MOGUĆE SUTRA – 7. DEO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

MOGUĆE SUTRA – 7. DEO

Oceni ovaj blog

(ili neka moja razmišljanja o životu isnpirisana ko zna čime)

MOGUĆE SUTRA – 7. DEO

Nekako se dani vuku. Lenji sati nikako da prodju…..Melanholija je pokriva kao topli prekrivač u ove ledene dane. I izašla bi ispod njega a I ostala bi u toj toplini. Samo…..eto, po nekad….projuri glavom misao da nije došao…..projuri I ostavi trag ….neki blagi nemir u stomaku. Brzo prodje, ali…..svesna ga je.
Žuri sa ogromnim buketom ruža u rukama. Promrzli prsti I pored debelih rukavica bole I stežu u rukama težak svežanj dugih drški I prelepih cvetova. Večeras je proslava neka…..ne zna čega a nije ni bitno. Važno je da joj je napokon dozvoljen ulazak u taj elitni restoran da prodaje ruže. Samo joj je menadžer rekao da mora izgledati skromno elegantno, da ne odudara od gostiju previše po skromnosti ali da nikako ne sme ni da im bude blizu u izgledu . Neverovatno. Razmišljala je…..šta god on pod tim podrazumevao kako ona da pogodi. Kako god da se obuče, očešlja I našminka nema šanse da bude ni blizu toj raskoši koja će biti prisutna.Dakle, da im se približi sigurno neće ali da li će biti dovoljno daleko po zamisli menadžera……e, to je pitanje. Smisliće već nešto kad stane ispred ormana…..samo će joj se kazati….sada samo zna da joj je baš hladno.

Izmedju ljudi….večernjih haljina i golih ženskih ledja….izmedju uglancanih muških cipela prolazila je ona noseći košaru ispred sebe. Mešali su se svi mogući parfemi, muški i ženski sa njihovim znojem….i miris ruža je ostajao neprimećen….skromno se probijao izmedju upaljenih cigareta i zanosnih osmeha . Izbegavajući uvijajuća tela mladih dama koja su šetala izmedju stolova u ritmu muzike, u jednostavnoj crnoj haljini koja je isticala njenu figuru dovoljno nenapadno a ipak vidljivo ženstveno, prolazila su ta dva smedja oka nudeći cvetove uz osmeh. Ovo je druga košara koja je prodata…fenomenalno. Pored toga, prijali su joj pogledi muškaraca....kulturni, izdaleka...tek samo da kažu da je primećena i da pogledu njihovom prija ono što vide. Potpuno drugi osećaj nego dok prolazi restoranima obučena u kaput, umotana u šal.....i ne oseća se kao žena....ovde.....sada....divan osećaj ženstvenosti upotpunjem velikim zadovoljstvom odličnom prodajom. "Sijaš Zoro.......sijaš......ako, i treba" potvrdi u sebi sama sebi dajući tri ruže gospodinu u crnom odelu....tri ruže, za tri mlade dame.
Noge su je već bolele od hoda u elegantnim crnim cipelama sa visokom štiklom. Namerno je sve crno obukla da istakne ruže a ne sebe….jer one su se najbolje videle baš tako na jednostavnoj i elegantnoj pozadini koja samo uvećava njihovu lepotu……njima ukrasi ne trebaju a ni druge boje.…..i ta ogrlica od crvenih korala čiji se kraj gubio u dekolteu je jedino što nije bilo crne boje a vizuelno je vezivalo nju i ruže. Davala joj je snagu sećanja …..ogrlica je trag iz vremena sreće. Samo malo našminkane oči i usne….i ti uvojci koji su stalno bežali iz bilo kakve frizure…..kao veseli lopovi beže iz zatvora podignute kose na temenu. Iz neobične pundje se spuštaju pramenovi niz zadnji deo vrata.....lagano lelujajući pri svakom pokretu glave.

Tek samo masa veselih ljudi u bučnoj sali…..to je sve što je video nezanteresovano slušajući priču kolege za stolom. Nije mu se dolazilo ovde…ma nikako, ali je morao. Neke obaveze se moraju ispoštovati kao i neki ljudi. Ova proslava osamnaestog rodjendana ćerke njegovog najboljeg prijatelja je nešto što nikako nije mogao izbeći mada je jako umoran od puta i naradje bi bio sam odnosno u svom restoranu, za svojim stolom čekajući…..ali, njih dvojica se znaju…..pa….od srednje škole, preko fakulteta koji su zajedno studirali i sve do danas. Uspešan je Marko….uspešan poslovni čovek i uspešan porodični čovek. Imao je sreće …..da, baš tako je mislio Petar dok je posmatrao svog prijatelja kako ljubi lepu i nasmejanu Sofiju…..dug i sretan brak….oboje su imali sreće da nadju jedno drugo. Kolika je verovatnoća za to…..šta sam ja to propustio…Petre, badava postavljaš sebi pitanja kad znaš odgovor. Davno…..imao je i on svoju Sofiju I svu njenu ljubav……I svu svoju ljubav…..ali ne I dovoljno želje da se skrasi. Kako smo se voleli I razumeli….kakva sam budala bio što sam je pustio. Ni jedna kasnije nije bila kao ona…..sada si sam Petre budalo neopevana a mogao si biti kao Marko….sa svojom ženom u naručju I decom….a ne ovako ….da ti dušu tka samoća….prija mi samoća, odgovara njegov ego….ne, ne prija ti…..samo si se navikao na nju…..pogled mu se zaustavi na Marku I Sofiji….igrali su, sretni, nasmejani sa tim sjajem u očima zbog svega…ljubavi, života, poroda. Voleo je nju kao sestru, tu veselu ženu koja ga je uvek dočekivala kao brata u bilo koje doba dana I noći, pričala, objašnjavala žensko gledanje na stvari kada je sav utučen dolazio da se jada zbog ljubavi….šta je ona sve znala o njemu….ma kakav Marko….taj bi ga samo ispreskakao na brzaka I rekao da popije piće I da će brzo proći….a Sofija ne…ona je sedela, slušala, pričala, kuvala kafe, kad treba I tešila….zahvalan je sudbini na sestri koju mu je poslala. U pogled mu stade odjednom crna haljina i vrh smedjeg uvojka obučenog u svetlost iza njega koji se nestašno igra tik ispod brade pokušavajući da je dotakne na sekund ….i ruka koja je spuštala ružu na sto….Podiže pogled…..vide kako vrh smedjeg uvojka dotače bradu svojom svetlošću….pa usne od korala tek blago otvorene kao da nešto žele reći ali se misle…nos….i nesta u vremenu dva smedja oka….

PS Dobro vam jutro i uspešan dan želim

Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na Facebook Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na Google Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na My Yahoo! Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na Live Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na MySpace Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na Twitter Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na Digg Pošalji "MOGUĆE SUTRA – 7. DEO" na del.icio.us

Ažurirano 21.01.2011. u 07:29, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sofija06 (avatar)
    Svidjaju mi se imena tvojih junaka.
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio sofija06
    Svidjaju mi se imena tvojih junaka.
    Hahahaha dobro je.....bar ti se nešto svidja hahahaha
    Šalim se......
  3. Zauzet+ (avatar)