Doći ću Ti u snovima - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Storm+y

Doći ću Ti u snovima

Oceni ovaj blog

Doći ću Ti u snovima,
Da jednom barem budem
od Tebe ljubljena.
Nek grešna budem
Ako je greh biti voljena.
I pred Bogom kriva
I pred ljudima,
Što sa Tobom sam se volela.
Hoću, makar dok sam živa patila.

Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na Facebook Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na Google Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na My Yahoo! Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na Live Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na MySpace Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na Twitter Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na Digg Pošalji "Doći ću Ti u snovima" na del.icio.us

Ažurirano 04.01.2011. u 16:56, autor: Storm+y

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Jaca023 (avatar)
    Da grešna budem
    Ako je greh biti voljena.

Nije greh ni voleti ni biti voljen...
  2. zxy (avatar)
  3. Atlas (avatar)
    [video=youtube;VhTVtozu-1E]http://www.youtube.com/watch?v=VhTVtozu-1E[/video]
  4. Storm+y (avatar)
    Hvala za muziku. Da, ona je nedostajala.
  5. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Storm+y
    Hvala za muziku. Da, ona je nedostajala.
    Ma tu smo mi
    za sve što fali
    pa zato smo prijatelji
  6. mari47 (avatar)
    Volim te pohode u snovima
  7. crossoverprint (avatar)
    Pitam se da li vi, zene mozete, bez pretnji, da dodjete lepo na vrata ko ljudi, kucate i pitate da li je slobodno? Po danu ako je moguce. Radni ljudi rade nocu , a vi bi da skitate po tudjim snovima. Jesi li ti pitala da li zeli da mu dodjes u snove, m? Ich mi se ne svidjaju takve pretnje, a i inache , iza prethodne pesme ova nema snagu.
  8. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio crossoverprint
    Pitam se da li vi, zene mozete, bez pretnji, da dodjete lepo na vrata ko ljudi, kucate i pitate da li je slobodno? Po danu ako je moguce. Radni ljudi rade nocu , a vi bi da skitate po tudjim snovima. Jesi li ti pitala da li zeli da mu dodjes u snove, m? Ich mi se ne svidjaju takve pretnje, a i inache , iza prethodne pesme ova nema snagu.
    Dear COP, nisu to nikakve pretnje! Vi ste možda isfrustrirani prethodnim iskustvom, pa ženske vapaje odmah posmatrate kao pretnje...

Ovde postoje pokušaji da se stvore kvazi umetnička dela u poetskoj formi, a postoje i poruke iskazane u sličnoj formi. Te dve vrste stihova se, naravno, razlikuju po jačini umetničkog dojma. Možda niste prepoznali razliku između te dve vrste. U suštini, one su neuporedive i zato je Vaša kritika uzeta u obzir samo da bi se razjasnio "nesporazum".

9. komet (avatar)
    [QUOTE=crossoverprint;bt124056][B][COLOR="seagreen"]Pitam se da li vi, zene mozete, bez pretnji, da dodjete lepo na vrata ko ljudi, kucate i pitate da li je slobodno? Po danu ako je moguce. Radni ljudi rade nocu , a vi bi da skitate po tudjim snovima. Jesi li ti pitala da li zeli da mu dodjes u snove, m? Ich mi se ne svidjaju takve pretnje, a i inache , iza prethodne pesme ova nema snagu. :) [/COLOR][/B][/QUOTE]
    Ovaj komentar ne da nema snagu nego nema blage veze sa životom
  10. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio komet
    Ovaj komentar ne da nema snagu nego nema blage veze sa životom
    ...незнам да икакав коментар може имати снагу ... волови , коњи , сомови , трактори и сл. да....коментар може имати позитивног , осредњег или никаквог утицаја на духовност и сл.... иначе , стихови су читљиви у смислу допадљивости ... нешто може бити допадљиво и без препознавања у њему ... једноставно спознајно допадљиво ....зар не ... а може бити и спознајно недопадљиво ....све је то ствар разине читаоца.... Поздрав !
  11. crossoverprint (avatar)
    Mr. K(l)o(no)met ima sasvim pravo da bude dzentlmen, cak i ako je komentar u duhu njegovog lika i bez lose konotacije. (P)ozdrav.109 Hahahahahaha
    Ažurirano 04.01.2011. u 21:33, autor: crossoverprint
  12. bud@ (avatar)
    Bash bi vole da chujem snimak ovog recitovanog.
    Mozze i tvoj otak da recituje ako tebi teshko pada...

