Subjektivna i objektivna svest (II) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Subjektivna i objektivna svest (II)

Oceni ovaj blog
Obrisano.

Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na Facebook Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na Google Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na My Yahoo! Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na Live Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na MySpace Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na Twitter Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na Digg Pošalji "Subjektivna i objektivna svest (II)" na del.icio.us

Ažurirano 06.09.2016. u 02:17, autor: sofija06

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Aribi (avatar)
    Zaista mi se dopada tema o kojoj pises. Istina ziva!pozz
  2. 123loncar (avatar)
    ....subjektivna istina može biti u korelaciji sa objektivnom istinom , ako je čovekov diskurs na nivou civilizacijskih saznanja .... tad objektivna istina formira subjektivnu istinu i one su gotovo podudarne ....ako je pak diskurs izvan takozvanih objektivnih istina , tad subjektivna istina je izvan civilizacijskih spoznaja ...nezavisno od ovoga , svaka objektivna naučna istina je falšna istina jer se formira od takozvanih istraživačkih spoznaja koje dolaze iz subjektivnih istina..... dakle, naučna objektivna istina je nužna civilizacijska laž, kojom se približavamo istini --- a za koju nemožemo reći da je apsolutna , ne samo što neznamo ništa o njoj , nego zbog toga što neznamo ništa o početku svega ....dakle, hipoteza o velikom prasku je nužna laž bez koje nebismo mogli da razvijamo objektivnu istinu ... a laž je zato što nije početak stvaranja ( bilo je ništa ) - već jedan trenutak za koji predpostavlja da je blizak samom početku ( počinje od nukleusa velikih masa i gasova na malom prostoru pod velikim pritiskom ....ili u tom stilu ) -- jer nema logičko pojmanje ništa .... dakle , objektivna istina je skup istraživačkih istina koje su formirane na osnovu takozvanih naučnih pomagala i njihovih modela logičkih razmišljanja -- za koje opet nemožemo reći da su stvarno tačni pa samim tim i da vode istini ; već možemo reći da su usvojeni od naučnih autoriteta izvesne subjektivne metode i pomagala i proglašene kao objektivno korektne .... što opet nas dovodi do toga da zaključimo da subjektivne istine prihvaćene od naučnih autoriteta bivaju proglašene objektivnim istinama .......
    nauka pojam objektivne istine uvodi da bi se obračunala sa atoritativnim istinama koje su utvrđivane kao apsolutne , ali se pritom nije oslobodila autoriteta --- odnosno subjektivne istine ...... i danas možete čuti kako milioni profa sa pozicija svojih katedri viču zemlja je okrugla ( a oni malo pametniji : lopta ) , i npritom mlate učenike koji vrte glavom ... dakle isto kao pre dva milenijuma kad su mlatili ljude ( čak i spljivali ) što su vrteli glavama na tvrdnju da je zemlja ravna .... sad svi mislite ( jer vam u podsvesti stoji profesorska pretnja i tiranistička istina ) da lupam gluposti , a ja vam samo otvaram oči .... dakle , zemlja nije okrugla jer nije deo zamišljene ravni --- ona je matrijalni objek ( malo matematike i fizike ) -- rećićete ovaj se glupira ---- dobro ; nije ni lopta , jer je lopta telo kod koga su sve tačke podjednako udaljene od centra ( definicija za osnovce ) ; za zemlju to se nemože reći već nasuprot tome može se ustvrditi da nema centar ( jer nije saosna ) i da su joj sve tačke na različitim rastojanjima od bilo kog zamišljenog centra .... ima tu još nekih problema , zbog sila gravitacija , zemlja menja svoj oblik u svakoj sekundi pa su joj i takozvani polovi zbog toga stalno plivajući ( šetajući ) pa je stoga i njena gravitaciona sila u svakoj tačci merljivo različita .... dakle za zemlju možemo reći da je nebesko telo zemljolikog oblika ( jer nemamo drugačiji precizniji pojam )....a tad možemo zaključiti da nebeska tela nemaju geometrijske oblike , a samim tim ni geometrijske putanje ... pa ni fizičke pojave fizikom kojom definišemo nisu tačne jer se oslanjaju na matematiku koja nije preimanljiva na svet izvan naše logičke naučne svesti ---- objektivne istine ........ dakle , sve je na autoritetima ( majstorima manipukacije i pritiska ) , ali funkcioniše u ljudskoj sredini ............................. okreni obrni , naš subjektivizam caruje i krije se iza fraze objektivizma ili objektivne istine ...
  3. sofija06 (avatar)
    Interesantno izlaganje. Medjutim, prema izlozenom ono nije objektivno vec takodje subjektivno. Subjektivno i objektivno (kao dve komplementarne suprotnosti) postoje samo u aktivnosti ili interakciji. Zbog toga njihova interakcija ili aktivnost u sebi sadrzi i jedno i drugo.
