У Србији лакше је бити геј него Србин

Ако јавно кажеш да волиш Србију и Српство,
борци за права некога или нечега те одма стављају под лупу....
Ако кажеш да волиш песме које су ти преци слушали,
одма те проглашавају за ретроградну снагу.
Ако кажеш да не волиш Визионара или Ћопу, то си непријатељ друштва.
Ако кажеш да тешко живиш, проглашавају те нерадником,
неспособним да се снађеш у демократском уређењу
и либералном капитализму.
ПАЦИФИСТИ или плаћеници, још не знам тачно ко, нам узеше
нама нешто вековима свето и светло....ВОЈСКУ....
Сад ће униформе носити само НАЈБОЉИ, дебело плаћени...
Нису им ваљали они, који су исту служили пуна срца
чак и под њиховом командом...
На перфидан начин су одрадили акцију разоружавања....наоружаног народа....
Али...нека....Могу нам узети .....оружје, униформе....
Али, никада нам неће одузети шајкачу и војнички пасуљ....
И треба да знају ти, што нас лагано гуше....
ДОК ГОД ЈЕ ШАЈКАЧЕ И ВОЈНИЧКОГ ПАСУЉА, они неће имати мира...
У Србији, ако дигнеш глас, против нечега, што није од Бога дано,
ти си ретроградна снага, која се бори против разних слобода...
Ако се побуниш, или случајно шеташ улицом, док они парадирају
под транспарентом, СМРТ ДРЖАВИ, тебе хапсе....
Ти немаш право, идући у цркву, да се крећеш улицом, којом и они...
Они имају права да заробе пола града за приватну журку
а теби бране и ракију у свом дворишту да печеш...
Ваљда је то доктрина, начина владања ове гарнитуре.....?
ОД РАКИЈЕ СУ ПИЈАНИ САМО ПОЈЕДИНЦИ,
А ОД ТЕЛЕВИЗИЈЕ, ЦЕО НРОД.
Њихови медицински стручњаци, анализом мокраће, доказали су
да је и пишање уз ветар, нездраво и заразно....
И својски се труди, да све већ заражене, стави у изолацију.....
дугу изолацију, којој се крај не назире.
ДОЛАСКОМ ОВЕ ГАРНИТУРЕ НА ВЛАСТ И НАФИЈА СЕ ЗАБРИНУЛА.
ДОБИЛА ЈЕ ОЗБИЉНУ КОНКУРЕНЦИЈУ.
 
...ajde Mačak , sve - sve ; ali štaće nam ovo : " Али, никада нам неће одузети шајкачу и војнички пасуљ...." ...i čemu bi njima koristilo, pa ga mi kao treba da branimo.....zašto da branim ugarsku kapu , koja je izbačena kod njih iz upotrebe - pa da stvar ne propadne uvaljana kneževini srbiji preko ratnih profitera za debele pare ....štaće nam ta ugarska kapa ...reci životati ....( ja nemam takvu prošlost mojih otaca -- mislim , nisu nosili plavu ugarsku uniformu kao prekodrinaši, pa da sad patim za ugarskim simbolima ----aj šubara , ali ta ugarska kapa štaćeti ; zajebi tu ugarsku prošlost već jednom ) .....drugo : stim pasuljem si preterao....pasulj ima u sebi skroba...a skrob zaglupljuje ( to je i Vasa Pelagić znao )....nisi vljda nameran da izjednačiš sve moravce i šumadince sa prekodrinašima ......a pile četničko ...kaži lebati štaće ti sve to ......
 
Poslednja izmena:
Napisao ja 01.07.2009


Phaseolus vulgaris - PASULJ


IMG_2523w.jpg


Svi znaju priču o čarobnom pasulju uz pomoć koga je siromašni Dzek maznuo koku koja nosi zlatna jaja i postao bogat.

I ovo je prica o istom tom pasulju krupnog, šarenog zrna za koga svi čuju da smo pojeli, pričali mi to ili ne.

