LJUDI POMAGAJTE!!!!!!

U ozbiljnom sam problemu. Ne zamerite ako napravim neku gramatičku grešku. Moj muž me izluđuje. On je bolesno pedantan i čim ujutro ustane uhvati se krpice i briska "nečistoću" tamo gde je samo on vidi. On pati od opsesivno-kompulzivnog poremećaja (bolesna pedanterija). Ko god mi uđe u kuću kaže da liči na apoteku koliko je sve uredno, ali njemu nikad nije dosta. Uvek vidi nered. Ja nisam lenja, ali ponekad volim da po sopstvenom stambenom prostoru ne hodam kao na iglama ili kad ulazim u kola da pazim da nešto ne umažem. Samo još fali da kupi posebnu obuću kad sedamo u kola!
Svi kažu kako mi je kuća uredna, jedino me on stalno ....u mozak da nije. Ja sam inače drčna i buntovna, ali s njim nisam takva jer neću da se suprotstavljam i svađam znajući da nemam ništa od toga. Ali, danas sam pukla. Rekla sam mu da mi je muka od njegovog briskanja i držanja sunđera i krpa u rukama i da se skloni iz moje kuhinje. Nisam htele da odemo da posetimo njegovog oca što on smatra za smrtni greh, jer su subota i nedelja dani određeni za roditelje. A ja bi malo u šetnju, sela bi u neki kafić i pijuckala sok, da budemo malo zajedno...Ništa od toga.
Jednom sam ga već bila napustila i dva meseca smo živeli odvojeno. Pomirili smo se i sad je sve po starom. Ne znam ni da li ga volim više. Nekad sam ga volela, a sad je sve to mrtvo...Brak-mrak. Ne znam šta da radim. Ne želim da ga ponovo napustim jer znam da ćemo se opet pomiriti, ali više ne mogu da izdržim njegov teror nada mnom. Ja volim putovanja, izlaske, a on bi samo da sedi kući i briše prašinu. Totalno dva različita sveta. Nemojte da se smejete ovome jer meni je danas zaista grozno. Znam da će mnogima zvučati smešno sve ovo, ali mene ovaj čovek ubi u mozak. :-( Šta da radim? Molim vas, pomagajte! Osećam se očajno! Dođe mi da se ubijem koliko mi je teško...U pomoć!
 
Пошаљи га код моје жене на три дана, после тога ...
па ил ће те ковати у звезде, ил ћеш постати удовица.
Мало се шалим, најбоље је да седнеш и озбиљно поразговараш.
Након тога ти следи одлука шта ти ваља чинити.
 
:razz:NISI REKLA KOLIKO IMAS GODINA,PRETPOSTAVLJAM OKO 25-6, CAK I AKO SI MNOGO STARIJA SAVETIJEM TI DA GA POD HITNO OSTAVIS, IZDRZI SAMO TRI NEDELJE BEZ NJEGA I SHVATICES DA SAMA TREBA DA ODABERES NACIN NA KOJI CES ZIVETI.NE OCEKUJ DA CE SE IKAD ISTA PROMENITI NA BOLJE I ZATO POZURI,UVEK SE MOZE POCETI NOVI LEPSI ZIVOT, SAMO TREBA MALO HRABROSTI
JASS
 
svi imamo svoje mane sjo,verovatno i ti imas neku koju on mora da trpi,najlakse je otici i ostaviti ga,moras da ga prihvatis takvog kakav jeste,kad se u sebi pomiris sa tim lakse ces ziveti pored njega,jednostavno brak je kompromis.
 
NARAVNO DA SVI IMAMO MANE ALI TO NE ZNACI DA TREBA TRPETI BILO KAKAV TEROR , NADJI NEKOG KO IMA MANE SLICNIJE TVOJIM, JEDNOSTAVNO CES IH RAZUMETI I PRILAGODITI SE, OVAKO , KAD CAK NEMATE NI ISTA INTERESOVANJA, SVAKI DAN SA NJIM JE ULUDO POTROSEN.
NEMOJ BITI KUKAVICA, TO STO SI NAVIKLA NA NJEGA NE ZNACI DA CE TI ON NEDOSTAJATI, SAMO JEDNO VREME NECES MOCI DA SE ORGANIZUJES, ALI TO BRZO PRODJE.DAKLE POZURI SA PRAVOM ODLUKOM.JASS
 