    Prema stepenu zastupljenosti jednog ili drugog procenjuje se njihova subjektivnost ili objektivnost. Slicno kao i u proceni alkohola u picu. Mada je ova procena mnogo kompleksnija.
  4. sofija06 (avatar)
    Aribi, hvala za javljanje. Ti takodje imas veliki pozdrav od mene!
  5. sofija06 (avatar)
    Aribi, izvini. Ja obicno napisem odgovore u Word. Tako da sam greskom poslala komentar Loncaru pre tvoga.
  6. Aribi (avatar)
    Citat Original postavio sofija06
    Aribi, izvini. Ja obicno napisem odgovore u Word. Tako da sam greskom poslala komentar Loncaru pre tvoga.
    Nema nikakvih problema! Do sledeceg citanja!
  7. sofija06 (avatar)
    Hvala na razumevanju.
  8. 123loncar (avatar)
    ....htedoh da kažem , koliko god težili da istinu utvrđujemo preko nauke -- sama nauka nije ništa nego skup subjektivnih istina koje preko autoritativnosti takozvanih pozvanih , utvrđujemo kao objektivne istine ... takozvane naučne istine .... a to zapravo ništa drugo nije, nego preko sita na mala vrata legalizovanje elitnog subjektivizma ....sve to se čini jer ne postoji za čoveka apsolutna istina ... zgradu saznanja , koju je čovečanstvo izgradilo , postavilo je na ideji da je tvorac svega postojećeg apsolut ... dakle sva istina je u njemu ... a on stvori i čoveka ( po toj konstrukcionoj šemi ) .... onog momenta kad stvoreno spozna apsolutne istine ( po ideji na kojoj sve počiva ) , postaće apsolut i stvoriće svoj kosmos ........ zar ne ... a ovo je više manijačenje nego stvaranje .... dakle , istina čoveku je nepoznata i on samo putuje ka njoj ( a otvoreno je pitanje dali ide ispravnim putem ) ---- zar ne.
  9. sofija06 (avatar)
    Fizicka egzistencija je aktivna dimenzija svesti ili postojanja kroz koju se ostvaruje razvoj. Apsolut je savrsenstvo iza oblika, pojave ili fizicke dimenzije. Apsolut se nikada ne moze u potpunosti spoznati u fizickoj dimenziji vec se uvek spoznaje delimicno posto fizicka dimenzija predstvalja put (proces razvoja) do Apsoluta.
    Takva moja konstantacija je bazirana na dugogodisnjem proucavanju razlicitih religija. Ono sto fascinira u svim tim razlicitim religijama je potpuno ista duhovna spoznaja ljudi bez obzira koje su rase, vere, nacionalnosti, tradicije itd.
  10. 123loncar (avatar)
    mi smo manje više slični jedni drugima ; kao što su vrste insekata slične ( mušice mušicama ; vaši vaškama ; buve buvama ); čak su nam i oboljenja identična / slična ..... takvi smo ( kakvi smo ) .... često nikakvi .... a prečesto umišljeni i tašti ....
  11. sofija06 (avatar)
    Naravno da su ljudi medjusobno slicni posto i jesu predstavnici iste vrste. Pored insekata ljudi se mogu porediti i s lavovima, tigrovima, gazelama, kosutama, srnama itd. Samo se salim.
    Ne znam zbog cega si formirao tako nisko misljenje o ljudima? Slazem se s tobom da ima i ljudi koji su se u potpunosti predali niskim nagonima i strastima, ali isto tako ima i ljudi koji su odabrali bozanski impuls te preko njega ostvarili izuzetnu lepotu, plemenitost i uzvisenost duha.
  12. 123loncar (avatar)
    ....pgrešno...nemam ja nisko mišljenje o ljudima ( jer nema duhovno visokih i niskih umova --- to je linearno viđenje i način razmišljanja , sa kojim se manipuliše i zbunjuju ljudi ..... ima ljudi za koje možemo da kažemo da sa svojim duhovnim volumenom prate civilizacijske takozvane spoznaje , a na suprot njih stoje ljudi kojima do toga nije stalo -- između njih je plejada svakakvih ; u duhovnom smislu ....no kao što premudri reče : i znalca i neznalca nadživi crv ; tako i ja kažem , nema važnih ljudi ; ima samo ljudi i neljudi ) ; dakle , neki po meni bolesnici, uzdižu čoveka do tvorca i stavljaju ga iznad svega ( kao merilo svega ) ; da bi opravdali svaki svoj ništakluk ( recimo, današnje oružano uvđenje demokratije i slobode preko ubijanja tih istih zbog kojih se uvodi demokratija i sloboda - Irak i t.d. )....inače , ponekad nije glupo zamišljati i stavljati sebe u životne situacije svih živih stvorova na planeti ; pa čak i u meteriji i energiji ( Merlin --- Artur i Eskalibur = mudrost ) ... zar ne...
    Ažurirano 18.01.2011. u 16:34, autor: 123loncar
  13. crossoverprint (avatar)
    Samo napred
    Ažurirano 18.01.2011. u 17:14, autor: crossoverprint
  14. 123loncar (avatar)
    Zanimate Eskalibur !
  15. sofija06 (avatar)
    Moja namera nije da ubedjujem bilo koga da prihvati moje misljenje niti da dokazujem da sam u pravu ili da je moje misljenje bolje od misljenja drugih ljudi. Mislim da takav nacin nije konstruktivan i da ne rezultira progresom.

