabrinut. Ali postoji velika i prava opasnost po ljudsko zdravlje kao direktne posledice ovakvog načina čuvanja životinja u tim prenatrpanim prostorima, u kojima su svinje tako zgurane da se nalaze bukvalno jedna preko druge, i gde se jezera fekalija slivaju u zemlju. I to je u stvari uslovilo pojavu prvog slučaja gripa u Meksiku u Vera Kruzu. Na fabričkoj farmi Smit Fild za proizvodnju hrane, najveće na svetu kompanije za industrijski uzgoj svinja, stanovnici u Meksiku koji se nalaze u blizini Smitfildovih postrojenja u Vera Kruzu su mesecima pre izbijanja tzv. „Svinjskog gripa“ protestvovali i marširali protiv ove fabrike tvrdeći da se njihova deca i životinje razboljevaju, da im se pojavljuju različiti procesi na koži, da dolazi do kašljanja i gušenja, i da im se javljaju razne druge manifestacije. Ne samo da jezera fekalija, kao prirodna posledica uzgoja na desetine hiljada svinja, na ovakvim farmama predstavljaju ogromnu opasnost i izvor zaraze i bolesti, već je od velike opasnosti po zdravlje činjenica da se ove svinje prskaju sprejovima sa hemikalijama koje sprečavaju insekte da ih napadaju, kao i da im se ubrizgavaju i injekcije sa antibioticima koji deluju na životinjske hormone tako da one brže rastu i dobijaju potrebnu težinu, ali predstavljaju i zaštitu od oboljevanja od mnogih bolesti. Dakle, životinjski produkti, fekalije i mokraća su prepuni toksičnih materija i hemikalija što predstavlja izvor mogućnosti za različita trovanja. Zamislite sirotu, meksičku decu, školarce koji se igraju oko ovih laguna, a njihovi psi i kućni ljubimci upadaju u vodu koja je kontaminirana i na taj način šire zarazu. Mislim da bi trebalo sprovesti rigoroznu istragu za ispitivanje sanitarnih i zdravstvenih uslova na ovim farmama u ovakvim industrijskim konglomeracijama širom sveta, u Vijetnamu odakle je potekao ptičiji grip, u Virdžiniji i drugim zemljama širom SAD. Ne znam kakva je situacija u Srbiji ali znam da je u Rumuniji, Bugarskoj, Poljskoj i drugim evropskim zemljama kompanija „Smitfild“ i te kako umešana u restruktuiranje poljoprivrede, i ona sve više seli svoj način rada u zemlje Istočne Evrope, misleći da će njihovi propisi biti i te kako blagonakloni i da će se moći izvući bez ikakvih posledica po svoje smrtonosno delovanje.

SEME UNISTENJA-KNJIGA

Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na Facebook Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na Google Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na My Yahoo! Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na Live Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na MySpace Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na Twitter Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na Digg Pošalji "VILIJAM ENDGAL Seme zla će satrti čovečanstvo 1" na del.icio.us

Ažurirano 21.01.2011. u 18:17, autor: aleksandar v

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. TUTU (avatar)
    Većina hrane koju dobijamo u našim prodavnicama, u Zapadnoj Evropi i SAD nije uopšte pogodna za ljudsku upotrebu. Ako mogu da budem iskren ona je toliko industrijalizovana i prepunjena hemikalijama, različitim veštačkim ukusima, veštačkim šećerima, aspartamom… da je ne bi trebalo jesti. Jedan od rezultata takve ishrane je ogroman porast najrazličitijih alergija, dijabetesa itd.