EUROPA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

aleksandar v

EUROPA

Oceni ovaj blog
Slovenački novinar, Erik Valenčić, bio je u publici, i slušao je diskusiju u emisiji "Klopka" iz 2004-te, na nekadašnjoj TV BK: http://www.youtube.com/watch?v=62ZofC...
U emisiji su gostovali Ratibor Trivunac iz Anarho-sindikalističke inicijative, Goran Ješić predsednik opštine Inđija, Srđan Milivojević član predsedništva Otpora, i Mladen Obradović iz Obraza. U jednom trenutku, pošteni Slovenac, je uzeo reč i rekao istinu o Evropskj Uniji, u tri četiri rečenice razbio je iluzije koje se godinama šire u Srbiji o tobožnjoj sreći ulaskom u E.U. Ista priča, o raju u Evropskoj Uniji koja se papagajski ponavlja ovde, godinama, pričala se i tamo, u Sloveniji, ali kada su ušli u nju, čekalo ih je iznenadenje i realnost, surova realnost imperijalizma. Posle samo tri meseca članstva, sve im je bilo jasno, više niko u Sloveniji ne veruje u Evropsku Uniju, u taj san! Pogledajte i poslušajte dobro Slovenca, novinara Erika Valenčića...

Pošalji "EUROPA" na Facebook Pošalji "EUROPA" na Google Pošalji "EUROPA" na My Yahoo! Pošalji "EUROPA" na Live Pošalji "EUROPA" na MySpace Pošalji "EUROPA" na Twitter Pošalji "EUROPA" na Digg Pošalji "EUROPA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
  2. MPMcB (avatar)
    iznenadenje i realnost, surova realnost imperijalizma.
    Vrlo sažeto
    Samo, to nas čeka i bez Evrope u malo jako surovijoj, neevropskoj, srednjeafričkoj reklo bi se, varijanti

Pušenje ili zdravlje, izaberite sami
  3. 123loncar (avatar)
    ..... mi zasigurno ne ulazimo u evropsku zajednicu još za najmanje deceniju ipo .....naš evropski voz je otišao ... ludo je i razmišljati o bilo čemu u vezi toga ..... mi imamo problem kriminalno mentalne prirode....što se tiče evropskog surovog kapitalizma to stoji ....no stoji još nešto , surov je bio i partizanski komunizam za šumadiju i pomoravlje ...slovenci su uvek bili zapad i kad su nosili SSS i kad su 46 stavili prtokrake ....eksploatišu gedže ---kaj ne ... mene više brine ovaj naš kriminalizam od bilo kog evropskog kapitalizma ...to je suština moje zabrinutosti ( pokojni dedovi govorili su nam : " lako ćete sa turcima i nemcima oni imaju časti , teško ćete sa ovima sa: tromeđe, dinare, prekodrince , slavonce ----teškoćete sa braniocima srpštine" )