U noći rodjenja velikog čoveka... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

U noći rodjenja velikog čoveka...

Oceni ovaj blog
...

Badnje veče

Kao davni greh,
uvek mi se ista javljaš.
Odzvanja ti smeh,
cipele u prozor stavljaš.

I vecno sanjaš,
svetom putuješ bez putovanja
a Badnje veče dolazi.

Mogla si mi baš
i reći neke reči nagle.
Oči su mi,znaš,
pune one iste magle.

Al' suprotnost sušta,
sad u meni tuga koren pušta
a Badnje veče prolazi.

To je bilo naše zadnje,
sad opet zvona zvone - slušam to.
Ne,nije svako veče Badnje,
al' ovo danas,
sasvim slučajno - Badnje je.

U poslednji čas,
kao uvek na to veče,
gospodja do nas
unucima kolač peče.

U mojoj sobi
samo stari veker vreme drobi
a Badnje veče prolazi...

To je bilo naše zadnje,
sad opet zvona zvone
- slušam to.

Ne, nije svako veče Badnje,
al' ovo danas,sasvim slucajno -
Badnje je...

Djordje Balašević

~~~~~~~~~~~~~~

U večeri rodjenja Isusa Hrista,Gospod zahteva da na Zemlji bude mir,medju ljudima dobra volja
i ljubav u srcu prema bližnjima..

Ovu Balaševićevu pesmu posvećujem posebno večeras usamljenima.
Tužnima,koji još samo dušom mogu da dodirnu one koji nisu sa njima...

...

Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na Facebook Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na Google Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na My Yahoo! Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na Live Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na MySpace Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na Twitter Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na Digg Pošalji "U noći rodjenja velikog čoveka..." na del.icio.us

Ažurirano 06.01.2011. u 23:17, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: a christmas day
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. miwka (avatar)
    Bravo za izbor,Lejla...
  2. Egreta27 (avatar)
    Citat Original postavio miwka
    Bravo za izbor,Lejla...
    Potpisujem...

3. 123loncar (avatar)
    ....Bravo Gospođo !
  4. Storm+y (avatar)
    Hristos se rodi!

Odličan odabir i poslate divne emocije onima kojima su najpotrebnije - tužnima i usamljenima.
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio miwka
    Bravo za izbor,Lejla...
    Za dečka iz predgradja uvek je tu njegova najbolja (najlepša i najzgodnija ) "bibliotekarka".

Sa osmehom,već legendarnim..(smeje se toplo u očima i kiselo na usnama)...
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Egreta27
    Potpisujem...

Drago mi je da ti se dopao izbor,Ergi..
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ....Bravo Gospođo !
    Kako to "gospodjo" zvuči otmeno..baš potaman.
    Zahvaljujem,dragi moj...
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Storm+y
    Hristos se rodi!

Odličan odabir i poslate divne emocije onima kojima su najpotrebnije - tužnima i usamljenima.

Drago mi je da ti se dopalo,Olujna curo...
  9. 123loncar (avatar)
    Dobro je da ožive ovaj blog , posle ovoliko slavarskih dana ..... naime , hteo sam da kažem, da u noći rođenja Velikog međ nama , potvrđeno je i Gospotstvo svakom rođenom - kao prirođena datost ....pored njega , potvrđen nam je i lični integritet i suverenitet - kao sastavni deo Gospostva ...dakle , Gospostvo ne ide bez ljudskih sloboda , čovekoljublja , istnoljublja i onog što se zove čovekoliko "JA".................e posle toga , nastaju svi naši problemi ; a mogu zasigurno da tvrdim , da su svi u vezi sa Gospostvom .....naime , kad god tokom života odstupimo od čovečnosti i čovekoljublja , mi okrnjimo deo našeg Gospostva ; tako da imamo ljude koji ga na životnom putu : prodaju kao robu zarad ovoga ili onoga , menjaju za ovo ili ono ili pak izgube u neznanju i nemaru uma svog --- a ima i takvih koji jednostavno u strahu pred ovim ili onim popuštajući unište ga .... za one koji uprkos životnim nedaćama sačuvaju sopstveno Gospodstvo, kažemo da su ljudiski divovi .....
    koliko je međ ljudima takvih , toliko je u tim sredinama i ljudskosti i čovečnosti ; a snjima i pravičnosti ... ako li pak zajednica nestaje sa lica zemlje ( odumire - kao naša ) , tu je Gospodstvo minorna retkost koju nastoje svi ništaci da iskorene.....eto toliko od mene o Gospodstvu ...