Kaže se to je hrana siromašnih, jeste, zar nije tako i u bajci, zato i jeste čarobni.
Omiljena hrana u radničkim menzama je pasulj, kao student žurio sam da budem medju prvima na ručku jer su samo oni bili privilegovani da ručaju pasulj. Ima li lepšeg pasulja nego onog iz vojničkog kazana? U narodnim kuhinjama omiljen je pasulj, obozavam pasulj koji kuva moja žena ........

Volim ga spremljenog na sve načine...čorbast sa suvim rebarcima, kolenicom, šunkom, slaninom, kobasicom, volim ga i kad je klot, udrobljen, prebranac, obozavam i pire od pasulja, salatu, punjenu papriku pasuljem, ma volim svako jelo od pasulja......a kako i da ga ne volim kad sam odrastao na njemu. Ne kazem da nije bilo i druge hrane ali on je bio osnovna i od njega sam se uvek sito osećao.

Zato moj duboki naklon gospodinu Belom Tetovcu,Šarencu,Pasuljici, Galebu, Dvadesetici, Biseru, Panonskom gradištanacu, Panonskom tetovcu, Zlatku, Sremcu,Crnom pasulju,Medijani,Crvenom pasulju...........................

Evo bas juče sedimo u Milutinovom kafančetu,tema razgovora preozbiljna,hoce li Zvezda uspeti da ove godine obezbedi dovoljno novca i da li ce vrač dozvoliti dolazak novom igraču. Ozbiljno da ozbiljnije ne moze biti sve dok nas Milutin ne prekide...ljudi tolko ste uozbiljili razgovor, pomisliće neko ne daj Boze,da zaveru neku spremate, nego čitam ovih dana kad udjemo u EU seljak neće moci da peče rakiju i prasića pečenih vise neće biti pa mene strah da li ću morati sa svog jelovnika da skinem ovaj čorbast pasulj sa kobasicama. Brine me jer su i pasulj i kobasice naše a strah me i za ova druga jela,kod mene u jelovniku nema ništa evropsko.
Uzeh onaj,pogledah, stvarno je u pravu, sve neka jela koje Evropa sigurno neće hteti: kačamak sa sirom,proja, pihtije, čorbast pasulj, gulaš, ajmokac, hladna prasetina,vruća jagnjetina....
Nemoj da brineš rekoh, imam ja rešenje, promeni im imena, corbast pasulj nek se zove "Solanin pasulj", ladna prasetina neka bude "prasetina ala Oli Ren." a da bi smo ispoštovali sve evropske standarde mora i neko žensko ime da bude zastupljeno, recimo "vruća jagnjetna po receptu Andjele Merkel."

Smeje se Milutin pa ce reć':... al' će da bude, "Solanin pasulj daleko se čuje" ili otvori prozor neko se usolanio.
 
. . .;bt124723:
Mislim da je u Srbiji najteze biti covek, a sve ostalo je i vise nego lako. . .

...možda si hteo da kažeš , da je ovde teško čoveku da ostane čovek - pred ovom najezdom ništačke srpštine ( šajkačko pasuljarske ) ....zamisli molimte , Pera pasuljar - čarapar ( onaj pera što je učestvovao u zaveri koja je sa preko sto probodnih rana usmrtila kraljevski par --- paje kao njegov arnautski djedo izneo iz zemlje dve narodne blagajne -- i još pride sto tovara umetničkih predmeta ; naravno koje nikad u zemlju nije vraćeno ) , taj bankrot uzor je ovim novim šajkaškim pasuljarima .... bolan koje srpštine , kod ovih četničko partizanskih patriota ... Bolan Mačak , koju kliku ti okupljaš -- patriotsku ( samo sloba i ovi vas predohitrili - sve iznesoše iz zemlje na vreme ; nisu čekali da se VI Gospodo Patriote organizujete -- sramota boloan mujaga )
 

Back
Top