Ja jednostavno zelim da s ljudima slicnog interesovanja podelim neka od mojih zapazanja koja su rezultat dugogodisnjeg intenzivnog traganja i proucavanja, a na ljudima je da oforme njihovo misljenje. Bilo bi mi drago da moje knjige imaju stimulativan efekt na duhovni razvoj ljudi ili da podstaknu proces samospoznaje ili dubljeg razmisljanja.
    Ali, ipak mislim da je tako nesto moguce samo onda kada su sami ljudi spremni na to ili kada su postigli takav stepen razvoja da je njihovo "duhovno budjenje" neminovno.

Diktum "Spoznaj samog sebe" je od izuzetnog znacaja jer se njime ukazuje da ljudi imaju nadsvesni nivo u kojem je koncentisana njihova sustina preko koje su u stanju da dobijaju uvid u misteiju vlastitig postojanja.

Takav nivo se u svesnom nivou ili inteligenciji najcesce naslucuje preko intuicije. Sto god se vise otvara ka tom nivou dobija se i dublja ili kompleksnija spoznaja koja prevazilazi okvire fizicke egzistencije. Njome se pocinje uocavati visi red ili sustinske zakonitosti univerzuma te se covek trudi da svoje ponasanje uskladi prema tim zakonitostima sto rezultira njegovim konstruktivnim razvojem i oplemenjivanjem.

Ako nesto izvan nas rezonuje sa nama ili nam zvuci kao istina to je zato sto nam se otkriva ili aktivira nasa vlastita istina koja je do tada bila latentna. Ja i ne ocekujem da ce ova knjiga imati isti prijem kod svih ljudi i to je OK.
  16. sofija06 (avatar)
    Hvala crossoverprint.
  17. LJILJA MMM (avatar)
    Takav nivo se u svesnom nivou ili inteligenciji najcesce naslucuje preko intuicije. Sto god se vise otvara ka tom nivou dobija se i dublja ili kompleksnija spoznaja koja prevazilazi okvire fizicke egzistencije. Njome se pocinje uocavati visi red ili sustinske zakonitosti univerzuma te se covek trudi da svoje ponasanje uskladi prema tim zakonitostima sto rezultira njegovim konstruktivnim razvojem i oplemenjivanjem.

Ako nesto izvan nas rezonuje sa nama ili nam zvuci kao istina to je zato sto nam se otkriva ili aktivira nasa vlastita istina koja je do tada bila latentna. Ja i ne ocekujem da ce ova knjiga imati isti prijem kod svih ljudi i to je OK.

Čitam....odličnan je svaki tekst....u ovom boldovanom se pronadjoh...naravno i u svemu ostalom, ali ovo je suština
    Hvala i piši
  18. sofija06 (avatar)
    Koliko je meni poznato eskalibur je mac u kamenu koji je jedino kralj Artur mogao izvaditi. Medjutim, ako ima neko drugo znacenje rado bih ga citala. Legenda o kralju Arturu, kao i o Merlin, Morgan i kompaniji je veoma lepo opisana u knjizi "Izmaglica Avalona", na zalost ne mogu da se setim imena autora.
  19. sofija06 (avatar)
    Hvala Ljiljo i tebi na javljanju. Ja takodje nalazim zadovoljstvo u tvom pisanju posto i ti intuitivno nazires mnoge stvari.
    Pozdrav!
  20. 123loncar (avatar)
    "Merlin --- Artur i Eskalibur = mudrost " .... ovaj mit ( kako ja vidim tu stvar ) stvoren je i produbljivan sa svrhom da stvori osnovu za izgradnju nacije koja će imati moći sa kojima će prerasti u imperiju sa hiljadugodišnjom vladavinom ..... dakle , reč je o postupku stvaranja hiljadugodišnjeg iperijalnog carstva ( kao što možemo reći za Vizantiju - i bogami nema više takvih carstva , koja beleže tako dugu imperijalnu vladavinu ) ... dakle , bilo je potrebno je stvoriti takvu mitologiju koja će da se preradi i pretoči u duhovne vrednosti koje integrišu / uzdižu / daju vladajućih moći ...Eskalibur je deo te mitologije i njene duhovnosti ; i metaforično predstavlja svu integrianu zemaljsku mudrost živih stvorova koja pak daje sve vladarske moći .... Merlin je simbol mudraca koji Artura/vladara podučava mudrostima opstanka / rasta / razvoja svih živih stvorova na planeti i vrši njuhovu integraciju u njemu --- formira mu integralnu mudrost kao moć -- koja kao vladarska formira ujedinjenu moćnu državu na viteškoj duhovnosti ( okrugli sto ) ---- dakle Eskalibur ( raspevani mač ) je test za vladarskog mudraca ( priča o tome imamo i u evađeljima kad Isus govori o maču i večnoj duhovnoj borbi )..... o tome je reč u tom mitu ( ili ja volim da vidim tako )... pozdrav !
    Ažurirano 19.01.2011. u 17:38, autor: 123loncar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja