Priznanje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Storm+y

Priznanje

Oceni ovaj blog

Priznati drugima, to može značiti ispovest ili predaju. Od prvog se oseti olakšanje i praznina ili bol, ali možda i radost u olakšanoj duši. Od drugog se može osetiti očajanje ili olakšanje; zavisi kakva je borba prethodila konačnom činu.

Ali, priznati sebi, to već predstavlja najteže suočavanje. A šta će se iz toga izroditi? To već zavisi od toga sa koliko snage još raspolaže onaj ko se odvažio da pogleda sebi u oči i kaže - POGREŠIO SAM!

Pošalji "Priznanje" na Facebook Pošalji "Priznanje" na Google Pošalji "Priznanje" na My Yahoo! Pošalji "Priznanje" na Live Pošalji "Priznanje" na MySpace Pošalji "Priznanje" na Twitter Pošalji "Priznanje" na Digg Pošalji "Priznanje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Priznanje sebi...to je i upoznavanje sa sobom i ako iza toga usledi uvid ,da to sam ja ,onda se može izbeći sledeća greška.
    "poznaj samoga sebe"-stari Grci su nam preporučivali samospoznaju a današnja korporativna globalizacija samozatupljivanje.Ne sumnjam da ti znaš šta treba izabrati i kako sebe ostvarivati.
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Prvo sebi priznati.....jasno, iskreno i precizno....ako za to imaš snage, onda znaš šta ćeš sa konačnim rezultatom kakav god on bio.....jer, "pogrešio sam" je samo jedan od rezultata, pa i ako se desi ne znači nešto loše, već naprotiv.....dobro.....znači snagu i ukazuje na rešenje.....
    Priznanje drugima, može ali tek nakon samopriznavanja....i zavisi od milion stvari u svakoj konkretnoj situaciji
  3. Say it right (avatar)
    Hmmm...priznati sebi znaci prihvatiti, a to je pola puta do ispravke i pola puta do resenja.

Greske su tu da nas uce, o nama samima
  4. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Priznanje sebi...to je i upoznavanje sa sobom i ako iza toga usledi uvid ,da to sam ja ,onda se može izbeći sledeća greška.
    "poznaj samoga sebe"-stari Grci su nam preporučivali samospoznaju a današnja korporativna globalizacija samozatupljivanje.Ne sumnjam da ti znaš šta treba izabrati i kako sebe ostvarivati.
    Hvala Ti, Zexy! Čini mi se da Ti mnogo više veruješ u mene, nego ja sama.

Mada se ja neprestano trudim. Zato mi u potpisu i piše "Nosce te ipsum".

5. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Prvo sebi priznati.....jasno, iskreno i precizno....ako za to imaš snage, onda znaš šta ćeš sa konačnim rezultatom kakav god on bio.....jer, "pogrešio sam" je samo jedan od rezultata, pa i ako se desi ne znači nešto loše, već naprotiv.....dobro.....znači snagu i ukazuje na rešenje.....
    Priznanje drugima, može ali tek nakon samopriznavanja....i zavisi od milion stvari u svakoj konkretnoj situaciji
    Molim da se gornji Ljiljin post usvoji kao zvanično priznati "Univerzalni algoritam za priznanja". Suuuupeeeer je!

6. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio Say
    Hmmm...priznati sebi znaci prihvatiti, a to je pola puta do ispravke i pola puta do resenja.

Greske su tu da nas uce, o nama samima
    Of course, Say! Svaka Ti je zlatna, kao i uvek.