Dobro reče,druže - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

Dobro reče,druže

Oceni ovaj blog

Velikom ,drugu

Čitam danas:
sutrašnju prognozu.
Četiri žrtve
u smrskanom vozu.

Još jure ubicu
kome ne znaju ime
U Rusiji ljudi
umiru od zime

U Srbiji naveliko
radi se i gradi
a ljudi neznani
umiru od gladi

Teniseri pobedili
ali odustali
budućnost je svetla
al nikoga nema
da svetlo upali

Dobro reče,druže
sa nebeskim darom
u životu našem
još je sve po starom

Milan Višnjić

http://fontanasnova.blogspot.com/

p.s.ispade ova pesma pre par minuta i nisam mogao da se obuzdam a da Vam je odmah ne preodočim

Pošalji "Dobro reče,druže" na Facebook Pošalji "Dobro reče,druže" na Google Pošalji "Dobro reče,druže" na My Yahoo! Pošalji "Dobro reče,druže" na Live Pošalji "Dobro reče,druže" na MySpace Pošalji "Dobro reče,druže" na Twitter Pošalji "Dobro reče,druže" na Digg Pošalji "Dobro reče,druže" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Emin@ (avatar)

Bravo za pesmu .. Surova istina...
  2. miwka (avatar)
    Citat Original postavio Emin@

Bravo za pesmu .. Surova istina...
    prepisao sam je iz današnjih novina.......Hvala na poseti Emin@
  3. LJILJA MMM (avatar)
    tini-mini pauzica
    svaka čast......pa...to je to Miwka.....reala....
  4. miwka (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    tini-mini pauzica
    svaka čast......pa...to je to Miwka.....reala....

Ja samo verujem našim -nezavisnim i slobodnim medijima-...Hvala ,Ljiljo što si koristeći svoju pauzu svratila na moj blog...
  5. NeshaDeBeli (avatar)
    Lepa pesma. Još da si poradio malo više na metrici bila bi 100% po mom ukusu.
    Pozdrav i Hristos se rodi.
  6. miwka (avatar)
    Citat Original postavio NeshaDeBeli
    Lepa pesma. Još da si poradio malo više na metrici bila bi 100% po mom ukusu.
    Pozdrav i Hristos se rodi.

Drago mi je kad jedan pesnik tvog formata fali moju pesmu.Obično pesme ukucavam direktno pa ih tek posle doradjujem.To je sigurno pogrešno ali potrudiću se da postavljam izbrušene stvari.Inače,čitao sam tvoje pesme i na Pesma netu...video sam da imaš i svoj Forum...Drago mi je što si svratio,Nešo

Vaistinu se rodi!!!!
  7. NeshaDeBeli (avatar)
    Čitao sam ja i tvoje druge pesme, ali sam lenj na tastaturi pa retko kada ostavim kometare, ne samo tebi već i drugim stihotvorcima.
    Pozdrav i nek ti je mir Božiji u duši.
  8. 123loncar (avatar)
    Bravo ! ...... Jesenjin po meni ,imao je izuzetne političke poeme....moćne do te mere, da je ugrožavao
    egizstenciju socijalističke oligarhije....osnovano sumnjam , da je likvidiran perfidnim igrama službi
    državne bezbednosti ....mnogi umni ljudi izvršavali su samoubistva ( zvanično ) po diktatu ......sve ovo
    kažem druže , da imaš na umu da je ta vrsta poezije poodavno okarekterisana kao bezbedonosno nepoželjna ....
    inače nema moćnije poezije od nje ! Pozdrav i veliko bravo !