O NADI




Čovek bez nade je izgubljen, dezorijentisan u dešavanjima kojima je okružen i u koja je bez svoje volje utopljen. On luta bez cilja i očekivanja. Često mu je potrebno sasvim malo da bi se vratio na svoj put... Na taj put kojim mu jedino valja ići. Ali, to 'malo' je tako teško pronaći...
 
Egreta27;bt124509:
"Cudno je to kako je malo potrebno da budemo srecni, i jos je cudnije kako nam bas to malo uvek nedostaje. ..."
;)

Divno Egreta. što si tako savršenu komparaciju napravila! Beznađe je preduslov za odsustvo sreće i obratno - ko se oseća nesrećnim, gubi nadu u svoju budućnost. Dakle, nada i sreća su u neraskidivoj uzročno-posledičnoj vezi.
 
Nema nade ako nema vere a vere nema ako nema ljubavi.
Ljubav je alfa i omega.
Tačno je to što si napisala za čoveka bez nade kao i ono što je Ergeta napisala za sreću.Ali...ništa nije slučajno;to što izgleda malo da je potrebno kao karika u lancu uzroka i posledica koja nedostaje ustvari je ....mnogo.
 
Uvek smo na raskršćima, draga Storm+y. Ceo život i jeste to.
Taj ko ume da prepozna pravac i pronadje put, jednostavno je
imao sreće.z:girl:
I nade. Neophodna je.
 
zxy;bt124515:
Nema nade ako nema vere a vere nema ako nema ljubavi.
Ljubav je alfa i omega.
Tačno je to što si napisala za čoveka bez nade kao i ono što je Ergeta napisala za sreću.Ali...ništa nije slučajno;to što izgleda malo da je potrebno kao karika u lancu uzroka i posledica koja nedostaje ustvari je ....mnogo.

Vera, ljubav i nada - neraskidivo povezane i međusobno nadopunjujuće. Jedino kada su zajedno sve tri prisutne u ljudskom biću, ono ostvaruje sebe u onom suštinskom smislu ljudskosti - da postoji da bi verovalo, nadalo se i volelo i da bi kao takvo, živelo smislenim i dostojanstvenim životom.
 
mari47;bt124518:
Uvek smo na raskršćima, draga Storm+y. Ceo život i jeste to.
Taj ko ume da prepozna pravac i pronadje put, jednostavno je
imao sreće.z:girl:
I nade. Neophodna je.

Ja sam u večnom traganju i to me čini srećnom i verujućom. Jedan od osnovnih preduslova da se pronađe pravi put, je da se nadamo tome i da to doživaljavamo kao suštinski cilj.

Draga Mari, verujem da si i Ti na putu da pronađeš pravi put. :)

:zag:
 

Back
Top