Nije mi teško. Volim da recitujem stihove. I svoje i tuđe.
    Ažurirano 08.01.2011. u 00:01, autor: Storm+y
  13. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Volim te pohode u snovima
    Volim ih i ja. Mada je ipak lepše kada se snovi pretvore u javu.
  14. 123loncar (avatar)
    ...nekako u ovom stihu : "Doći ću Ti u snovima" - vidim ono što se zove lepota unutrašnjeg
    sveta , koji na nas ima značajan uticaj u smislu izgradnje naše duhovnosti ; a pošto je reč
    o ljubavnom snu , onda mi bivamo oplemenjeni ...psihologija tvrdi da svako ispavanje ima bar
    tri ljubavna sna ..baš zbog ove važne funkcije ( oplemenjivanja ) ....mi uglavnom ne pamtimo
    ove divne sne...ali kad zapamtimo one mrzovoljne , nekako tako nam i krene dan ................
    da se vratim na stihove , koji obećavaju ljubav koja oplemenjuje i koriguje našu duhovnost....
    a takva , rekao bih platonska ljubav , zaista je velika --- ne samo što je izvan takozvanog spoljašnjeg
    sveta ( reale , kako se to danas kaže ) , već zato što je duhovno čista i čovekoljubiva ............zato su ovi
    stihovi dopadljivi i za pamćenje ......Pozdrav svima ! Konačno i ovaj praznik je praznik duhovne ljubavi -
    - kako prema sebi tako i prema drugima : Hristose rodi se !
  15. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...nekako u ovom stihu : "Doći ću Ti u snovima" - vidim ono što se zove lepota unutrašnjeg
    sveta , koji na nas ima značajan uticaj u smislu izgradnje naše duhovnosti ; a pošto je reč
    o ljubavnom snu , onda mi bivamo oplemenjeni ...psihologija tvrdi da svako ispavanje ima bar
    tri ljubavna sna ..baš zbog ove važne funkcije ( oplemenjivanja ) ....mi uglavnom ne pamtimo
    ove divne sne...ali kad zapamtimo one mrzovoljne , nekako tako nam i krene dan ................
    da se vratim na stihove , koji obećavaju ljubav koja oplemenjuje i koriguje našu duhovnost....
    a takva , rekao bih platonska ljubav , zaista je velika --- ne samo što je izvan takozvanog spoljašnjeg
    sveta ( reale , kako se to danas kaže ) , već zato što je duhovno čista i čovekoljubiva ............zato su ovi
    stihovi dopadljivi i za pamćenje ......Pozdrav svima ! Konačno i ovaj praznik je praznik duhovne ljubavi -
    - kako prema sebi tako i prema drugima : Hristose rodi se !
    Ljubav je sama po sebi božansko osećanje, jer je od Boga darovano ljudima, kao nešto najplemenitije. Svaka vrsta ljubavi zato nosi sa sobom nešto uzvišeno i čisto. Pa, tako i platonska, koju ste Vi, gospodine Lončar, prepoznali u mojim stihovima. Ako imamo u vidu da ljudima nije lako da se odreknu telesnog, onda tim pre platonska ljubav dobija tu specifičnu uzvišenost, kao simbol odricanja od telesnog i uzdizanja osećanja ljubavi na neki drugi, uslovno rečeno, viši nivo.
  16. zxy (avatar)
    Ma svaka je ljubav dobra
    ni protiv niskih strasti
    ništa protiv nemam ja
  17. Storm+y (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Ma svaka je ljubav dobra
    ni protiv niskih strasti
    ništa protiv nemam ja
    Baš si vragolast, Zexy!
    Mada, rekla bih da si sasvim u pravu.