VERUJTE MI DA JE U PRAKSI TAKO , SAMO TREBA TRAZITI , A NE SEDETI U LOSEM BRAKU. JA SAM SE DVA PUTA LOSE UDALA I SADA SAM U TRECEM (10 GODINA) SUPER BRAKU.NISAM BILA NI DAN U BRAKU KOJI JE POSTAJAO PRAZAN.ETO MALO ZNAM.
 
sjo, ja te razumem ,jer kod mene je obrnta situacija.ali nisam bas bolesno pedantna,pa ipak moji kod kuce jedva me izdrzavaju.trudim se da nebudem vise takva ,ipak je to malo jace od mene.ali nezelim da zbog cicenja i premastanja stvari izgubim porodicu.zato ako je njemu stalo da budete zajedno moraces i ti malo da mu pomgnes. VERUJ NIJE LAKO NI NJEMU .............
 
Pazljivo sam iscitala ono sto si identifikovala kao veliki problem.

I, razumem te!

Zivela sam s majkom koja je isti tvoj muz, njoj nikad nije bilo dovoljno cisto (ni sad ne popusta) i samo ako bi ona sredila kucu, bila je sredjena po njenim merilima cistoce i urednosti...

E, sad zamisli kontrast (drugu krajnost) gde po ceo dan ides i samo uskupljas, sakupljas, cistis, sredjujes...

I, sta onda?

Ja sam taj problem resila: Kad mi dodju (usadjene) majcine "bube" ja se rasturim od posla, uglancam sve da se vrat moze polomiti, kad mi pukne i dosadi ja preskacem preko svega sto mi se na putu nadje, pa kud puklo da puklo.

I, zamisli sad ovu "srecu"- kad sve sredis, niko ne udje u kucu, kad preskaces po kuci sve prepreke, gostiju kao nikad...

Malo sam te pokusala razveseliti, odnosno pokazati kako nemas samo ti problem.

I, znaj da LJUBAV kao LJUBAV nikad ne umire, samo mi prestajemo nekoga voleti ili on nas.

Onda tu vise nista ne pomaze, a posto nemas s njim decu, potrazi neki novi put ako si sigurna da se vise starim neces vracati.

Pozdravce:)
 
Ти њега код психијатра, или код Свештеника, такво његово понашање има неки узрок..или је за Свештеника или психијатра..а ако си га волела, сигурно га и сада волиш, само мораш да се бориш!
 
Sjo, posto sam se vec umesala, da dodam i ovo moje zapazanje: Ti si vec odlucila, zar ne?!

Samo ti je trebala mala pomoc, potpora i sl...

Ako nema ljubavi, onda tu nista ne pomaze.

Samo jedno uvek imaj na umu, ima puno brakova gde je nestala ljubav a ostalo postovanje, ili nesto drugo sto veze dvoje ljudi. Deca, npr.

Znaci, ne gubi vreme, ako si vec odlucila tako.

Zelim ti svaku srecu, iskreno:)
 
Na ovo trenutno nemam odgovor, zaista je situacija nezavidna...
Mozda sutra kazem nesto pametnije, bar sutra nikad ne umire:)
Tomorrow neever dies - bese to neki engleski akcioni film?
Znaci, mislicemo o tome Sutra:)

Zelim ti, koliko-toliko lepu noc i prijatne snove...
 
U, scime se ljudi zamlacuju. Kod mene razbacane knjizice, papiri,
plastike, olovke.. i to meni sve lici na umetnicka dela, a stoji danima..
Absolutno mi ne smeta.. imam ovde na strani kompjuter i ne dajem
ni sekund nekom nerviranju.

A savet, potrazi ti svog Romea, on Juliu i to je to.
Ne mora razvod, mozete biti zajedno, al sloboda za ljubav. :wink:

Nema mesta ni za jedan trenutak, za negativne emocije ili nerviranje.
To unistava, a ljubav gradi..
 
I ja volim kreativni nered a ne kad je sve sterilno čisto. Što se tiče Romea, to je već prevara...Mada ti ideja nije loša...(imala sam jednog, ali tada sam bila rastrzana između dve vatre i odlučila da mi se to više nikada ne ponovi).
 
Prevara? Ko moze da ovlada u sebi negativne emocije, nema za njega prevare..
A nikad nema potrebe osecati nesto negativno. Ljudi su vise duhovna
bica nego telesna.. :)

Zaboravih prosli put da ubacim ovu muzikicu... Ko ima strpljenje..
 

Back
Top