Misli poznatih mislilaca - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мишкони

Misli poznatih mislilaca

Oceni ovaj blog
Citat Original postavio miškoni Pogledaj poruku
Najveći čovek ostaje uvek dete.
Gete

Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Facebook Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Google Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na My Yahoo! Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Live Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na MySpace Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Twitter Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na Digg Pošalji "Misli poznatih mislilaca" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...evanđelisti rekoše da su deca uz Božije skute ....
    zato su veliki ljudi kao deca ---neiskvarena i čista uma !
  2. 123loncar (avatar)
    P.S. Miškoni , dali imaš mišljenje o tome šta simbolizuje ta aždaha, koju ubi Sv. Georgije .......Pozdrav !
  3. Мишкони (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    P.S. Miškoni , dali imaš mišljenje o tome šta simbolizuje ta aždaha, koju ubi Sv. Georgije .......Pozdrav !
    To mi je slava! A aždaja bi valjda trebalo da bude zlo, čim je Georgije ubija! E sada simbol aždaje može biti višestruk, i doro i loše. Zavisi od kulture naroda koji je ima u svojim mitovima i legendama!
  4. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio miškoni
    To mi je slava! A aždaja bi valjda trebalo da bude zlo, čim je Georgije ubija! E sada simbol aždaje može biti višestruk, i doro i loše. Zavisi od kulture naroda koji je ima u svojim mitovima i legendama!
    ...ja to sagledavam ovako..Arhangel Mihail sneba zbaci sedmoglavu aždahu na zemlju...ljudi tim činom stiču saznanja o etičkim i moralnim vrednostima, po kojima bi trebalo da se vladaju - ali im ne ide baš sve od ruke .... a Sv. Georgije ubija jednoglavu aždahu ...dakle on ubija /oslobađa se samo jednog oblika zla koje se javlja u više obličja ( stoji u otkrovenju : sedam glava krunisanih sa krunom od sedam pera ... i t.d. --- dagle iva zlo više od 49 obličja ), a to može biti samo : neznanje / višebožje / srebroljublje zarad vlastoljublja ....dakle , sve ono što je odbacio kao rimski velemoža , što mu je nuđeno da prestane da izučava i širi hrišćansku filosofiju jednobožja....
    ....po meni , on biva međ prvima koji ljudima jasno ukazuje put duhovnog vazdizanja, i dosezanja ličnog duhovnog neba ( što podrazumeva kontinuirano činjenje dopadljivih i korisnih radnji - kako sebi tako i drugima / časno i etičko ponašanje uprkos svemu ) ....zato je važan za sve nas...
  5. Мишкони (avatar)
    i tu se slažem potpuno, samo daleko smo mi od toga! dokaz je i ovaj Božićni post- kada svi misle da je to samo uzdržavanje od hrane, a gde je ostalo. Debelo su nas unazadile ove naše komunjare, a dosta smo i mi sami doprineli tome. zato hrvatima i slovencima svaka čast i čest, jer su pokazali kako se vera čuva i poštuje.
  6. 123loncar (avatar)
    ...mislim da nisu oni nešto bogzna šta odmakli ...jedno je čuvati veru , a drugoje negovati u sebi duhovnost - pa onda i duhovnost iz religijske filosofije .....sve balkanske države čuvaju veru kako tako , ali nemaju ni traga od religijske filosofske duhovnosti....čak šta više , ta verska posebnost ih sve više udaljava od religijske filosofske duhovnosti ....mislim da je u tome problem ...