Doći ću Ti u snovima

Pitam se da li vi, zene mozete, bez pretnji, da dodjete lepo na vrata ko ljudi, kucate i pitate da li je slobodno? Po danu ako je moguce. Radni ljudi rade nocu , a vi bi da skitate po tudjim snovima. Jesi li ti pitala da li zeli da mu dodjes u snove, m? Ich mi se ne svidjaju takve pretnje, a i inache , iza prethodne pesme ova nema snagu. :)
 
crossoverprint;bt124056:
Pitam se da li vi, zene mozete, bez pretnji, da dodjete lepo na vrata ko ljudi, kucate i pitate da li je slobodno? Po danu ako je moguce. Radni ljudi rade nocu , a vi bi da skitate po tudjim snovima. Jesi li ti pitala da li zeli da mu dodjes u snove, m? Ich mi se ne svidjaju takve pretnje, a i inache , iza prethodne pesme ova nema snagu. :)

Dear COP, nisu to nikakve pretnje! Vi ste možda isfrustrirani prethodnim iskustvom, pa ženske vapaje odmah posmatrate kao pretnje...z:hm:

Ovde postoje pokušaji da se stvore kvazi umetnička dela u poetskoj formi, a postoje i poruke iskazane u sličnoj formi. Te dve vrste stihova se, naravno, razlikuju po jačini umetničkog dojma. Možda niste prepoznali razliku između te dve vrste. U suštini, one su neuporedive i zato je Vaša kritika uzeta u obzir samo da bi se razjasnio "nesporazum". z:lol:

z;)
 
crossoverprint;bt124056:
Pitam se da li vi, zene mozete, bez pretnji, da dodjete lepo na vrata ko ljudi, kucate i pitate da li je slobodno? Po danu ako je moguce. Radni ljudi rade nocu , a vi bi da skitate po tudjim snovima. Jesi li ti pitala da li zeli da mu dodjes u snove, m? Ich mi se ne svidjaju takve pretnje, a i inache , iza prethodne pesme ova nema snagu. :)
Ovaj komentar ne da nema snagu nego nema blage veze sa životom
 
komet;bt124059:
Ovaj komentar ne da nema snagu nego nema blage veze sa životom

...незнам да икакав коментар може имати снагу ... волови , коњи , сомови , трактори и сл. да....коментар може имати позитивног , осредњег или никаквог утицаја на духовност и сл.... иначе , стихови су читљиви у смислу допадљивости ... нешто може бити допадљиво и без препознавања у њему ... једноставно спознајно допадљиво ....зар не ... а може бити и спознајно недопадљиво ....све је то ствар разине читаоца.... Поздрав !
 
Bash bi vole da chujem snimak ovog recitovanog. :)
Mozze i tvoj otak da recituje ako tebi teshko pada...

Nije mi teško. Volim da recitujem stihove. I svoje i tuđe. ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
...nekako u ovom stihu : "Doći ću Ti u snovima" - vidim ono što se zove lepota unutrašnjeg
sveta , koji na nas ima značajan uticaj u smislu izgradnje naše duhovnosti ; a pošto je reč
o ljubavnom snu , onda mi bivamo oplemenjeni ...psihologija tvrdi da svako ispavanje ima bar
tri ljubavna sna ..baš zbog ove važne funkcije ( oplemenjivanja ) ....mi uglavnom ne pamtimo
ove divne sne...ali kad zapamtimo one mrzovoljne , nekako tako nam i krene dan ................
da se vratim na stihove , koji obećavaju ljubav koja oplemenjuje i koriguje našu duhovnost....
a takva , rekao bih platonska ljubav , zaista je velika --- ne samo što je izvan takozvanog spoljašnjeg
sveta ( reale , kako se to danas kaže ) , već zato što je duhovno čista i čovekoljubiva ............zato su ovi
stihovi dopadljivi i za pamćenje ......Pozdrav svima ! Konačno i ovaj praznik je praznik duhovne ljubavi -
- kako prema sebi tako i prema drugima : Hristose rodi se !
 
123loncar;bt124536:
...nekako u ovom stihu : "Doći ću Ti u snovima" - vidim ono što se zove lepota unutrašnjeg
sveta , koji na nas ima značajan uticaj u smislu izgradnje naše duhovnosti ; a pošto je reč
o ljubavnom snu , onda mi bivamo oplemenjeni ...psihologija tvrdi da svako ispavanje ima bar
tri ljubavna sna ..baš zbog ove važne funkcije ( oplemenjivanja ) ....mi uglavnom ne pamtimo
ove divne sne...ali kad zapamtimo one mrzovoljne , nekako tako nam i krene dan ................
da se vratim na stihove , koji obećavaju ljubav koja oplemenjuje i koriguje našu duhovnost....
a takva , rekao bih platonska ljubav , zaista je velika --- ne samo što je izvan takozvanog spoljašnjeg
sveta ( reale , kako se to danas kaže ) , već zato što je duhovno čista i čovekoljubiva ............zato su ovi
stihovi dopadljivi i za pamćenje ......Pozdrav svima ! Konačno i ovaj praznik je praznik duhovne ljubavi -
- kako prema sebi tako i prema drugima : Hristose rodi se !

Ljubav je sama po sebi božansko osećanje, jer je od Boga darovano ljudima, kao nešto najplemenitije. Svaka vrsta ljubavi zato nosi sa sobom nešto uzvišeno i čisto. Pa, tako i platonska, koju ste Vi, gospodine Lončar, prepoznali u mojim stihovima. Ako imamo u vidu da ljudima nije lako da se odreknu telesnog, onda tim pre platonska ljubav dobija tu specifičnu uzvišenost, kao simbol odricanja od telesnog i uzdizanja osećanja ljubavi na neki drugi, uslovno rečeno, viši nivo.
 

Back
Top