ANINA PESMA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

ANINA PESMA

Oceni ovaj blog
Svi imaju po nekog i nešto , Ana nije imala ček ni vreme . Da , Ana nije imala vreme! Verovatno je znala za to , zato i nije trčala u život kao drugi što čine . Ana se nekako uzdizala iznad svih.
To što je Ana imala venac od svete biljke lokvanja na glavi , nije bio razlog da joj se oduzme vreme.

Uploaded with ImageShack.us

Anina pesma

Kad me ne bude
useliću se u tebe
za sva
ama baš za sva
vremena !
Kad kreneš u svet
pognute glave
pun išekivanja ,
sćućurena
u toplom srcu tvom
ja ću mirno
da spavam !
Oni imaju sve
a ja samo tebe .
Kad umoran
sklopiš oči
prevaren i umoran
budna ću da čuvam
tvoja nadanja i snove
tvoje ljubavi i patnje,
čuvaću te od svih
od mene
čuvaću te
za sva vremena .
Kad me ne bude
useliću se u tebe
da živim tu
baš za sva
vremena !

Pošalji "ANINA PESMA" na Facebook Pošalji "ANINA PESMA" na Google Pošalji "ANINA PESMA" na My Yahoo! Pošalji "ANINA PESMA" na Live Pošalji "ANINA PESMA" na MySpace Pošalji "ANINA PESMA" na Twitter Pošalji "ANINA PESMA" na Digg Pošalji "ANINA PESMA" na del.icio.us

Ažurirano 08.01.2011. u 17:14, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Puna divljenja šaljem ti jedno veliko srce,
    mnogo veće od ovog što vidiš.
    Očima nije sve vidljivo.
  2. miwka (avatar)
    Ana voli Milovana ispisano na tarabi našeg detinjstva,Anina pesma koju sam doduše jedva pročitao ako sam je uopšte dobro pročitao.Očigledna je jedna Ana u tvom životu duboku brazdu zaorala....
  3. 123loncar (avatar)
    ...mnogo puta očima nisam sve video --- ali nažalost, srcu je sve kasnije bilo jasno ....
    tako je i sa ovim stihovima ; teško su vidljivi očima , ali ono što dopre do srca , njemu
    je odmah sve jasno ....
    Hvala Mari ! Srce primam , pa se po mom srcu šetaj / odmaraj , a možeš i mirno da spavaš !
  4. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio miwka
    Ana voli Milovana ispisano na tarabi našeg detinjstva,Anina pesma koju sam doduše jedva pročitao ako sam je uopšte dobro pročitao.Očigledna je jedna Ana u tvom životu duboku brazdu zaorala....
    prvo čitljiva stvar :

Anina pesma

Kad me ne bude
    useliću se u tebe
    za sva
    ama baš za sva
    vremena !
    Kad kreneš u svet
    pognute glave
    pun išekivanja ,
    sćućurena
    u toplom srcu tvom
    ja ću mirno
    da spavam !
    Oni imaju sve
    a ja samo tebe .
    Kad umoran
    sklopiš oči
    prevaren i umoran
    budna ću da čuvam
    tvoja nadanja i snove
    tvoje ljubavi i patnje,
    čuvaću te od svih
    od mene
    čuvaću te
    za sva vremena .
    Kad me ne bude
    useliću se u tebe
    da živim tu
    baš za sva
    vremena !

..e sad , ovo je njena pesma ( u svemu njena --- neznam šta je tad htela , bili smo mladi ; ali je ispala kao predskazanje budućih događaja ) ....nebih sad o tome - sigurno napisaću nešto o tim danima ....no ona nije orala da tako kažem , nit je htela da povređuje...zasigurno je mnogo toga učinila da me oplemeni ---naročito to sad jasno vidim i razumem tako .....hvala što si pročitao i stvar povezao ...tako živi !
  5. Tol (avatar)
    Divna pesma dečače Lončar...To što se dobije u mladosti bude nam darom za pamjać.
    LEPO JE DOBITI OVAKO DIVNE EMOCIJE JER IH ONDA PREPOZNAJEMO PO LEPOTI CELOG ŽIVOTA )
  6. gost 241814 (avatar)
    slatki miris ljubavi...da li je ana bila java ili san?
  7. 123loncar (avatar)
    Ana je bila java.....čista kristalna java ...a onda je svojom voljom ,,,,,,otišla u san ---
    ---da tako kažem ...Ovo izvlačenje Ane iz takozvanog sna , na svetlost dana ,
    samo je moj pokušaj da ovoj višedecenijskoj ništavnosti ( tranzitnoj svakodnevnici
    u kojoj caruju nedoyebani ispljuvci ) ukažem na nešto što je ovde bilo java / plemenitost,
    a sad je tako dalek san -- kako reče Lejdi ....
    Neznam zašto , ali mislim da većina nas je oplemenjena tim mladalačkim duševnim
    lepotama ; dakle neznam zašto tako ćutološki podnosimo ovaj duhovni sunovrat...
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Prelepo Lončar.......i tako prija u pauzi.
    Svaka čast
  9. Tijara (avatar)
    Loncar,divno je imati takvu Anu..ali i Milovana, dobrotom i lepotom misli, neznih dusa...sada je to zaista retko. Ana je u ovoj pesmi predala svoju divnu,krhku dusicu svojoj ljubavi...
  10. Dijenek (avatar)
    Лепо је обећање...
    Да ли је испуњено?
  11. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Tijara
    Loncar,divno je imati takvu Anu..ali i Milovana, dobrotom i lepotom misli, neznih dusa...sada je to zaista retko. Ana je u ovoj pesmi predala svoju divnu,krhku dusicu svojoj ljubavi...
    ....možda....ali pre bih rekao, da je brinula / branila / starala se o da tako kažem o nama ; neizostavno i o Milovanu, koji tragično okončava život na ratištu ... u celoj toj životnoj besedi , jedino sam ja sve nadživeo ....... pa stoga je i nekako oživljavam !

Inače , Ana je nadvisila ljudsku dobrotu i lepotu ; bar dok je hodala po zemlji . Tako nekako ja vidim i nosim to ... Hvala ti za divne reči !